Vztahy

Opustil mě deset dní po porodu.......

Nepíše se mi to zrovna lehce, ale možná mi někdo z Vás poradí, nebo třeba jen pomůže pochopit, co bylo špatně.

S manželem jsme se poznali na střední škole a jak už to tak bývá, byla to láska jako trám. Neuměli jsme si jeden bez druhého život představit. A zatímco já se po maturitě vydala na vysokou školu, on zamířil na vojnu a později do práce. Naše láska přestála i toto odloučení a ve chvíli, kdy jsem kývala se slzami v očích na romantickou nabídku k sňatku, jsem si myslela, že přestojí úplně všechno.

Pravda, jedinou vadou na kráse naší lásky byl můj vztah s jeho rodiči. Velmi těžce totiž nesli, že jejich synek neudělal vysokou a já jsem podle nich výš než on. Moc jsem nechápala jejich pokroucený žebříček hodnot, ale tolerovala jsem to, byli to přeci jen jeho rodiče.

Svatba byla opravdu nádherná. Skutečný den D, po kterém každá holčička sní už od mateřské školy. A následující život taky. Ze stavebního spoření jsme si koupili byt, ze kterého jsme si pomalu, postupně, jak byly peníze, udělali útulný domov. I já nastoupila do práce, takže jsme si začali opravdu užívat života. Peněz bylo dost, vídali jsme se s kamarády, jezdili jsme na výlety, chodili na večeře i do kina. Samozřejmě, že jsme se taky hádali, ale všude je něco. Navíc to nejčastěji bylo právě kvůli jeho rodičům.

Když jsem otěhotněla, byla jsem na vrcholu blaha. Na miminko jsme se začali těšit společně. A společně jsme také chodili na všechny kontroly, společně jsme viděli poprvé naše miminko na ultrazvuku, společně jsme zvládli porod.

Ale už v době, kdy jsem byla těhotná, začaly naše neshody. Občas jsme se pohádali a hádku obvykle končili mým pláčem a jeho třísknutím dveřmi. Naivně jsem si říkala, že miminko snad stmelí dohromady nás všechny. V porodnici jsem si doslova užívala každou minutu, vychutnávala si pocit štěstí z právě narozené holčičky i časté návštěvy manžela. Bylo mi krásně a zdálo se mi, že nad naší láskou se zase rozsvítilo sluníčko. Nevěřila jsem kamarádce, když mi zaujatě líčila bujaré oslavy narození naší malé, při kterých se mělo dít cosi, co jsem odmítala i jen přijmout jako pravdu.

Domů jsem se vracela s miminkem v náručí a s úsměvem na rtech. Ale manžel se začal chovat jinak. Trávil spoustu času v práci a já byla na všechno sama. Na tu třetí noc doma asi už nikdy nezapomenu. Ve dvě v noci, kdy jsem se snažila utišit hladovou holčičku, pípnula manželovi zpráva na mobil. Ten se ze spaní ani nezavrtěl a mě napadlo něco, co jsem možná nikdy dělat neměla. Přečetla jsem si tu zprávu. Její obsah mi podlomil nohy. „Miláčku, dnešní odpoledne bylo úžasné! Těším se na tebe!“ Dokážete si představit, jak mi asi bylo.

Nebudu to prodlužovat. Na manžela jsem uhodila, ten šel s pravdou ven, že se s tou dotyčnou seznámil už před půl rokem, je mu sympatická a není tak uvědomělá a přemoudřelá jako já. Odešel hned druhý den. Naší holčičce bylo deset dní, když za ním zaklaply definitivně dveře. Přišla jsem o mléko, o iluze i o manžela.

Dnes je to sedm měsíců, co odešel. Podal žádost o rozvod a s novou přítelkyní, kterou jeho rodiče zbožňují, se nastěhoval k nim. Já válčím sama na mateřské a věřte mi, že nebýt přátel a rodičů, asi bych se byla zhroutila. Takhle jsem funkční, ale v srdci mám stále zmatek. Co jsem udělala špatně, opravdu jen to, že jsem vystudovala vysokou školu?…………..  

