Před časem jsem se ptala známého, (má soukromou kliniku plastické a estetické chirurgie ve Španělsku), jestli existuje krém, který by vyhladil již existující vrásky. Odpověděl mi bez váhání: „Neexistuje.“
Aha, pomyslela jsem si v duchu, ten si hřeje vlastní polívčičku a žene mládíchtivé ženské rovnou pod kudlu. A nebo nemá smlouvu s žádnou renomovanou kosmetickou firmou, které by dělal reklamu.

Ale pak jsem si uvědomila, že vlastně neznám žádný prokazatelný důkaz, že nemluví pravdu. Že všechny ty krémy, mastičky a séra, která slibují zázraky, jsou vlastně jen takové placebo. Věř a víra tvá tě uzdraví. Asi jako  pilulky na hubnutí nebo gely proti celulitidě. Nic takového neexistuje, a kdyby existovalo, určitě by to vzbudilo ve světě obrovský humbuk a vynálezce by musel dostat Nobelovu cenu.

Teď jsem možná já vzbudila vlnu odporu a protestů na Ženě-in. „Můj krém funguje, vyhladil mi vrásky, zbavil mě pytlů pod očima, vypnul pleť, jsem opravdu o deset let mladší…“
Prosím vás, napište mi o tom a klidně mi nadávejte, unesu to, ale jsem opravdu nevěřící Tomáš, a dokud to nevyzkouším sama na vlastní kůži, neuvěřím.

Ale zpět k chirurgovi. Na to samé jsem se zeptala i známé doktorky Mojdlové. Usmála se a jemně diplomaticky se vyhnula přímé odpovědi. Dále jsem to nerozpitvávala a objednala si termín na plastiku.

Jen tak mezi námi děvčaty, když se den D blížil, dostala jsem strach a řekla jsem si, že ještě počkám, že to ještě nemám zapotřebí.

A tak se dál patlám krémy, od kterých však neočekávám vyhlazení vrásek ani vypnutí povadající pleti, ale jsem jim vděčná za obyčejný komfort, že nepnou a nesvědí.
Stejně jsem přesvědčena o tom, že nejdůležitější je prevence. To platí nejen pro stav pleti, ale i pro tloušťku a celulitidu.

Ale jak říkám, nikomu nic nevnucuji a ani nedoporučuji. Minule jste se některé z vás pod mým článkem ,,Jak zvolit správný krém"  rozčilovaly, že nejmenuji žádný konkrétní produkt. To byl záměr. Nebyl to komerční článek.
Existují přece desítky, ne-li stovky třeba hydratačních krémů od různých firem, které mohou vyhovovat jedné, ale u druhé vyvolají alergickou reakci. Chtěla jsem právě po vás, abyste se samy vyjádřily ke konkrétním značkám a samy se mezi sebou dohadovaly o jejich účincích.
Teď po vás chci diskuzi na téma:

Vyhladil vám nějaký krém vrásky?
Vypnul vám nějaký krém povadající pleť?
Zbavil vás nějaký krém váčků a kruhů pod očima?
Odstranil vám nějaký krém celulitidu?

Napište mi o tom.

Reklama