Vážená redakce, milé ženy-in :)

Má nejhorší bolístka byla, když mi v deseti měsících onemocněla dcera. Byla zdravá jako ryba, už chodila po dvou, prostě šikulka. Z ničeho nic jí natekl krk. Jen na jedné straně. Druhý den se přidala horečka. Hned jsme šly k doktorce, která nasadila antibiotika. Týden jsme si s dcerkou poležely doma, horečka přestala, krk byl opuchlejší víc a víc. Po týdnu paní doktorka řekla, že máme pokračovat s léčbou, ale že když není teplota, je to v pohodě. Byl pátek ráno. V pátek večer najednou horečka 39 a v sobotu už 41. Popadla jsem dceru a pádila do nemocnice.
Nechali si nás tam hned. Nevěděli, co to je za nemoc. Po dvou dnech v nemocnici mi malou vzali na JIPku - horečky přes 40, nic nezabíralo. Nakonec nás převezli do jiné nemocnice, kde malou museli operovat. Konečná diagnóza byla zánět uzlin jako možná reakce na očkování proti tuberkulóze. Horečka začla klesat až týden po operaci, a to ještě po trojkombinaci antibiotik přímo do žíly. Tohle byl opravdu nejhorší zážitek mého života - díváte se na bezmocné dítě, které je přivázané k postýlce, aby si nevytrhlo kapačku. Kouká na Vás a Vy cítíte, jak si myslí - maminko, zachraň mě, vem mě odtud. A Vy nemůžete...
Dopadlo to výborně, dcerka je zdravá, roste jako z vody a už i překonala strach z bílých plášťů :)

Přeji Vám všem, ať jsou Vaše bolístky co nejmenší :)

janaseNo tak to je děs! Jste obě moc statečné! Má známá má zrovna teď čertvě narozené miminko v nemocnici se streptokokovou infekcí. Asi ji chytilo při porodu doma. :-( Držím jim moc palce. A Vám děkuji za příspěvek k dnešnímu tématu a věřím, že to byla ta nejhorší zkušenost s doktory a nemocemi v celé vaší rodině. Hodně úspěchů dcerce!

Reklama