 
   
06.06.2005 - Láska a vztahy - autor: Eliška

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [97] Meander [*]

  Janinas: Když oni se k sobě TAK hodí...

  superkarma: 0 13.06.2005, 14:14:00
 2. avatar
  [96] Amálie [*]

  Hanko, o čem přemýšlíš? Vždyť on je vychovanej závistivými ubožáky. Hoď ho za hlavu a malej i sobě najdi rovnocenného partnera!

  superkarma: 0 13.06.2005, 13:33:11

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [95] Nikusa [*]

  Tak tenhle chlap nestojí ani za to oslovení-chlap. At je v životě jakkoli, největší svinárna je, když chlap zahýbá bezmocné těhotné manželce(přítelkyni)a když ji opustí i s takovým mrnětem. To se pak musí žena potýkat s šestinedělím a k tomu takové nervy.Nestojí za to trápení, máš krásnou,zdravou dcerušku, tak se jí ted úplně oddej a uvidíš,že čas to zahojí a budeš na sebe a malou pyšná,jak jste to spolu zvládly.Vím,je to těžké,ale snaž se hlavně kvůli maličké,protože děti jsou velice vnímavé a pak mají nejrůznější psychické problémy(od noční nespavosti,hyperaktivitu,pozdější počůrávání až koktavost...).A věř mi(k tomu časem určitě dojdeš),je lepší být sama s dítětem, než stresy.Věř ženské,která už si v životě něco zažila(je mi 41let)a vážím si dnes věcí a lidí,které bych ještě před takovýmy 15lety hodnotila jinak.A děti jsou to nej a jen ony jsou tvoje krev,i když uznávám,že je třeba i lásky.Ale ze své a jiných zkušeností vím,že právě ty hodně zklamané,opuštěné ženy,se měly po nějakém čase mnohem líp.Však ono to přijde a pak to (i otce svého dítětě)budeš vidět úplně jinak.Držím palce.

  superkarma: 0 11.06.2005, 16:02:33
 2. avatar
  [92] peguša [*]

  Holka, to je hňup, že mu rovno není. V jednom filmu zaznělo: "Na každém konci je krásné, že něco nového začíná." Myslím, že je v tom hodně pravdy. Nelituj rozchodu, buď tu jen pro svou dceru, ta tě potřebuje nejvíc a věř, že tomu hlupákovi se všechno jednou vrátí. Dříve nebo později, ale vrátí. Bude si pak říkat, proč zrovna on, ale protože je to omezenej pitomec, stejně nikdy nepochopí.
  Ale ty musíš zapomenout a začít znovu žít. On ti přece nestojí za to, aby ses trápila. Naopak, zkus se přemoci a zejména, když se s ním setkáš, snaž se, abys vypadala co nejatraktivněji a nejspokojeněji. Házej kolem sebe úsměvy, ať se chytne za frňák. Vím, bude to těžké, ale dokážeš to. A láska nakonec taky přijde. Držím ti palce.

  superkarma: 0 07.06.2005, 19:02:15
 3. avatar
  [91] Janinas [*]

  Matiee: Dost mi tvůj příběh připomíná toho fotbalistu Jiránka a tu kozu Kobzanovou. Minulý pátek byla na ČT 1 v pořadu Jana Krause "Uvolněte se, prosím". Kraus se do ní dost navážel ohledně pornofotek a já čekala, kdy jí vpálí i ten podraz, že přebrala těhotné ženě jejího muže - to byl Jiránek. Neznám ze svého okolí nikoho, kdo by ji obdivoval a byla mu sympatická. Každý si o ní myslí, že je to mrcha, které jde jen o prachy a je schopná všeho, aby jich rychle vydělala co nejvíc.

  superkarma: 0 07.06.2005, 18:50:59
 4. avatar
  [88] Audrey [*]

  TO JE DEBIL!

  superkarma: 0 07.06.2005, 14:06:12
 5. avatar
  [85] grofka [*]

  je to moc smutne. Hodne zle udelali asi jeho rodice, dost muzu je fixovano na sve rodice a ostatni neni tak dulezite. Taky me jeden takovy opustil, protoze podle nazoru jeho otce jsem nebyla ta prava pro rodinny statek.

  superkarma: 0 07.06.2005, 09:59:31
 6. avatar
  [84] Lenika [*]

  Hanko, držte se .
  Holky, vy mě teda děsíte , to abych se bála mít ...

  superkarma: 0 07.06.2005, 07:33:45
 7. avatar
  [82] Gabi [*]

  Je to smutné . Hanko, možná sis jen idealizovala vztah, který byl od počátku odsouzen k zániku. Miminko jako "tmel" nefunguje, rodičovská role je velký stres, který spíš vztahem otřese.

  superkarma: 0 06.06.2005, 22:31:45
 8. [81] bejby [*]

  Tak on Vas nestoji. snad čásem poznate toho kdo se Vas bude vážit.Dobře to dopadne.Držím palce.

  superkarma: 0 06.06.2005, 22:31:22
 9. avatar
  [80] *Kotě* [*]

  Rikina 23: souhlasím, dobrý příspěvek.

