Domácnost

Orion, moje zvířecí hvězda

Miluji všechna zvířata, ale pro jeden druh mám obzvlášť slabost. Jsou to koně. Lásku k nim jsem zdědila po obou dědech. Děda malíř mi je vždycky kreslil, děda kovář mě od nich odrazoval.

orin

Věděl, co dokážou jejich kopyta i zuby. Jenomže zakázané ovoce nejvíc chutnalo a já za koňmi tajně utíkala do stájí. Byla jsem vděčná za každou chviličku strávenou v přítomnosti těchto impozantních zvířat. Ano, impozantních, protože první koně, na kterých jsem kdy seděla, byli obří tahouni s hřbetem jako otoman.

Kolem puberty mě to koňské šílenství chytalo nejvíc. Ve třídě jsem měla jednu spřízněnou duši, taky se jmenovala Dana, a spolu jsme vymetaly stáje v okolí. Jenomže tenkrát to nebylo tak jednoduché jako dnes. Vlezly jsme na jednu farmu v době, kdy zrovna obsedali dvouročky. „Jo, děvčata, potřebuju zkušený rajťáky, na učení nemám čas,“ dostalo se nám odmítavé odpovědi.

Nakonec jsme si našly stáj s vysloužilými kostnatými koňmi a za práci se mohly vozit  v zahradě. Jednou jsme se na kobylu vydrápaly obě, a to se jí zatraceně nelíbilo. Vyburcovala v sobě všechny stařecké síly, hodila pár kozlů a katapultovala nás do shnilých švestek. A volná jak pták trádá domů, vlítla na dvorek mezi slepice a batolící se děti, a my měly po ježdění. Takhle neslavně skončila moje jezdecká kariéra.

Pak přišla škola střední, vysoká a jiné starosti. Ale mezitím dorůstala moje neteř, kterou jsem asi nakazila koňštinou, když jsem ji jako novorozeňátko vezla z porodnice. S ní jsem se na stará kolena ke koním vrátila.

A dokonce jsem si splnila svůj dávný dívčí sen a pořídila si koně vlastního. Jmenuje se Orion a je to moje koňská hvězda.

 

alwinAle abych nebyla nevděčná. Kromě koní mám ještě moc ráda psy, a nejvíc svého Alwínka. Většinou mi dělá maskota na cestovatelských fotkách.

Jaké zvíře máte ráda vy, milé ženy-in? Jste milovnicí koček, psů, koní, či jiných zvířecích mazlíčků? Jak jste k nim přišla? Věnujete se jejich chovu, nebo je máte jen tak pro radost? Sdílí s vámi sympatie ke zvířatům i vaše rodina, nebo jste si zvíře musela prosadit? Kolik zvířat máte doma? Jaké zvíře ještě toužíte mít? Které zvíře je vašim snem?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Jistě vás zajímá, jaký dárek můžete získat za svůj příspěvek. Dnes mám pro vás opravdu kosmetickou lahůdku:

Toaletní vodu, deodorant a antiperspirant značky PUR BLANCA.

cena

 

   
10.01.2012 - Zvířátka - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] yesica [*]

  Sml16 Miluji všechna zvířátka, vždyť nám dávají tolik radosti a lásky!!! Teď máme doma pudlinku Senďulku, suchozemské želvičky Božku a Žofinku, kocoura Ťapulu, rybičky a 2 agáčky Pepína a Bublinu. Ale když byly děti malé, to jsme měli doma celou zoologickou zahradu! Přinesly domů spadlé hnízko s malými špačky, malého netopýrka s polámaným křídlem, kuřátka (měly v plánu chovat je na balkoně, museli jsme je odvézt babičce na dvůr), a mnoho jiných zvířátek! Dokonce přišly s prosbou, že by rády koníka, prý "však se taky vleze na balkon"! Všechna zvířátka si zaslouží naši lásku a péči!!!Sml16

  superkarma: 0 10.01.2012, 17:24:05
 2. [4] Dana Haklová [*]

  kobližka — #3 Já bych to spíš připisovala nezdolné houževnatosti, odříkání, dřině, lásce a zdravé paličatostiSml79

  superkarma: 0 10.01.2012, 16:47:24
 3. avatar
  [3] kobližka [*]

  Jindriska8 — #1 Pan Váňa je "přírodní úkaz" Sml67

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #4
  superkarma: 0 10.01.2012, 13:07:37
 4. [2] Dana Haklová [*]

  Jindriska8 — #1 to mně takySml67

  superkarma: 0 10.01.2012, 12:15:48
 5. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Pěkné,ale koňě nejsou jenom o ježdění,je to velká dřina,ale stojí to za to.Když vidím Váňu na Velké pardubické ,jak se dere dopředu,tak mně jdou z očí slzy.Sml79

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #2
  2. na komentář reaguje kobližka — #3
  superkarma: 0 10.01.2012, 10:32:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme