Dopis od čtenářky dorazil kvůli potížím s redakční poštou teprve včera. Přišel nám zajímavý, a proto jej vydáváme jako čtenářský příběh. Máte-li také chuť přijít s s vlastním příběhem, zkušenostmi nebo radami, pište na redakce@zena-in.cz.


Milá redakce,
před časem tady byla diskuse pod článkem o holení a já holkám slíbila, že poreferuji o orientální depilaci, na kterou jsem se poprvé v životě objednala. Včera jsem tam byla a dnes je téma vůně, což spolu docela souvisí.
  
Musela jsem totiž vydržet 14 dní s černým ježkem v podpaží. Chloupky musejí narůst do délky 5 mm, aby je depilační hmota zachytila a vytrhla. A anglický trávník v podpaží byl pro mě šílený nezvyk, dokonce i manžel se mě se smíchem ptal, kdy to shodím. Hlavně jsem myslela na to, abych měla ve společnosti vždycky alespoň rukávek. Dlužno dodat, že jsem k sobě pořád čuchala jako pomatenec a zvýšila i spotřebu deodorantu. Z toho trhání jsem měla hrůzu, ale jsem hrdinka. Naklusala jsem tedy do salónu a přivítala mě velmi sympatická dáma středního věku - takový ten tetičkovský typ, paní Ondroušková. Ukázala mi hmotu z rozemletých datlí, fíků, citronové šťávy a koření (přesné složení je tajné a patentované). Vonělo to jako vánoční pečivo a prozradím, že jsem dokonce dostala ochutnat a bylo to HODNĚ dobré:-).

Pak už jsme přistoupily k úkonu samotnému. Paní Ondroušková mi otřela podpaží ubrouskem, nanášela voňavou hmotu a zkušeným pohybem ji rolovala pryč. Pořád jsem čekala, kdy to začne fakt bolet, protože tohle byla taková intenzivnější masáž s občasným trhnutím. Přibližně za 10 minut bylo hotovo, paní mi utřela podpaží zklidňujícím přípravkem a šlo se dál. Párkrát jsem sykla při depilaci předkloktí, ale když to srovnám s depilací voskem nebo dokonce holícím strojkem, byla to procházka růžovou zahradou. 

Od depilace nohou mě odradila a přesunuly jsme to na září. Prý bych určitě nevydržela a vzala bych to žiletkou dva dny před termínem kvůli nějakému grilování na zahradě. To víte, v létě se i ty 3-4 milimetry tenkých chloupků hůř snášejí než v zimě pod punčochami. A jak žiletka seřízne chloupky v silné části, vždycky je to při dorůstání výraznější.

Jak dlouho to vlastně vydrží? Přibližně 14 dní máte hladkou pokožku, během dalších dvou týdnů to začne trošku dorůstat, obvykle jsou chloupky řídší a tenčí. Podle typu ochlupení trvá jeden až tři roky, než si můžete oddychnout a jste z nejhoršího venku. Zkušenost praví, že pak už oněch 14 dní před depilací téměř nepoznáte, protože chloupky postupně slábnou a jsou méně výrazné. Je to ale naprosto individuální. 

Za depilaci podpaží jsem zaplatila 400,- Kč, ruce stojí 500,- Kč a ,,knírek" 300,-. Ať počítám, jak počítám... Kruci, teď mi dochází, že jsem platila rovných tisíc korun! Možná množstevní sleva...?

A ještě jedna věc. Touto metodou se dělá i brazilská depilace. Byla jsem trochu v rozpacích - přece jen přijít, rozhodit nožky u cizí dámy... Nevím, nevím. Paní Ondroušková se jen smála, že je zdravotní sestra a po 30 letech je jí úplně jedno, jestli na ni kouká horní ret nebo holá prdelka. A že se nemusím bát, protože orientální depilace prý holí víc v tříslech než na stydkých pyscích. A že na to chodí sedmnáctileté dívky i padesátileté dámy. Přiznám se, že o tom trochu uvažuju...

Tak, to je ten slíbený report z orientální depilace.
A jen pro doplnění - ochutnávka byla před zákrokem, z čerstvého!!! :-)

Zdraví Suzanne

Reklama