Vztahy

Oslavte Valentýna opravdu kvalitně!

Zatracujete svatého Valentýna, protože si myslíte, že tento svátek vznikl jen kvůli roztouženým ženám, které si alespoň jednou do roka chtějí užít romantickou večeři ve dvou? To se ale mýlíte, jeho původ je totiž daleko romantičtější.

Čtrnáctého února slavíme památku kněze Valentýna z městečka Terni, které leželo nedaleko Říma. Ten v druhé polovině 3. století potají oddával zamilované páry, aby muži nemuseli do války. Sňatky byly v tuto dobu zakázány, protože armáda potřebovala dostatek silných vojáků. Valentýnovo tajné působení bohužel císař Claudius II. odhalil a odsoudil jej k smrti. Legenda dále praví, že se do uvězněného kněze zamilovala dcera žalářníka a on její city opětoval, dokonce jí prý těsně před popravou zanechal krátký dopis, který končil „S láskou Tvůj Valentýn“.

Dnešní svátek tedy můžeme brát jako příležitost oslavit svou lásku, a ačkoli ji můžeme dávat jeden druhému najevo každý den, je příjemné mít „záminku“ pro krásný večer plný romantiky. Tak jako Vánoce, i Valentýn má svoje symboly – jsou jimi například rudé růže, růžová srdíčka, roztomilá přáníčka, bonbony a skvělé jídlo.

Užijte si i vy krásný svátek s těmi, které máte rádi!

Klasa

Tipy na valentýnské dárky

KlasaMáte pocit, že je Valentýn pro vašeho milého příliš růžový? Zkuste ho obdarovat jemnou slivovicí Stock Excellent. Obsahuje 45 % alkoholu a je označená národní značkou kvality KLASA, která zaručuje, že jde o opravdu výjimečný výrobek. Voňavým švestkovým destilátem uděláte radost každému muži.

Milovníky sladkého jistě potěší Mořské plody Laguna od české čokoládovny Carla. Výběrová bonboniéra plná pralinek s lahodnou nugátovou náplní nese také ocenění KLASA. Zabalená je v krásném obalu, takže si s balením už nemusíte dělat starosti.

   
25.01.2013 - Láska a vztahy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Vetinari [*]

  A to já zase uvítám vždycky příležitost k návštěvě restaurace nebo hezké večeře doma. Letos se těším opravdu hodně moc, protože půjdeme do Čestra, ještě jsem tam nikdy nebyla a pořád je mi to slibováno.

  superkarma: 0 28.01.2013, 12:09:22
 2. [5] Trefa [*]

  Trefa:Valentyna neslavime.ale kdyz ma nekdo svatek,tak se vzdy kyticka koupi.

  superkarma: 0 26.01.2013, 20:22:15
 3. avatar
  [4] margot [*]

  slavit budeme, ale z jiného důvodu - moje dcerka "valentýnka" má narozeniny

  superkarma: 0 25.01.2013, 11:10:35
 4. [3] Ivushka12 [*]

  Valentýna nemám s kým slavit Sml15. Ale slivovice jde použít i třeba k léčbě nachlazení, tak proč ne ....

  superkarma: 0 25.01.2013, 08:09:11
 5. [2] a.Verisek [*]

  Valentýn a slivovice ? Sml15Sml80

  superkarma: 0 25.01.2013, 07:50:43
 6. [1] lidicka [*]

  Proč se nám nutí slavit svátek Valentýna??? Už od Vánoc nic jiného nikde nečtu jen jak oslavit co nejlépe tento svátek. Nevidím důvod ho slavitSml23Sml30

  superkarma: 0 25.01.2013, 05:43:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme