Špatně vybraný lustr může pokazit vzhled jinak pěkně zařízeného interiéru. A naopak, nápadité osvětlení ho může pozdvihnout a dodat mu punc originality. Podívejte se na pár netradičních lustrů a lamp.

Indrustriální  styl

lustry

Lampy a lustry jako ze staré továrny nebo dílny mají své místo v moderním interiéru. Hodí se do kuchyní, jídelen nebo předsíní. Po takovém lustru zřejmě sáhnou mladí umělecky založení lidé se smyslem pro recesi, kteří mají rádi design. Jak by mohl vypadat jejich byt? Je multifunkční, s minimem příček, někdy se podobá ateliéru, a je zařízen buď  v neutrálních odstínech, nebo naopak v odvážných zářivých barvách.

Hollywood styl

lustry

Filmové ateliéry čtyřicátých a padesátých let. Tuto atmosféru evokují opravdu originální a nápadité lampy a lustry. Komu by se mohly líbit? Lehce výstředním osobám, které rády vybočují ze zajetých konvencí a chtějí mít něco výjimečného. Rády přijímají návštěvy a jsou středem pozornosti tak jako filmové hvězdy v záři reflektorů. Milují hodně světla, extravaganci a luxus. Na někoho můžou působit snobsky, ale je to jejich styl, ve kterém se cítí jako ryby ve vodě. Tato světla budou skvěle vypadat ve velkorysém černobíle zařízeném interiéru.

Viktoriánský styl

lustry

Nostalgie starých časů, patinovaný nábytek, tapety, dřevěné obložení. Tyto lustry ve tvaru pouličních, nebo kočárových luceren se budou líbit romanticky založeným lidem, kteří se rádi obklopují kvalitními věcmi, jimž ani zub času neubral nic na kráse. Okna bez závěsů, stěny bez obrazů a pohovky bez polštářků nejsou nic pro ně. Obklopují se krásnými věcmi, které umí dokonale skloubit dohromady, a vytvořit  tak útulný a přívětivý interiér jako ze starých časů.

Několikaramenný lustr najde uplatnění v obývacím pokoji nebo nad velkým jídelním stolem

Lucerny se hodí do vstupních hal, k osvětlení schodišť nebo patií.

Foto: Naty Naty

Čtěte také:

Reklama