Bulvár

Ordinace večer, Pouta ráno

Dobrý den v redakci i televizním divačkám na Ženě-in!

Ženy svůj věk tají, ale já pro dnešek udělám výjimku. Měla jsem možnost tento rok oslavit výročí svého narození společně se svým dětským hrdinou Večerníčkem.
Tento kluk s papírovou čepicí na hlavě mě poprvé přivedl k malé černobílé televizní obrazovce u babičky.
Později, byť stejně starý, mě vychovával, protože slíbená pohádka před spaním v televizi udělala ze zlobivé holky hotovou panenku.
Korunu pozdějším filmům pro pamětníky či tematickým večerům k dané situaci dávala sestava vánočních pořadů na konci roku. Každý byl jedinečný a většinou i na dlouhou dobu neopakovatelný, v čemž spočívalo i jeho největší kouzlo.
Na dlouhou dobu se pro mě stala televizní obrazovka vítaným doplňkem, který zpestřoval volné chvilky, kdy jsem opravdu nevěděla, kam s očima. Po revoluci, kdy se v televizi předháněla jedna společnost s druhou o vysílací práva amerikanizovaných několikasetdílných seriálů, jsem poprvé usedla k televizi. První "Dallas" mi nic neříkal, neboť život tady a tam byl opravdu rozdílný. Jediným slovem miláčku od klaďáka Boba jsme se z legrace s manželem oslovovali v dlouhých reklamních časech v situaci, kdo udělá v kuchyni kávu, neboť služebná zůstala na South Forku.
Po znovuoživení Boba, kdy ho opět vrátili po mnoha dílech do seriálu, jsem začala všechny seriály z Ameriky ignorovat. Nemám ráda pohádky pro velké. Televize byla zapnutá doma večer o televizních novinách. Televizní obrazovku jsem si dopřávala jako zákusek v cukrárně. Nejdřív zhodnocena všechna pro a proti. Co je dobré, co rozšíří obzor, co naopak ukradne čas, jak ho mohu lépe využít...
Dlouhá léta mi tento televizní půst vydržel. 
S nástupem nemoci, kdy jsem zůstala v domácím léčení, jsem potřebovala trochu vzpruhy. Návštěvy známých mě unavovaly, a tak přišla vhod televize. Začaly běžet české seriály, myslím ty několikasetdílné. V úterý a ve čtvrtek o mně nikdo po osmé hodině večer neví. Ordinaci sleduji večer, Rodinná pouta si natáčím na DVD a ničím nerušena dokoukám u ranního kafíčka. Zjišťuji, že v obou jsou ředitelé, a já ponořena do obou dějů jsem při sledování jednoho seriálu byla současně v druhém. Když v jednom špitala zdravotní sestřička druhé, zda ví o změně ředitele, okamžitě jsem vyletěla z křesla, jak je možné, že o tom nevím JÁ, hlavní divačka. V tu chvíli se objevil zmíněný pan ředitel, herec Zounar, a já vklidu usedla, neboť ředitel Bílý z Ordinace je stále na ředitelském místě. Jen já byla večer na ranních Poutech tím, že jsem omylem zapnula Primu místo Novy.
Nově vznikající seriály, které se na obrazovku dostávají nyní, mě již opravdu nechávají v klidu, neboť vzrušení mám u svých dvou vyvolených, jak vidíte, až nad hlavu. Tím samozřejmě nepopírám, že pokud chci opravdu do morku kosti nechat vykuchat svoji neukojenou duši, natočím si thriller, a v dopoledních hodinách, kdy jsem sama doma, si ho pustím. Ráda se bojím, ale jenom jako, ne doopravdy, což se mi stalo před nedávnem. Nebýt televizních thrillerů, byla bych v pohodě.
Bydlíme v panelovém třípokojovém bytě. Po dopoledním nákupu v blízkém obchodě jsem se vrátila, otevřela naše opancéřované zamčené dveře bytu, oblékla se do domácího oblečení a chtěla jít na onu místnost. Když v tom nešla otevřít. Přes tlumené dveře se v ní svítilo vypínačem v předsíni. Zámek ve dveřích není. Zpanikařila jsem, jak to bývá v thrillerech. Křičela jsem na celý byt, na celý velký dům: ,,Je tady někdo? To jsi Ty? (Myslela jsem manžela.) Ticho. Ozvi se, proboha! (Měla jsem na mysli dceru)". Hrobové ticho ve mně vyvolalo ty nejděsivější představy. Běžela jsem otevřít dveře na chodbu s pocitem, že mě někdo škrtí, a už už je po mně. Snad mě někdo na chodbě uslyší a zachrání. Bože, vždyť jsem nikomu nic neudělala. Proč zrovna já.
Plíživým krokem jsem se vracela ke dveřím toalety, lomcovala jimi, prosila toho dotyčného, ať otevře, ale marně. Neptejte se mě, kde jsem svoji potřebu udělala. To není vůbec důležité. Dobrých lidí je pořád dost. Zeptejte se na hrdinu, který mě vysvobodil. Manžel na telefonu, který řekl, že asi zapadl jazýček od zámku a nejdou otevřít. Až se vrátí z práce, dá vše do pořádku.
Tehdy všechno dobře dopadlo, protože co by si na mně ten frajer z thrilleru vzal. Konto žádný, věk Večerníčka a nemoci na krku. Ještě dnes mi z té hrůzy naskakuje husí kůže na těle,  jak by dnes řekla porotkyně Ilona Csáková svým svěřencům v Superstar. Trillery jsem milovat nepřestala dodnes.


