Kam ten svět spěje? Už i opice musí za sex zaplatit! Sex za peníze je v lidské společnosti považován za jedno z nejstarších řemesel. Nyní však vědci, kteří sledovali chování našich příbuzných z opičí říše (konkrétně makaků), zjistili, že i řada z nich také za sex platí.

Podle agentury Famous zjistil v indonéské džungli vědecký pracovník Michael Gumber z univerzity v Singapuru, že samičky v době páření měly v průměru pohlavní styk 1,5krát za hodinu. Toto číslo však stouplo v průměru na 3,5krát za hodinu, pokud se samec předem vlichotil samici tím, že jí očistil srst.

Pokud bylo v oblasti několik samic, cena za sex dramaticky klesla. Nápadník si mohl „koupit“ dámu za pouhých osm minut čištění jejího kožíšku. Pokud ale nebyl v okolí žádný výběr samic, musel se snažit až 16 minut, než mu byl nabídnut sex. Samice šimpanzů si zase za sex berou banány.

Američtí vědci navíc zjistili, že opice jsou stejně jako lidi ochotné platit za porno! Samci makakové se rádi vzdali své ovocné šťávy, jen aby si mohli na fotografii prohlédnout pozadí pěkné samičky. Opičí samičky zase rády „platily“ za snímek dominantního samce.

Reklama