Současnost je z mého pohledu ve znamení oranžové barvy. Ze všech stran můžeme stále ještě pohlédnout na překrásné dekorace z dýní. Já osobně tuto výzdobu miluji. Každý rok doufám, že se mi podaří získat nějakou tu obří oranžovou krasavici, ale zatím bohužel… Asi si budu muset konečně příští rok jednu pořádnou koupit a dát ji na zahradu. :-) Tak nějak si to dlužím.

Oranžová barva je jednou z těch, které se nám v tuto dobu převelice hodí. Rozsvítí totiž tu poměrně často šedou náladu, která k tomuto dušičkovému času patří. 

orange

Oranžová je barvou svadhisthany neboli sakrální čakry, a ta je sídlem našich emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Přímo souvisí s močopohlavním systémem. Má kardinální vliv na naše vztahy, zvlášť pak na ty k opačnému pohlaví. :-) Tato čakra zprostředkovává oživující a obnovující energii, podporuje naši sebeúctu, tvořivost a také nadšení! 

Oranžová barva podle mystiků povzbuzuje radost ze života - rozpoutává smyslnost, erotiku a činorodost. Vyhýbat bychom se jí měli, když máme pocit, že je pro nás obtížné vyřešit jakýkoliv problém. Oranžovou barvou se můžeme obklopit ve formě dýňových dekorací, bytových doplňků nebo ji vstřebat za pomoci pokrmu. Potraviny, jako jsou meruňky, mrkev, oranžová paprika (zvláštní, vždy když si jdu koupit papriku a mám možnost barevného výběru, sáhnu bezpečně po oranžové), pomeranče nebo i vaječný žloutek mají schopnost vzbudit radost ze smyslových prožitků a umí nás ochránit před negativními vlivy znečištěného prostředí. 

Při výběru polodrahokamů, sáhneme-li po tom oranžovém, např. po karneolu, pomáháme posilovat koncentraci a prožívání, oživujeme naši schopnost se tvořivým způsobem projevovat. 

orange

Padne-li náš výběr na měsíční kámen s nádechem oranžové, bude harmonicky působit na naši citovou rovnováhu, propojí nás s tou citlivou, vnímavou a snivou stránkou naší osobnosti, podpoříme také mízní systém a vyváženost hormonálního hospodářství. 

Podle základní knihy o čakrách je čakra, která září oranžovou barvou, sídlem Šakti, ženského aspektu Boha, ve formě tvořivé rodící síly. U muže zahrnuje její působení oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls ke stvoření nového života. 

orangeOranžová barva, barva dýní, je tedy obrovskou silou v boji proti momentální šedi a podzimní únavě. Je tedy podle mě pochopitelné, proč v nás právě dýňové tvoření a kontakt s touto životodárnou barvou, vzbuzuje takové nadšení.

Ve vesnici, kde žijeme, již mnoho let pořádáme dlabání dýní pro všechny lidi dobré vůle, každý rok se na to nesmírně těším a raduji se z něj jako malé dítě, a když jsme jeden rok z nedostatku času vynechali, celý rok mi to chybělo! A slíbila jsem si, že to už nikdy nedopustím.

Oranžové dýně jsou totiž zhmotnělá radost a nadšení, které vydrží na mnoho dalších bezbarvých dní, které přijdou…

 

Reklama