Bulvár

Ostříhali mě „na hřiba“

První příspěvek k rezavému tématu přišel od čtenářky s nickem Mi-ki. Jak se vyrůstá malé zrzce? A touží muži po rusovláskách? Mi-ki tvrdí, že si dnes na svou barvu vlasů nemůže stěžovat, i když v dětství to tak snadné nebylo…


Zdravím zdejší osazenstvo!

Dnešní téma se mě týká, tak jsem si řekla, že vám zase něco pošlu. Jsem přírodní zrzka, ale výhody či nevýhody této barvy jsem si skoro neužila. Ve školce jsem měla nádherné dlouhé vlasy do půl zad plné prstýnků a nádherně oranžové barvy. Byla jsem samozřejmě jediná zrzka široko daleko, tak se některé děti pokoušeli o žerty typu „zrzi, zrzi, co tě mrzí...", ale záhy pochopili, že s holkou, která do té doby vyrůstala jen v chlapeckém kolektivu, není radno takto vtipkovat. Chudák maminka pak poslouchala stížnosti, že biju ostatní děti. A tak mě s nástupem do první třídy nechala ostříhat na kluka. Takový ten ohavný střih „na hřiba", určitě si ho vybavíte. No a vlasy zhnědly do takového podivného nevýrazného odstínu. Ani si neumíte představit, jak dlouho jsem tenhle krok mamince zazlívala a vyčítala. Svoji barvu jsem milovala stejně jako svoje lokýnky, které samozřejmě zmizely také. Většinu svého života jsem tedy měla krátké a divně světle hnědé vlasy. Nikoho by nejspíš nenapadlo, že jsem zrzka. I když „zrzavou povahu" nejspíš mám. Jsem divoká, temperamentní, mám svoji hlavu a vášnivá prý taky jsem. Tedy alespoň si myslím, že tyhle vlastnosti napadnou většinu lidí jako typické pro zrzky. Zhruba před pěti lety se začalo dít něco, v co jsem ani nedoufala. Moje přirozená barva se mi začala vracet! A to se začaly dít věci :) Do té doby se o mě pár chlapců sice zajímalo, ale co jsem začala rezavět, tak je jich mnohem více.

I když pozoruji, že v poslední době si stále víc žen k zrzavé barvě vypomáhá chemicky, přírodních zrzek je stejně málo. Muži jsou asi zvědaví. A ještě jednu zajímavou věc jsem vypozorovala. Moji bývalí partneři si do jednoho našli jako další partnerku taky zrzku, i když tvrdili, že jim na barvě vlasů nezáleží.

Tolik moje zkušenosti se zrzavými vlasy. Ve školce jsem zlehka zakusila nevýhody zrzavosti, teď poznávám spíš ty výhody. Ale neřekla bych, že by mě barva vlasů nějak podstatně zvýhodňovala, pouze mám víc nápadníků než dřív. A to může být pro zadanou ženu vlastně i nevýhoda :)

Mi-ki

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes své zážitky se zrzky a rusovláskami!

 • Líbí se vám zrzci a zrzky? Nebo naopak nelíbí?
 • Jste sami zrzaví? A máte se svou zrzavostí nějaké pozitivní či negativní zkušenosti?
 • Co zrzavé celebrity - které se vám líbí a které ne?
 • Měli jste někdy „zrzavý“ sex? A snili jste o něm někdy?
 • Přijdou vám zrzaví lidé jako podivíni?

Vaše historky čekám na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

   
06.01.2010 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [9] Rikina [*]

  Myslím, že to je přirozený proces, hodně dětí má tak do pěti let světlé a vlnité jemné vlásky, a jak rostou, tak vlasy postupně tmavnou a narovnají se, i kdyby se to nestříhalo. Sml80 Jenom asi s tím ostříháním to víc vynikne.

  superkarma: 0 06.01.2010, 17:33:06
 2. avatar
  [8] Dante Alighieri [*]

  Asi až do 4 let jsem byla pravidelně stříhaná na kluka. Měla jsem blond kudrnaté vlasy a vypadala jsem jako beránek. Pokud budu mít dceru, radši si useknu ruku, než abych jí stříhala! Naopak bude-li to kluk, stříhat se musí! Nějak nemusím dlouhovlasé chlapečky, viz Jakub Svoboda... Delší vlasy a la Pavel Nedvěd ano, ale máničky nééé!

  Na fotce jsem ten kluk vlevo (mimo kočárek) Sml30:

  superkarma: 0 06.01.2010, 15:52:39
 3. avatar
  [7] mi-ki [*]

  lleennaa — #3 Prstynky se objevily, kdyz mi bylo 19 a pouze na pul roku po pobytu nekde v horach (vykladam si to tim, ze tam bylo asi vic vlhko). Jinak mam spis vlnky :) Vylozene rovne vlasy jsem nemela nikdy.

  superkarma: 0 06.01.2010, 13:23:19
 4. avatar
  [6] sanvean [*]

  Jéje, mě takhle v dětství zákeřně ostříhala babička, prstýnky šly do háje. Taky že si pak od mámy, její snachy, něco vyslechla Sml30

  superkarma: 0 06.01.2010, 11:49:31
 5. [5] Bébéčko [*]

  Měla jsem kamarádku zrzečku, která na tom byla úplně stejně. Jako malé se jí smáli, jako velké za ní kluci a pak chlapi "pálili".

  superkarma: 0 06.01.2010, 10:04:47
 6. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  To byla škoda vlasů kudrnatých Sml15Sml79

  superkarma: 0 06.01.2010, 10:04:37
 7. [3] lleennaa [*]

  na hřiba jsem byla taky, potom úplně na ježoura,...to byly útrapy Sml13

  A co ty lokýnky? Ty už se neobjevily? Sml16

  1. na komentář reaguje mi-ki — #7
  superkarma: 0 06.01.2010, 09:46:43
 8. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Já bych tě neostříhala, ani kdybys prosila.Sml27

  superkarma: 0 06.01.2010, 09:46:39
 9. avatar
  [1] delfi.na [*]

  Zrzky jsou šikovné, mě se líbí, a proto, jelikož zrzka nejsem (vlastní barva vlasů je taková pochcaná sláma Sml54 ) V létě mi světlala, v zimě tmavla ... tak jsem to vyřešila barvou a už xx let jsem zrzavá Sml22

  superkarma: 0 06.01.2010, 09:35:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme