Největším šokem byla určitě tragická smrt populární zpěvačky Ivety Bartošové (†48), která na jaře ukončila svůj život skokem pod vlak. Ale nebyla jediná, kdo odešel z našeho světa v roce 2014.

  • Tanečník Richard Hes (†50)

Zakladateli populární skupiny Uno a scénografovi byla diagnostikována rakovina slinivky v roce 2013. Bohužel nemoc rychle postupovala a Hes zemřel o rok později v nemocnici.

  • Režisérka Věra Chytilová (†85)

verka

foto: isifa/Lidové noviny/ Pavel Wellner

Populární česká režisérka, která má na kontě hity, jako je nesmrtelné Dědictví aneb Kurvahošigutentag, Pasti, pasti, pastičky nebo Šašek a Královna zemřela 12. března ve svém domě. Říkalo se jí První dáma českého filmu a její místo na umělecké scéně zůstane ještě dlouho prázdné.

  • Herec Otakar Brousek (†89)

Herec, dabér a hvězda vinohradského divadla byl dlouhodobě nemocný a nakonec zemřel 14. března. V jeho hereckém odkazu pokračují jeho syn a vnuk Otakar Brousek mladší a Ondřej Brousek.

  • Zpěvačka Iveta Bartošová (†48)

SFCAY

foto: facebook.com

Již na začátku zmiňovaná zpěvačka ukončila svůj život 29. dubna. Královna českého popu tak navždy ukončila jednu kapitolu tuzemského bulváru.

  • Herec Václav Sloup (†78)

Herec z Chalupářů zemřel v domově seniorů v Libochovicích v osamění. I když byl mezi hereckými kolegy hodně oblíbený, nakonec zemřel v osamění. Jeho role ale navždy zůstanou připomínkou jeho velkého talentu.

  • Herec Pavel Landovský (†78)

Oblíbený herec a politik „Lanďák“ navždy odešel poté, co ho na chalupě u Prahy skolil infarkt. Jeho smrt byla náhlá a nečekaná a mnoho lidí velmi zasáhla.

  • Zpěvák Petr Hapka (†70)

saf

Foto: facebook.com

Další nečekaná smrt. Šansoniér, autor mnoha písní a kolega Michala Horáčka odešel nečekaně. Měl několik žen a s nimi spoustu dětí, které snad budou jeho odkaz nadále rozvíjet.

  • Kutil Přemek Podlaha (†76)

Jeden den před Štědrým dnem odešel moderátor televizních pořadů pro kutily a zahrádkáře. Podlaha byl dlouho nemocný, ale doufal, že si užije poslednií Vánoce. Bohužel se mu to nepodařilo.

rip

Reklama