  Ovšem můj názor je ten, že bez ohledu na názorové neshody - opustit ženu v šestinedělí je sviňárna

  superkarma: 0 06.06.2005, 22:25:57
 10. avatar
  [76] Julča [*]

  Hani,holky už všechno napsaly - ale přece jenom.Jak mu bude,až budeš mít suprovýho chlapa,který bude mít rád tebe i holčičku?
  Malá ho znát nebude,tatínku bude říkat někomu jinému.
  A on bude sám!!!Taky přeji moc

  superkarma: 0 06.06.2005, 21:09:47
 11. avatar
  [75] ama [*]

  a...: nepřipadá mi "normální" ani "pochopitelné", že si muž v době těhotenství své ženy najde milenku. Neudělal to můj manžel ani žádný z partnerů mých kamarádek.

  superkarma: 0 06.06.2005, 20:59:52
 12. avatar
  [74] Gwendylon [*]

  Takovej slabošskej chcípák! Užívej si života a na toho moulu zapomeň, prostě jen neunesl svoji slabost. Nechť je jeho slabost tvojí silou

  superkarma: 0 06.06.2005, 19:16:34
 13. avatar
  [73] kemy [*]

  humus. nechápu. nechci chápat. hnus. hodně a zdraví tvému . mrzí mě to.

  superkarma: 0 06.06.2005, 18:54:19
 14. [71] barbucha [*]

  Hanka: Je to jako bych četla svůj příběh. Stalo se mi naprosto to samé, akorát můj manžel vydržel do 8 měsíců. V současnosti jsme v rozvodovém řízení a manžel má přítelkyni (tu samou, s jakou byl už 4 měsíce po narození naší dcery). Bydlíme na malém městě a jeho rodiče i on mě pomlouvají a dělají všechno, aby mě zdeptali. Ani o svoji dceru nejeví moc velký zájem, což je pro mě dobře, ale pro ni ne. Ani já z toho ještě nejsem venku, ale manžel se chová tak, že mě k němu veškerá láska přechází a naše dcera je tak malá, že jí otec ani nechybí. Ber to tak, že je lepší, pokud odešel, když je malá a nebude si na něj pamatovat a nebude mít psychický problémy z vašeho rozchodu. Tak to beru i já a je to alespoň malá útěcha. Doufej, že na tebe někde čeká někdo lepší, na koho se budeš moct spolehnout a kdo bude lepším otcem pro tvoje dítě - i já v to doufám. Připojuju e-mail, tak pokud si budeš chtít popovídat s někým, kdo to zažívá, můžeš napsat

  superkarma: 0 06.06.2005, 17:41:27
 15. avatar
  [70] Meander [*]

  Markýza: Něco na tom bude...

  superkarma: 0 06.06.2005, 17:22:57
 16. avatar
  [69] Markýza [*]

  breberka: a co - točíte své názory jako korouhvičky

  superkarma: 0 06.06.2005, 17:15:19
 17. avatar
  [68] breberka [*]

  Markýza:Bože ty jsi ale .....

  superkarma: 0 06.06.2005, 17:04:07
 18. avatar
  [67] Markýza [*]

  Stejně měl hančin manžel pravdu s tou přemoudřelostí - kdo dokáže napsat větu - ve dvě v noci, kdy jsem se snažila utišit hladovou holčičku .... - asi bude mít problém. Proč prostě nenapsala, že kojila.

  superkarma: 0 06.06.2005, 16:43:16
 19. avatar
  [65] Meander [*]

  a....: Otázkou taky je, zda BYLO CO chválit

  superkarma: 0 06.06.2005, 16:26:00
 20. avatar
  [64] pohodarka [*]

  a ja myslim, ze to klidne mohlo byt jen quli vzdelani. takovych lidi je opravdu na svete moooc a kdyz to do vas navic stale jeste nekdo tluce (rodice), tak se tomu lehko uveri, proste to nebyl ten pravy pro Hanku a ja ji preji jen stesti a pohodu s malou a nekym, kdo ji bude mit rad i tak vzdelanou
  a na mliko se vykasli, ja ho taky nemela a nakonec ten sunar byl docela v poho a jsem zudrava jako ripa :)

  superkarma: 0 06.06.2005, 16:13:19
 21. avatar
  [62] iri [*]

  Je to smutné po takových letech,ale ukažmu,že Ty to sama zvládneš a určitě najdeš toho pravého,který Vás dvě bude mít nadevše rád a to hoskoly k zemy,nebotˇ si uvědomy,že někdo cicí vychová jeho holčičku a má jeho milou kterou miloval,podle mě je srab¨ bojí se svích rodiču,neumí se postavit proti nim a říct-- DOST!--Prostě rodičuv mazel,Až Tvá holčička vyroste,pochopí co je její táta zača a neodpustí mu,že ji nechal.To mi věř.
  Já jsem štastně vdaná,ale mám spoustu přátel co neco takového udělaly,říkej si VŽDYCKY SE TO OBRÁTÍ.To mi věř.
  ¨Přejí Vám oběma štěstí a zdraví Ira

  superkarma: 0 06.06.2005, 15:55:28
 22. avatar
  [59] medved [*]

