Oranžová patří bezesporu k těm nejoptimističtějším barvám palety. Přináší radost, dobrou náladu, povzbuzuje chuť k jídlu. Jsou pro vás tato kritéria rozhodující, abyste si oranžovou pustila do bytu?

Oranžová stejně jako ostatní barvy má mnoho odstínů. Od výrazné a syté barvy pomerančů až po decentní odstíny syté žluté nebo pastelově meruňkové. V každém případě je to barvička velmi příjemná, která lahodí oku.

Ke kterým barvám se nejvíc hodí? 

Oranžová ladí se všemi příbuznými barvami spektra. Ať už je to její „drzejší“ příbuzná červená, zemitá hnědá, nebo veselá žlutá, s těmito barvami jí to bude vždycky ladit, ale mnohem zajímavěji a atraktivněji vypadá v kombinaci s chladnými tóny. Třeba s temně modrou, se všemi odstíny zelené a samozřejmě s neutrální černou a šedou.

Kdybyste měla chuť na dokonale ďábelskou atmosféru, zkuste ji třeba s fialovou.

To byl jenom žert. Do bytu se taková kombinace moc nehodí, a působila by příliš znepokojivě. Snad jen v detailech na bytových doplňcích, nebo ve vzorech textilních materiálů.

Kam se oranžová nejvíce hodí?

Všude tam, kde se chcete cítit pohodově a útulně, ale obecně se oranžová doporučuje především do kuchyní a jídelních koutů, protože povzbuzuje chuť k jídlu, nebo do předsíní a vstupních hal, protože působí vlídně a prosvětluje prostor.

Možná máte oranžovou v oblibě a už s ní své obydlí sdílíte. Možná o ní teprve uvažujete, a hledáte nápady, jak a s čím ji kombinovat. Našla jste inspiraci v naší fotogalerii?

Foto: Facebook Veranda

Čtěte také:

Reklama