Limitovaná edice originálního kalendáře Jana Saudka, který nafotil pro charitativní projekt Medela, je právě nyní v prodeji na internetové adrese www.projektmedela.org. Čistý výtěžek bude nadačním fondem Medela poukázán na pomoc nejchudším dětem z různých koutů světa.

 

Kalendář obsahuje originální fotografie známých ženských osobností. Vedle zakladatelek Medely Lejly Abbasové nebo Heleny Houdové stály před objektivem například režisérka Olga Sommerová, herečky Eva Holubová, Ivana Chýlková, Chantal Poullain, Marta Issová, manažerka Veronika Přikrylová, plavkyně Yvetta Hlaváčová, spisovatelka Irena Obermannová a zpěvačky Tonya Graves a Zuzana Smatanová.

 

„Nápad vydat kalendář pro charitativní účely jsme dostaly po cestách Afrikou, kde se s chudobou a bezmocí cokoli změnit setkáváte prakticky na každém kroku. Postupně jsme myšlenku s Helenou rozvinuly, a tak se vedle kalendáře můžete těšit třeba na benefiční koncert, který proběhne 18. dubna 2007 v Lucerně,“ řekla Lejla Abbasová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V tuto chvíli Medela intenzivně shání finanční prostředky na další aktivity. Produkční a administrativní náklady jsou totiž hrazeny pouze ze sponzorských darů. Výtěžek ze všech aktivit je vždy beze zbytku poukázán na konkrétní pomoc.

 

 Cílem projektu Medela (latinsky pomoc) je dlouhodobá podpora nejchudších dětí z nejrůznějších koutů světa, které žijí ve velmi špatných životních podmínkách. Je jednou z aktivit nadačního fondu Asante Kenya, který založila v roce 2006 Lejla Abbasová. Svým záběrem se zařadil mezi největší neziskové projekty v České republice.  Všem, kteří se rozhodnou finančně podpořit projekt, jsou k dispozici konta:

Medela je 1211008939/5500

Asante je 1211003687/5500Více informací o projektu jsou k dispozici na stránkách www.projektmedela.org;  www.asantekenya.org

Reklama