  Sandy: presne

  superkarma: 0 06.06.2005, 15:12:40
 23. [54] a.... [*]

  Mahara: já neříkám, že se měla víc snažit, podle mě je ten chlapec samozřejmě zamindrákovaný ubožák, který s tím možná bude mít problém celý život, pokud na sobě nebude pracovat.Jen jsem se pokusila odpovědět na otázku kde asi vznikla ta chyba-Hanka prostě málo chválila a obdivovala,ovšem kdyby se snažila víc, tak by ten vztah stejně neměl asi dlouhého trvání.
  Radka27: tady nikdo nepsal, že je to "normální" jen že se to prostě stává a nemusí to být ještě konec světa...manželce prostě nezbývá, než se s tím nějak srovnat, když si řekne že její prioritou je zachování rodiny, nebo se holt rozejdou..to záleží na nátuře,co která ženská snese

  superkarma: 0 06.06.2005, 14:52:31
 24. avatar
  [53] Markýza [*]

  Sandy: největší problém je v tom, že Hanka přečetla SMSku, která nebyla určena pro ni, možná by ji neopustil hned, počkal by až bude trochu schopná, možná by se mezitím s tou druhou rozešel a Hanka by nic netušila a měla spokojené manželství - kdo ví? jisté je, že chlapovi se do kapes, pošty a SMS neleze (a ženské zrovna tak)!

  superkarma: 0 06.06.2005, 14:50:22
 25. avatar
  [52] Lhasa [*]

  Sandy: Než jsem to sesmolila, napsalas to dřív a líp

  superkarma: 0 06.06.2005, 14:48:49
 26. avatar
  [51] Deja [*]

  Mirrule: myslím, že ty jsi to vystihla nejpřesněji

  superkarma: 0 06.06.2005, 14:48:28
 27. avatar
  [50] Lhasa [*]

  Nikdo z nás s nima nežil, a tudíž nemůže vědět, jestli má na tom Hanka svůj díl viny, případně jaký. Nicméně opustit ženskou pár dní po porodu je zhovadilost, nic jinýho A zas tak moc ušlápnutej bejt nemohl, když "Peněz bylo dost, vídali jsme se s kamarády, jezdili jsme na výlety, chodili na večeře i do kina." A když spolu byli relativně dlouho. To by s mu pak Hančino případné "vytahování se vzděláním" začalo zajídat dřív.
  Rodiče v něm vypěstovali solidní mindrák z toho, že má nižší vzdělání než jeho žena
  Hanko, přeju tobě i tvojí holčičce hodně štěstí, bod zlomu už máš asi za sebou a myslím si, že když ses nezhroutila, byť ti pomáhalo tvoje okolí, jsi silná ženská

  superkarma: 0 06.06.2005, 14:47:50
 28. avatar
  [47] Mirrule [*]

  První důvod, který mě hned po přečtení článku napadl je to, že jste spolu začali chodit jako "děti" a jeden z vás nedospěl. Jedna věc je hezky si žít ve vlastním bytě, s dostatkem peněz. Mít kamarády..atd..(beztarostný život)a druhá (těžší) převzít zodpovědnost za těhotnou manželku a dítě, které se právě narodilo. Zřejmě tvůj manžel má strach tuto odpovědnou roli otce, manžela (živitele rodiny) převzít a tak aniž by o tom věděl, našel si důvod (milenku), aby měl možnost odejít...Neutekl od tebe ani od holčičky...neutekl ani k jiné....Utekl od odpovědnosti...Vlastně je to chudák...jestli se nevzpamatuje bude stále jen utíkat....Držím pěsti ať tě to přestane brzy trápit a vidíš zas jen krásné a radostné dny před sebou....

  superkarma: 0 06.06.2005, 14:40:42
 29. avatar
  [45] breberka [*]

  Tak jsem řekla manžovi, co jsem se tu dneska dočetla a narovinu řekl, že ten chlap je dobrý kretén a jeho rodiče vamaštěný.....

  superkarma: 0 06.06.2005, 14:38:15
 30. [44] a.... [*]

  Radka27: o tom jsem nic nepsala, ale když někomu dáváš permanentně najevo, že všecho víš líp a on je neschopný trotl, tak téměř se zárukou brzo zdrhne. Prostě jen trochu přiměřeného prostoru pro jeho vlastní názor a občas mírný obdiv k tomu co udělali dobře, ne to nechat nepovšimnuté, jakože nic moc...

  superkarma: 0 06.06.2005, 14:36:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme