považuje za normální naše čtenářka s nickem bokul. Letos bude konec roku bilancovat s antibiotiky, sklenkou černorybízového džusu, ale s vírou, že i příští rok bude důvod k radosti nejen na Silvestra

Pěkný poslední den tohoto roku, milé ženy-in i další čtenáři!

Je to až neuvěřitelné, ale je to tu opět. Poslední den roku, příležitost k bilancování našich činů, prožitků. A zároveň blížící se možnost k započnutí nového roku jinak – chceme-li.

S hrůzou zjišťuji, že pro mě to bude den, kdy se budu snažit snížit počet restů a nesplněných úkolů. Doufám, že katastrofy jsem si už vybrala tím, že jsem před malým okamžikem našla koupelnu lehce pod vodou díky pobíhající pračce. Nadopovaná antibiotiky se dnes budu loučit s rokem, kdy jsem poprvé dala výpověď. S rokem, kdy mi skončila rodičovská dovolená. Tento rok mi dal mnoho zkušeností a do značné míry mě vším nepříjemným posílil.

Až na dva roky jsem vždy trávila Silvestr doma a nejinak tomu bude i letos. Bude-li chtít přijít, rádi u nás přivítáme i moji mamku. Po půlnoci vyhlídneme z okna nebo vyjdeme na verandu, abychom si prohlídli ohňostroj. Jsem docela zvědavá, zda si ho prohlídne i syn. Loni ohňostroj tuším nazval buch-buch (nebo si to pletu?).

Většinu večera budu mít na klíně zřejmě notebook a zda to bude v obýváku nebo kuchyni či v posteli, to nedokážu odhadnout. Já osobně se bez televize obejdu. Letos jsem na Štědrý večer viděla akorát kousek pohádky Sůl nad zlato, jinak nic.

Program neplánuji, připíjet (pokud neusnu) budu černorybízovým džusem, který jsem dnes otevřela a myslím, že to bude tak akorát.

Silvestry, které se vymykají většině ostatních, na ty vzpomínám. Jeden je spojený s Pyšely a druhý s jedním rodinným domem v našem městě. Oba tyto Silvestry byly prožity s partou mladých lidí. Nezapomenutelné pro mě jsou zřejmě proto, že jsem jich takto prožila málo.

Silvestr jsem nikdy příliš bujaře neslavila. Nicméně nechápu to jako chybu. Do značné míry si troufám tvrdit, že je pro mne důležitější niterně oslavovat každý nový den, nikoli jen Nový rok. Takže zřejmě právě proto skromně slavím den co den, bez nutnosti sklenky alkoholu či celé lahve. Vymyká se to sice běžnému přístupu, ale to jsem asi celá já.

Všem žena-in, mužům i dětem přeji, aby vstup do roku 2013 byl šťastný a v novém roce, aby nám sloužilo zdraví, nechybělo nám štěstí, láska a důvod k radosti!  

bokul

Milá bokul, přeji vám za celou redakci, brzké uzdravení, pevné zdraví a hlavně samá dobrá rozhodnutí

Text nebyl redakčně upraven

Reklama