Dávej si pozor na pusu - tohle nám říkaly babičky i maminky. Jenže někdy to prostě ujede, zvlášť, když jste trošku líznutí. Čtenářka Alminka si na večírku pěkně zavařila u šéfa...


Přeji krásný dnešní den.

První můj opilecký zážitek se datuje k oslavě mých 17. narozeninám, byla jsem úplně namol, ale velmi rychle jsem vystřízlivěla, díky facce kterou mi uštědřili rodiče. :-) Bylo mi „docela" špatně, tak jsem se rozhodla být ABSTINENTEM, protože pití alkoholu mě nějak nefascinovalo. Ale...

Před 4 lety jsme měli v podniku silvestrovský večírek. Domluvila jsem se s kamarádkami, že tam spolu půjdeme. Zase jsem se nějak neudržela a už jsem jich měla několik v sobě. Kamarádky se někam vytratily a já měla chuť si s někým pořádně popovídat. A víte koho jsem si na „pěkné"povídání našla? Mého šéfa (který je podle mých slov kr...., blbec, de... atd.), akorát jedna malá chybička, byl střízlivý. :-(

Ale mně se s ním tak příjemně povídalo, povídali jsme si spolu, dokud ke mně nepřišla kámoška a silou mě neodvlekla domů. Ráno jsem samozřejmě kvůli mému „skvělému" šéfovi musela do práce na šestou. Bylo mi docela dobře, až na tu bolavou hlavu.

Když jsem přišla do práce, čekalo mě nemilé překvapení, šéf naštvaný a probodával mě pohledem. Přišel ke mně a řekl: „Jak to, že jdete o 3 minuty později?" (To jsem z toho byla fakt nesvá, někdy jsem chodila i o 10 minut později a nevadilo mu to, přehlížel to).

Řekl mi: „Jestli se to bude opakovat, tak vám napíšu upozornění na porušování pracovní kázně."

Mlčky jsem odešla do kanceláře. Asi má špatnou náladu, pomyslela jsem si. Vtom ale vrazil do mé kanceláře a přinesl mi práci navíc. A to už jsem vůbec nechápala a potom na obědě jsem se ptala kmošky, co s ním je.

Ona mi řekla, že jak mě vlekla z večírku, tak jsem MU říkala, to co si o něm doopravdy myslím. Říkala jsem, že je prý debil atd. Už mi to bylo jasné, proč se ke mně tak změnil.

A tak to šlo dál s mým na mě „zasedlým" šéfem, bylo to docela blbý, no, ale mohla jsem si za to sama.

Asi za 2 měsíce jsem se dozvěděla, že jsem těhotná - byla jsem moc šťastná, protože jsme se s manželem pokoušeli neúspěšně už něco přes rok a doktor mi doporučit jít na rizikové těhotenství (nechodit do práce, zůstat doma). To bylo pro mě do jisté míry vysvobození, že jsem nemusela chodit do práce za „protivným" šéfem, ale bála jsem se o miminko.

Po 9 měsících jsem, musím zaklepat, úspěšně porodila a užívala si miminka... Když mému synovi byly 3 roky, tak se nám narodilo další mimčo, takže to bylo takové dvojité štěstí a další dobrá zpráva byla, že mého šéfa vyhodili a je tam někdo úplně nový. Takže se můžu po mateřské v klidu vrátit do své práce.

Už nikdy (snad) se neopiju, přináší to jenom potíže!!!

A má vlastní vymyšlená básnička na závěr:

Dvě lahve na stůl se postaví,
opička se rychle dostaví.

Opička je silnou nemocí,
vystřídá se u ní hodně emocí.

Při opičce bolí hlava,
když odejde, to je sláva.

Chlastu u mě odzvonil zvonec,
a básničky je teď konec.
:-)

Přeji všem v redakci i „ženkám-inkám" hodně štěstíčka a zdravíčka do nového roku!!!
A hlavně: hodně střídmosti a pokud možno pouze dobré zážitky s alkoholem ;-)

Alminka

Poz. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Pište mi dnes své humorné opilecké historky a vyhrajte speciální balíček pro alkoholika-zvrhlíka!

  • Napiště mi o své největší opičce!
  • Zažila jste nějakou veselou opileckou stóry s kamarádkami? S manželem?
  • A co pooslavový bolehlav?
  • Posílejte své opilecké fotky s trefným komentářem!
  • Vaše opilecké historky čekám na redakčním mailu: redakce@zena-in.cz
Reklama