Cestování

Oslavte Valentýna na cestách!


Každoročně se stále víc českých zamilovaných párů rozhoduje strávit Svátek sv. Valentýna na některém romantickém místě v zahraničí.

 

Podle Tomio Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur je pravidelně největší zájem mezi Čechy samozřejmě o ta nejromantičtější evropská města jako Řím, Paříž, Benátky nebo i Amsterdam, Barcelona či Londýn.

 

A právě pro zamilované páry každoročně cestovní kanceláře připravují speciální valentýnskou nabídku, která obsahuje cenově výhodné balíčky do nejromantičtějších evropských měst. Speciální valentýnské nabídky mají i letecké společnosti, které nabízejí k tomuto datu zvýhodněné letenky.

 

Také řada restaurací po celé republice nabídne 14. února speciální valentýnská menu – taková, aby zvýšila apetit zamilovaných (např. ústřice, růžové víno apod.).

 

Zájem o prožití svátku Valentýna v některém romantickém evropském městě zaznamenával v uplynulých letech v ČR trvalý nárůst, který se meziročně pohyboval kolem 10 %. Letos se však kvůli atmosféře ekonomické krize zájem o vycestování očekává trochu s obavami.

O valentýnském víkendu ovšem přijede i podstatně víc zahraničních turistů do České republiky. Praha je totiž jednou z vyhledávaných evropských destinací.

 

Počet zahraničních turistů vzroste na Valentýna ve srovnání s jiným únorovým víkendem přibližně o 20 %, takže je to vítané vylepšení tržeb pro podnikatele v cestovním ruchu během těchto mimosezóních měsíců.

   
09.02.2009 - Zahraničí - autor: Marie Šrámková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme