Novinky

Opravdovou kamarádku mám jen jednu

čtenářka Jarka rozlišuje a dělí kamarádky na kolegyně, se kterými se ráda pobaví, spolužačky, k nimž má dlouholetý vztah a kamarádku, které se svěří s čímkoliv.

Milé ženy-in a redakce, díky za zajímavé téma, ke kterému bych se i já ráda vyjádřila. Jsou kamarádky a kamarádky. Já to trochu rozděluju. Na pobavení a odreagování se můžu sejít i s lidmi, které moc neznám. Třeba jsem někým pozvaná do kolektivu, který je přátelský, zábavný a je mi v něm dobře, ale to je asi tak všechno. Je to takové nezávazné tlachání o ničem, nebo o všem, ale nic nejde do hloubky.

Takový kolektiv mám třeba v práci. Klidně jdeme s holkama někam posedět, nebo se spolu vypravíme  na hory na víkend. Jsme docela dobrá parta, ale nic hlubšího bych s nimi neprobírala, ani bych se moc nesvěřovala s osobními problémy. Je to takový babinec pro pobavení.

Další skupiny tvoří pár mých opravdu dávných kamarádek, se kterými se  scházíme jen jednou za čas, protože nás život rozstrkal po „světě“. Známe se už léta, s některými ještě ze základky, ale když se sejdeme, máme pocit, že jsme se neviděly pár dní. Jsme si nějak blíž a tam už i hovory jdou do větších podrobností a hloubky. Už víme, co můžeme jedna od druhé očekávat a věříme si, že to nebude zneužito.

No a do poslední a nejdůležitější kategorie bych zařadila svou nejlepší kamarádku, která je mi nejbližší a které se můžu svěřit prakticky s čímkoliv. Vidíme se poměrně často, protože bydlíme v jednom městě, takže stačí jen zavolat a většinou si na sebe uděláme čas.

Nevím, jestli se takové setkání dá nazvat babincem, ale pro mě je hodně důležité.

Jarka

Milá Jarko, možná, že nejste sama, kdo takto rozlišuje. Jsou „babince“, které si vytvoříte třeba je na krátkou dobu, na dovolené, v lázních, při sportu a pak už nikdy nepotkáte.

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in, napíšete nám také o svých kamarádkách, nebo kamarádce? Máte nějakou spřízněnou duši, či duše, se kterými se ráda vidíte? Jak jste se daly dohromady? Jak se znáte dlouho, a co vás spojuje? Jak často se scházíte?

Dokážete si představit, že byste neměla kamarádku, či kamarádky? Jste žena splečenská a ráda si popovídáte s ostatními ženami, nebo taková setkávání moc nevyhledáváte?

Napište nám. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese:redakce@zena-in.cz

   
12.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] onohlo [*]

  pěkný článek

  superkarma: 0 20.03.2013, 11:58:19
 2. avatar
  [4] datura [*]

  Já bych důvěrnosti nesdělila ani té nejlepší kamarádce, člověk nikdy neví, kdy se bude hodit to zveřejnit, dnes je dost zlá doba.

  superkarma: 0 12.02.2013, 18:06:54
 3. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml16určitě je to babinec - také se na babinci nesvěřuji se vším...

  superkarma: 0 12.02.2013, 14:57:50
 4. [2] Violeta [*]

  Sml69Vidím, že Jarka je na tom podobně s kamarádkou jako já. Ráda posedím občas s děvčaty ze školy, známou atd. Jiná věc je mít dobrou a spolehlivou kamarádku. Já mám dvě skvělé kamarádky celou řádku let, vlastně od studentských let. Víme o sobě téměř vše a pokud má některá z nás problém, snažíme se pomáhat, jak jen to jde. Dělím babinec a kamarádka.

  superkarma: 0 12.02.2013, 14:31:12
 5. [1] Trefa [*]

  Trefa:budte rada ze mate alespon jednu kamaradku.ja co jsem se prestehovala nemam nikoho.a je mi moc smutno.velkou spolecnost my dela muj pes.

  superkarma: 0 12.02.2013, 14:25:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme