.

Orientace v mapě a v přírodě jsou dvě odlišné věci

Novinky

Orientace v mapě a v přírodě jsou dvě odlišné věci

Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Marde. V zeměpisné mapě ve škole nikdy neměla problám, zato podle mapy v terénu už ano...

Ženy číst v mapách umí, ale orientovat se podle mapy v přírodě je něco jiného...


Dobrý den,

k dnešnímu tématu mohu také něco málo přidat. Jako žákyně ZŠ jsem na mapě našla všechno, co po mně učitelé žádali docela rychle. Brala jsem to jako kvíz a hodně mne to bavilo. Jiná věc byla orientace podle mapy v přírodě. To už můj koníček nebyl. Spoléhala jsem se spíše na ostatní.

Zhruba před rokem jsem se díky synovi vrátila k turistice. Každou sobotu je plánovaný nějaký výlet, většinou s výstupem na kopec. Můžeme chodit hramadně a pomalu, nebo se odpojit a jít podle svého tempa a momentálních fyzických možností. Většinou na začátku trasy vyrážíme spolu s ostatními, ale protože jsou to většinou samí důchodci, tak přidáme do kroku a jdeme rychleji. Orientujeme se podle plánku nebo mapy, který si buď vytiskneme sami nebo ho dostaneme ve výchozí stanici. Párkrát už se nám stalo, že některé instrukce nebyly přesné a my jsem chvilku bloudili, ale většinou jsme se zorientovali podle místního značení, nebo jsme byli nuceni se i zeptat kolemjdoucích. Občas jsme se museli i kousek cesty vracet, ale že bychom bloudili doslova, tak to se nám ještě nestalo.

Musím konstatovat, že moje orientace podle mapy doznala značného zlepšení. I fyzická kondice je mnohem lepší. Při prvním výstupu na Milešovku jsem se musela párkrát zastavit a vydýchat. Letos jsme ji vyšlápli bez zastávky a o hodně rychleji.

Přeji všem hezký den bez bloudění

Marde

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

K tomuto tématu již příspěvky neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou přispěvatelku jsem se rozhodl odměnit zdobičkou Tescoma Delícia v hnědém provedení a které dvě další obdrží 2.000 extra bodů do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

   
04.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

  1. [1] Zdenecka [*]

    Jsou to dolišné věci,a le podle mapy nikdy nezabloudíme, je dobré je u sebe nosit, je nepříjemné se ztratit, obzvlášt někde v lese

    superkarma: 0 27.08.2013, 09:08:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme