Z kraje vinic a vín pochází čtenářka Maryene. Má ale raději pivo, nebo víno? Odpověď na tuhle otázku poznáte z jejího hezkého příspěvku k dnešnímu tématu...

Pivo nebo víno?

Doma máme stále obojí, přesto já sama jsem abstinent a nesáhnu ani po jednom z nich. Pocházím z jižní Moravy, kraje vinic a vína a také při každé návštěvě naší domoviny manžel odváží to nejlepší ze sudů svého oblíbeného vinaře. Čekají nás burčákové slavnosti na začátku října v Hustopečích, na kterých si dám určitě pohárek sladkého burčáku. Na Silvestra si připiju skleničkou vychlazeného Bohemia sektu a tím moje pití vína končí. Přesto mám k vínu kladný vztah, voní mi a podle vůně a chutě dokážu poznat i mnoho druhů vín. Mohu tak doporučit co by komu mohlo chutnat, sama ho ale k životu nepotřebuji. 

V době studií na vysoké škole v Brně jsem chodila na brigádu do tamnějšího pivovaru. Přesto jsem se piva nikdy nenapila, nechutnalo mi. Pivo Vám také při návštěvě u nás doma mohu nabídnout a manžel, přestože je vinař, si po dobrém obědě občas sklenici piva dá. Když mi ale sám chce nabídnout, stačí mi opravdu na dno sklenice. 

Co říct závěrem? Na jednom z loňských cyklovýletů, asi po 60 km v tropickém dni, kdy už jsem měla asi jen deci teplé vody v cykloláhvi, jsem dostala obrovskou chuť na pivo. Představa orosené sklenice studeného piva byla hnacím motorem, bez které bych asi zahynula vyčerpáním i žízní. Zastavili jsme hned u první hospůdky pod Pálavou, dali si oběd a také pivo. Když přicházel číšník s orosenou sklenicí  zlatavého moku, byl to pro mě v tom dnu jeden z nejhezčích zážitků. Vypila jsem ji na ex. To, že se mi po těle okamžitě rozlila lehká opilost, nohy mi ztěžkly, to už byla další věc, která mi zbytek cesty nakonec dost ztížila. Zato dnes díky tomu mohu odpovědět na vaši otázku - „piv o nebo víno?“

Odpověď najdete sami.

Hezký den všem přeje,
Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. září 2013: Pivo, nebo víno

K tématu příspěvky již neposílejte. Tento příspěvek je jedním ze čtyř, které prošly redakčním sítem, nebo chcete-li předvýběrem.

Na vás bude rozhodout, který z uvěřejněných příspěvků (uveřejníme je v časovém rozmezí od 13.30 do 15.00) získá slíbený dárek, totiž šest piv Gambrinus s příchutěmi a dvě krásné skeleničky na šampaňské. Anketu, ve které rozhodnete, uveřejníme v 15.10. Na hlasování budete mít přesně hodinu, tedy anketa skončí v 16.10.

vyhra

Reklama