Chválu na lékaře, který svou práci odvedl velice dobře, zaslala k dnešnímu zjizvenému tématu čtenářka Datura. Díky tomuto doktorovi má po operaci žlučníku jen nepatrnou jizvu...

Další přispěvatelkou k dnešnímu tématu je Datura. Jizav moc nemá...


Dobrý den,

do svých 35 let jsem žádnou jizvu na těle neměla. Porody jsem měla normální, žádné císaře. Potom mě začal zlobit žlučník a vysvobodila mě jen operace. Tehdy se ještě nedělala laparoskopie, takže nezbylo nic jiného, než řezat. Byla jsem hodně hubená, takže to spravilo jen pár stehů, navíc lékař byl, hodně šikovná švadlenka, takže jizva nebyla nápadná a díky pravidelnému promazávání krémem je takřka neviditelná.

Druhou operaci jsem absolvovala ve svých 50 letech a to už jsem si laparoskopii mohla vybrat - Takže jizva žádná.

Ale měla jsem v kanceláři kolegyni a téma jizvy jsme spolu jednou probíraly.Šokovala mě, když říkala, že kdyby měla někde na těle jizvu, že už by ji její manžel nechtěl. Vzpomínám na to, jakou měla hrůzu, když jela do porodnice, aby náhodou nerodila císařem. Dokonce si ani nenechala odoperovat křečové žíly a přitom byly daleko horší než případné jizvy.

A zase se potvrdilo, že boží mlýny melou. Její manžel onemocněl a našli mu nádor na mozku. Naštěstí se z toho díky operaci dostal, ale jizvu na vyholené hlavě měl dost dlouho, než mu zarostla vlasy.

Jsem ráda , že mě má můj muž rád i s jizvou a navíc mi ukázal, že pokud se vyskytnou zdravotní potíže, vždycky mi pomůže stejně jako já jemu.

Zdraví,
Datura

Téma dne 15. 10. 2012: Hojení ran

  • Regenerují se vám rány dobře?
  • Jste stále samá modřina, nebo naopak na modřiny netrpíte?
  • Máte nějaký osvědčený tip na rychloléčbu ran? Nějaký „babský“ recept?
  • Z čeho jste si odnesla největší jizvu?

Jak vnímáte své jizvy: líbí se vám, jsou vám jedno, nebo je nemáte ráda?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte do redakční e-amilové schránky (viz níže), a to nejpozději 15.10.2012 do 15.00 hodin. Posílat mi můžete i fotky svých nejhorších ran a jizev. Jednu z přispěvatelek odměním regeneračním kondicionérem a bylinným šamponem s panthenolem od RYORu.

ryor

Reklama