Tématem jsou dnes drobné dekorativní předměty. Mnoho z nás je má rádo, milé čtenářky. První příspěvek zaslal čtenářka Iva, která má poličku plnou dárečků od svých dětí...


Milé ženy-in,

jako lehce obstarožní matka dvou končících studentů gymnázia už jsem přišla o zdroj „malých, pěkných a velmi cenných" drobných dárků od dětí.

Měla jsem jich spousty, ale něco se rozbilo (sádrou ozdobené lahvičky omalované neumělými květinami) opadaly, ze svícínků se olámaly kusy a jako alergik jsem se snažila nehromadit různé silonové a chemlonové věcičky. Něco putovalo k babičkám, něco dalším příbuzným a postupně se ztrácelo a vysychal zdroj.

Obě děti chodily do keramiky, a tak mám stále na polici výstavu.

Většinou dominují pohádkové postavy -

  • 2 andělé a jeden čert ( druhého dostal tatínek, prý se k němu hodil)
  • ježibaba( posléze jí odpadává hlava, ale ani já už nejsem dokonalá)
  • kníže ( do Schwarzenberga má daleko, je menší postavy a na hlavě má takový kopcovitý drdol- asi paruku)
  • vodník ( pro zelenou barvu dobře k poznání)
  • nepohádkové prkýnko s růžemi - jen na ozdobu a zatím nerozbité
  • keramická obrsklenička a v ní ručně upatlané vyschlé mýdlo z heřmánku( dcera byla v Botaniku ve vesničce a skanzenu u Lysé nad Labem).

Tohle mi zdobí kuchyni. V obýváku mám několik skleniček s mušlemi od možných a nemožných cest a od kamarádů, kteří jsou šťastlivci a cestují víc než já.

Je tam taky jedna kometa, kuře s odlomenou a přilepenou hlavou a tak.

Nejvíc mě ale dostává originální Betlém. Je to hliněné, keramické, vzadu modře glazované. Několik hnědých oblých zvířátek s hlavou a válečkem místo těla je za ovce. Na viklavém stole leží miminko - celkem k poznání. V prostoru je několik kupek vypadají jako párátka svázaná, ale je to seno (jako).

Dostala jsem tenhle Betlém od Lucky, když jí bylo 5 let. Trochu jsem nevěděla, proč zrovna takový. „To je tak, Marie a Josef šli před jeskyni a mluví s pastýři. Aby Ježíškovi nebylo smutno, jsou tam s ním ovečky. Některé na něj dýchají a některé si dávají seno." Uznejte sami, není to originální?? Tenhle Betlém oprašuju. Už jsem ztratila a časem vyluxovala nejednu ovečku a nejedno seno, ale pořád je moc hezký a milý.

Naposledy jsem před rokem poprosila o obrázek k svátku. Syn mi namaloval studii ruky a na ní želvu (máme doma 4 - tedy želvy, ruce každý 2). Dcera vyvedla v barvách kytici růží a oboje mi dekoruje skříň se šanony v kanceláři. Kdyby bylo smutno, stačí se podávat :-)

Hodně dárků z lásky všem přeje,
Iva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Drobné dekorativní předměty

Máte ráda drobné dekorativní předměty?

Na tuhle otázku mi odpovídejte v dnešním tématu! Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, pokud se tedy chcete zúčastnit naší soutěže, ve které můžete získat krásný dárek. Psát mi můžete nejen o svých názorech na „lapače prachu“, ale také, pokud se vám s nimi stala nějaká veselá (či naopak trpká) historka. Můžete mi posílat k textům i fotky svých nejoblíbenějších policových ozdob... zkrátka fantazii se meze nekladou. A co můžete získat? Dárkem dnes bude kniha Patricie Cornwellové: Scarpentová, kterou vydal Knižní klub, k ní přibalíme ještě časopis TOPseriál: Anglické Vraždy Midsomeru a okolí.

Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu...

Reklama