Další dva recepty dorazily do redakce od čtenářky MartinyC a čtenáře Ervína. Nechte se inspirovat nesladkými ořechy, nebo pusinkami z bílků! Téma dne je „rychlé vánoční cukroví"...

Pečete? Pokud ano, vyzkoušejte následující dva recepty. Do redakce dorazily k tématu: Rychlé vánoční cukroví. Zaslali je čtenářka MartinaC a čtenář Ervín...

Ořechy v těstě: výborné, málo sladké!!!!!

  • 20 dkg másla, 30 dkg hladké mouky, 1 vejce

těsto vyválíme, nakrájíme čtverečky a do každého zabalíme kousek vlašského ořechu. Upečeme a horké obalíme v cukru s vanilkou, nebo máčíme v rozpuštěné čokoládě.

Šťastné a veselé přeji všem!!!!
Ervín

Pusinky

Dobrý den,
tak mám tip na rychlé cukroví, ale určitě už ho všichni znají:o) Po zdobení perníčků mě zůstalo dost bílků s cukrem, tak jsme to toho jen zamíchala rozdrcené oříšky a ha pusinky jsou na světe. Jen se to pak dá na plech a je to upečené raz dva a nemáte aspoň žádné zbytky ze zdobení perníčků.

Další typ je- kupte si listové těsto rozválejte ho jako na štrůdl, připravte si náplň 1 pytlík piškotů, rozinky, aspoň 3 deci rumu možná i více, rozemleté oříšky a mandle (já používám množství od oka ale je to určite od každého pytlík). Rozdrcené piškoty, rozinky, oříšky a rum smícháme na takovou mazlavou hmotu ( když tam budete mít málo rumu tak to vůbec nepůjde balit a nebude to držet tvar).Můžete dát i cukr, ale kdo nesmí moc sladit tak ho tam nedá:o) Hmotu dáme na listové těsto a zarulujeme. Těsto potřeme vajíčkem a nakrájíme kolečka. Vznikne Vám šnek:o) Šup s tím na plech s pečícím papírem, ještě potřít vajíčkem a na vrch můžete použít ještě trochu oříšků, nebo taky ne záleží na Vás a pak už jen upéčt do zlatova.Z listového těsta uděláte 2-3 šišky podle toho jak je kdo šikovný:o)

Dobrou chuť

Letos už jsme to pekli 3x teď během 2 měsíců, pozor chce to sníst tak do 4 dnů:o)
MartinaC

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

pik

Reklama