Příběhy zlomených srdcí, rozchodů a osamění máme ve svém okolí či vlastním životě všichni. Ne vždy mají šťastný konec, ale naštěstí se z nich většinou umíme vyhrabat a život sám nám ušlé zisky nějak vynahrazuje. V milostných vztazích to platí dvojnásob. Vždy, když o někoho blízkého přijdeme, ať už se rozcházíme sami či nás opustí partner, propadáme zoufalství, vzteku a beznaději. Není divu, zvyk je železná košile, a pokud už s někým jsme, automaticky k němu přilneme. V okamžiku pádu je to šok, ale i tak se dá přežít. Paní Jana je toho důkazem.

woman

„Zřejmě jsem odjakživa velký tradicionalista. Lidé se podle mě mají seznamovat jako moji rodiče, narazit na sebe a vědět, že k sobě pasují. S bývalým přítelem to bylo stejné. Potkali jsme se čirou náhodou, vše klapalo, bylo nám spolu krásně a rozuměli jsme si. A pak jednoho dne přišel se zprávou, že si našel jinou a jde si za svým,“ podělila se s námi naše čtenářka Jana o vlastní zkušenost. „V tu ránu jsem přišla o iluze, stabilitu i plány. Je mi 33, najednou žiju sama a balení chlapů nikdy nebyla moje silná stránka. Takže vyvstala jasná otázka, co dál,“ shrnula svůj výchozí stav.

Paní Jana se jistý čas z rozchodu vzpamatovávala, to známe všechny. Ale partner jí scházel a sama být nechtěla. „Po rozchodové zkušenosti s „tím mým pravým“ jsem na chlapy zanevřela. Naštěstí to netrvalo dlouho a kamarádky mě podpořily. Nastartovala jsem svůj společenský život, ale po pár neúspěšných pokusech jsem pochopila, že dalšího chlapa už jen tak na ulici nepotkám,“ svěřila se nám. „Asi na to už nemám věk seznamovat se v klubech nebo mi to možná nešlo nikdy, kdo ví. Každopádně, tudy cesty nevedla,“ pokračovala Jana.

„Kamarádky se už na mé chabé pokusy nemohly dívat a nejspíš se jim i omrzelo stále mi dělat garde při toulkách městem. Takže přišly s inovativním řešením - předložily mi seznam českých seznamek včetně referencí, pravděpodobnosti úspěchu a osobních zkušeností,“ vysvětlila Jana svou změnu seznamovací techniky. „Samozřejmě, že jsem se vzpouzela, nesouhlasila, argumentovala a prostě nechtěla do něčeho takového jít. Ale zvědavost zvítězila a druhý den jsem se přistihla, jak si ze seznamu vybírám první seznamku a nahrávám fotku do svého profilu,“ směje se Jana nad svým jednáním.

„Když už začnete, nejde couvnout. Osmělila jsem se, oslovila pár sympatických chlapů na Leyter.com a začala si dopisovat. Správná fotka a pravdivě vyplněný profil mi přinesly několik velice fajn schůzek. Do teď nechápu jak, ale nenarazila jsem na žádného magora, slizouna nebo masového vraha. Právě naopak. Za těch šest měsíců, co jsem experimentovala se svou osamělostí, jsem získala několik přátel a co hlavně, chlapa, který mi vrátil víru v život ve dvou,“ pochlubila se Jana svými seznamovacími úspěchy.

leyter.com

„Prostě to nesmíte vzdát, i když si myslíte, že jste na dně. A nebojte se experimentovat sami se sebou, může vám toho také hodně utéct,“ uzavřela naše čtenářka s úsměvem na rtech.

Reklama