Zvířata nám pomáhají, dávají smysl našemu životu a obohacují nás, proto bychom se k nim měli chovat zodpovědně a ohleduplně. K vlastním, ale i k těm opuštěným.

zvirata

Význam přátelství se zvířaty si celý svět každoročně připomíná v rámci Světového dne zvířat. Slaví se 4. října, již od roku 1931, na počest sv. Františka z Assisi, patrona a přítele všech němých tváří, který svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata. V České republice vlastní psa nebo kočku více než polovina domácností (28 % psa, 10 % kočku, 14 % psa i kočku), přičemž 8 % domácností má zvíře z útulku. V českých útulcích žije kolem 6 000 opuštěných zvířat, každý rok zhruba o 4 % více.

Oslavte přátelství se zvířaty

U příležitosti Světového dne zvířat pořádá Nadace na ochranu zvířat oslavu, která se bude konat v sobotu 22. září od 12 do 18 hodin v Centrálním parku Pankrác (Praha 4). Návštěvníci akce se mohou těšit na bohatý program, jehož součástí budou např. ukázky práce psovodů a jízdních hlídek Městské policie Praha, ukázky dravců a povídání o sokolnictví, ukázky volnočasových a sportovních aktivit dog frisbee, agility a obedience, zábavné soutěže pro děti o ceny. Součástí programu bude také charitativní sbírka chovatelských potřeb pro psy a kočky (obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj.), která bude přerozdělena útulkům se stálým nedostatkem těchto potřeb.

Pomozte opuštěným zvířatům

Každý, komu není lhostejný osud opuštěných zvířat, může oslavit Světový den zvířat pomocí psům a kočkám v útulcích v rámci kampaní »Pomozte naplnit misky v útulcích« a »Pomozte svému útulku«, realizovaných Nadací na ochranu zvířat a společností Mars Czech. Kampaň »Pomozte naplnit misky v útulcích« přinesla za 3 roky své existence téměř 4 000 psů a koček v útulcích po celé České republice přes 115 tun suchého krmiva Pedigree a Whiskas. V rámci kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích« můžete pomoci opuštěným zvířatům v útulcích koupí jakéhokoliv výrobku značek Pedigree a Whiskas nebo posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87 777, a to do 15. 11. 2012. V rámci kampaně »Pomozte svému útulku« můžete vhazovat do sběrných boxů v 15 hypermarketech Globus, nacházejících se v dostupné vzdálenosti od vybraných útulků, krmivo pro psy a kočky, které zde koupíte. Toto krmivo pak bude předáno vybraným útulkům. Přímo na sběrném boxu je také inzertní nabídka adopcí zvířat s fotografiemi psů a koček z vybraných útulků. Kampaň bude probíhat do 8. 10. 2012.

Více informací o kampaních a oslavě Světového dne zvířat najdete na www.naplntemisky.cz nebo www.ochranazvirat.cz.   

Reklama