Hezký start do nového týdne bez thrillerových událostí Vám všem přeje
                                                                                                                      
Ema K.


Milá Emo K.,
televize je asi v době nemoci dobrý společník, ale někdy dokáže člověka pěkně oblbnout, jak je vidět z vašeho příspěvku.
   
23.10.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [20] átéčko [*]

  Žábina: Nedívá

  superkarma: 0 23.10.2006, 16:35:46
 2. avatar
  [19] Žábina [*]

  Maca.M.: Ema K.: tak to jsem ráda
  přijde mi že se na to dívá fakt každej

  superkarma: 0 23.10.2006, 15:23:37
 3. avatar
  [18] jednapani [*]

  Ema K.: Aha. Dík. Sice mi není jasný, proti čemu jsou tlumené, když v nich jsou fuky, ale nebudu hnidopich. Jen jsem ráda, že nevím z praxe, co to je

  superkarma: 0 23.10.2006, 15:21:38
 4. avatar
  [16] jednapani [*]

  Nedovedu si představit, jak vypadá byt, kde se na toaltě svítí přes tlumené dveře vypínačem v předsíni. Co jsou to tlumené dveře?
  Koukám se na Rodinná pouta a o přestávce přepínám na Ordinaci. Občas si připadám jak Milouš, kterému Saturnin přeházel stránky románů - krváků a on si toho nevšiml

  superkarma: 0 23.10.2006, 15:03:03
 5. avatar
  [15] Maca.M. [*]

  Ema K.:Ani já ne !!!

  superkarma: 0 23.10.2006, 14:53:29
 6. [13] Macek123 [*]

  Jako nemocná ležím u TV celý den a jen přepínám programy, pokud nespím. V nemoci sleduju fakt vše i vaření a kriminálky, jen na ty telenovely se nedá dívat.

  superkarma: 0 23.10.2006, 13:29:29
 7. avatar
  [12] Maca.M. [*]

  Žábina: Z toho si nic nedělej, já zase neviděla ani jeden díl "Pojišťovny štěstí" a za exota se rozhodně nepovažuji?!
  Tedy nevím ,za co mě považuje okolí, ale známí mě stále zdraví "dobrý den", takže jsem asi na dno ještě neklesla!

  superkarma: 0 23.10.2006, 13:27:42
 8. avatar
  [11] Žábina [*]

  tak z Rodinných pout jsem neviděla ani jeden díl - jsem exot nebo ne?

  superkarma: 0 23.10.2006, 13:23:33
 9. avatar
  [10] Maca.M. [*]

  Bridgetj: Tak to se mám na co za dva roky těšit,to budou mé dceři 3 roky,....no a jedna televize,nevím, kdo komu bude ustupovat???

  superkarma: 0 23.10.2006, 12:33:34
 10. avatar
  [8] Simba [*]

  Žížala: výstižné

  superkarma: 0 23.10.2006, 12:14:08
 11. avatar
  [7] Věrulinka [*]

  hodně

  superkarma: 0 23.10.2006, 11:58:40
 12. avatar
  [6] Maca.M. [*]

  átéčko: ...Vašim klukům je alespoň 20 let, ale dovedete si představit, když jsem před jedním obchodem s kočárkem čekala na kamarádku a kolem šli dva,tak asi osmiletí kluci, a ten jeden vyprávěl tomu druhému, co se odehrálo v poslední díle "Ordinace", jak prý tu Kamilu políbil ten gynekolog Michal,...
  Vážně by mě nenapadlo, že takový seriál může bavit tak malé kluky a navíc,když to ještě rozebíraj při cestě ze školy...

  superkarma: 0 23.10.2006, 11:53:34
 13. avatar
  [5] átéčko [*]

  Já koukám jen ne erpéčka. Ale měla jsem jistou dobu smůlu, protože můj syn s začal dívat na ordinaci. je mu 23 let a předtím se na tv moc nekoukal. Jenže se na Ordinaci dívá jeho kamarád, tak se dívali oba.
  Jenže kamarád Honza míval i opolední směny a doma neměli video. Tak jsem mu díly, které neviděl nahrávala akluci je pak u nás sledovali další dýden dopoledne. Uvařila jsem jim čaj a z legrace vždy hodila na stůl krabici papírových kapesníků....

  superkarma: 0 23.10.2006, 11:41:42
 14. avatar
  [4] Lilinka [*]

  Žížala:

  superkarma: 0 23.10.2006, 11:16:58
 15. avatar
  [3] Žížala [*]

  Dano chtěla jste snad decentně říct, že máte pocit že Emě už z tý televize hráblo ?

  superkarma: 0 23.10.2006, 11:11:20
 16. avatar
  [2] cmelda [*]

  jedna moje znama kouka na Ordinaci a Pouta si taky nahrava na DVD a rika, ze je to jedinny serial, ktery muze poustet s dvojnasobnou rychlosti, protoze v normalnim provedeni jsou ty dialogy tak pomale, ze pri dvojnasobku jejim krasne rozumet a stihne to zkouknout za polovinu doby

  superkarma: 0 23.10.2006, 11:10:15
 17. avatar
  [1] Maca.M. [*]

  ....opravdu jsem se srdečně zasmála . I já mám věk Večerníčka, no a konto nic moc a z toho všeho mi,jak jinak,naskakuje husí kůže na těle!!!

  superkarma: 0 23.10.2006, 11:07:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme