Reklama

Vánoce jsou vždy plné tajemství, velkých i malých překvapení, která chystáme pro své blízké. Pokud k velkým dárkům sháníte maličkost, drobný dárek, jež ale vždy udělá velkou radost, vsaďte na plstěné brože Saare design.

Brože Šárky PavličovéBrože Šárky Pavličové patří k těm drobnostem, které umí divy - obyčejný svetr, sako a flaušový kabát skvěle oživí a promění v model, který v žádném obchodě nenajdete.

Každá brož je originál, který autorka vyrábí technikou suchého plstění (plstění jehlou) z česance novozélandské barvené ovčí vlny. V autorčině galerii si můžete vybrat berušku Marušku, hrocha Honzu, ježka Vendu, netopýra Floriána, slona Amálku, kočku Mícu, ale i domeček, ryby, myšky, králíky, parník, pejsky, autíčka, sněhuláka atd. Brože autorka vyrábí na objednávku, a tak si sami předem můžete vybrat nejen motiv, ale i barevné provedení.

Brože Šárky PavličovéPokud jste bez nápadu a přitom hledáte překvapení pro ty, kteří mají rádi pestré barvy, zajímavé a hravé doplňky, vsaďte na veselé plstěné brože. Bezesporu udělají radost kamarádce jakéhokoli věku, mladým lidem pro oživení trička, kabely i svetru, ale můžete je nadělit i větším dětem, které si je rády připnou na laclové kalhoty, bundu či mikinu. Brože autorka vyrábí z látkové dekorativní plsti (filc), přičemž vnitřek broží je vyplněn dutým vláknem, jako ozdoba slouží knoflíky, korálky apod. Každá brož je originál - od návrhu až po finální výrobek brože vytváří autorka zcela sama.

Brože a další výrobky jsou k dostání na internetu:
www.saare-design.cz

O autorce

Brože Šárky PavličovéZa značkou SAARE design se skrývá Šárka Pavličová, původně zubní laborantka, poté absolventka fakulty žurnalistiky; od roku 1994 redaktorka na „volné noze“. Je autorkou deseti knížek pro děti a dospělé. Ve své redakční práci i autorské tvorbě se zaměřuje především na životní styl ve všech jeho podobách (kosmetika, krása, zdraví, kondice...). Tvoření a výtvarným technikám se věnuje ve volném čase.

Sama o sobě říká: „Už ani nevím, jak to všechno začalo. Jedno je ale jisté, tvořit jsem začala už kdysi dávno. Teprve v posledních několika letech se ale touha a chuť tvořit ve mně pěkně zabydlely. Musím ovšem přiznat, že mi to ani trošku nevadí, naopak, ruční práce k životu potřebuji - je to pro mne radost a dokonalý způsob relaxace.

Brože Šárky PavličovéV souvislosti s tvořením ráda objevuji a zkouším různé techniky i materiály. Před časem mě okouzlilo plstění jehlou a tkalcovský stav. Ale protože jsem stále plná nápadů a inspirace je kolem tolik, že se snad nikdy nedá vysbírat, neopouštím ani své další oblíbené techniky - pletení a šití.
A tak z klubíček přízí, metrů látek a česanců vlny vytvářím originální brože, šály, polštáře a řadu drobností a toužím po tom, aby dělaly radost nejen mně, ale i ostatním...“