Zdraví

Operace očí NeoSMILE 3D je bezpečná, říká lékařka, která zákrok podstoupila

Protože se zajímáme o moderní medicínu a chirurgii v oblasti očních vad a jejich řešení, oslovili jsme s několika dotazy paní doktorku MUDr Petru Teplanovou, pacientku, která se rozhodla jít na zákrok NeoSMILE 3D na oční klinice Duovize.

NeoSMILE 3D: Odstraní dioptrie s doposud největší přesností

Více o zákroku, včetně toho, jak zákrok probíhá, najdete na www.duovize.cz/laserova-operace-oci/neosmile-3d/.

Jak jste se dozvěděla o této operaci?
V oboru oftalmologie pracuji téměř 9 let a konkrétně o tomto typu operace NeoSmile 3D jsem se dozvěděla na odborném oftalmologickém kongresu a v odborných časopisech. Další informace mi poskytla přímo operatérka, paní primářka Lucie Valešová z oční kliniky Duovize. 

Neovize

Jaké jste měla vady očí a kolik je vám let?
Brýle na dálku jsem začala nosit ve 12 letech a vada se postupně zhoršila až na -2,75 a -3,5 dioptrií na dálku, tedy na každé oko jinak. Laserovou operaci jsem podstoupila ve věku 33 let.

Myslíte si, že je operace NeoSMILE 3D bezpečná?
Ano, skutečně si myslím, že typ operace Neosmile 3D je bezpečná operace, protože pracuji jako oční lékařka a v případě pochybností nad výsledkem a případnými komplikacemi bych operaci nepodstoupila.

Jak operace probíhá, jaké jste při ní měla pocity?
Zákrok trvá přibližně 6 minut a probíhá v klidu, chirurg informuje, v jaké část výkonu zrovna jsme a kolik vteřin ještě zbývá, celkově bych hodnotila jako zcela snesitelný a naprosto klidný výkon, o bolesti nemůže být vůbec řeč.

Mohla byste srovnat stav „před“ a „po“?
Každý, kdo nosí nebo nosil kontaktní čočky ví, jak vypadá balení na dovolenou, vlastně kamkoli na cestu - mám dost párů kontaktních čoček? Co když se mi nějaká přetrhne? Kolik roztoku s sebou? Co když budu v zakouřeném prostředí a budou mě pálit oči? Mám dostatek umělých slz? Pro nositele brýlí problém, zda se vejde obruba například pod lyžařské brýle nebo jak s plaváním? Mlžení brýlí také jistě všichni znají.  Tohle všechno po operaci zmizelo... Hned druhý den jsem byla schopná řízení auta a to s výrazně lepším zrakem, než předtím i s čočkami nebo brýlemi. Stále si uvědomuji pozitiva, co mi operace přinesla. Vstát v noci k dceři a nehledat brýle je jedno z obrovských pozitiv:-)

Neovize

Jak se nyní cítíte? Doporučila byste ostatním stejný zákrok?
Cítím se svobodně a není to nadsázka. Finanční stránka je také nezanedbatelná, ušetřím za čočky a roztoky, ev. brýle. Zákrok doporučuji všem a sama lituji, že jsem ho nepodstoupila dřív.

Pro koho je metoda NeoSMILE 3D vhodná:

 • pro pacienty s vyššími dioptriemi do dálky
 • pro fyzicky aktivní jedince
 • se stabilní dioptrickou vadou (alespoň dva roky se vada nemění)
 • s vyššími dioptriemi do dálky (od – 3 do – 10) nebo astigmatismem

Více o zákroku, včetně toho, jak zákrok probíhá, najdete na www.duovize.cz/laserova-operace-oci/neosmile-3d/.

Zákrok NeoSMILE 3D  provádí pražská Oční klinika Duovize a brněnská Oční klinika NeoVize.  Více o laserových operacích se dozvíte na www.duovize.cz a na www.neovize.cz.

   
28.01.2015 - Oči - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] hanca.prok4 [*]

  Hodně jsem si toho o operaci očí načetla na gemini.cz ale zajímalo by mě kterou metodu zvolit? Nebo ji volí sám lekař po vyšetření? A myslíte že mi ze 7 dioprtii mohou stahnout na 0? Nebo mam počitat jen se sniženim? I když i to by bylo lepší než nic…

  superkarma: 0 26.07.2015, 21:17:09
 2. [9] Majak88 [*]

  Zdravím pro operaci mužu doporučit kliniku gemini, kromě toho že na stránkách mají vše srozumitelně vysvětleno, i přistup samotných sestřiček a doktoru byl perfektní. Pan doktor celou dobu řikal co a jak bude dělat a musim řict že jak jsem se bala tak mě dokazal naprosto uklidnit a opraci zdarně vykonal. Na moje brýle se už 5 let jen práši :))

  superkarma: 0 26.07.2015, 21:07:19
 3. [8] Rapunzela [*]

  Je mi 62 let, stále pracuji, řídím auto a pracuji ( i bavím se) s počítačem, čtu. Brýle nosím od 10 let, postupně se mi zrak zhoršoval, teď už se roky drží na těch -8/ -8,5 dioptriích. Brýle mi vadily při plavání, vodních sportech, v mládí i esteticky - výběr obrouček nebyl a později při módě velkých brýlí se moje tlustá skla nedělala dost velká a ta, co se dělala, byla těžká a silná na okrajích, což jednak nebylo hezké, jednak jsem měla bolestivé otlaky na nose. Výrazně se to zlepšilo s nástupem vysokoindexových, resp.plastových skel. Další problémy nastaly, když se s věkem ke krátkozrakosti přidala vetchozrakost ( pěkné slovo, že? takové optimistické) a záviděla jsem těm, co si musí nasazovat a sundávat brýle a můžou je mít třeba na šňůrce na krku. Já jsem sundala jedny a nasadila druhé, po chvíli zase opačná výměna, mít je na šňůrce, tak je rozplétám hodinu. Uspokojivé řešení přišlo s multifokálními brýlemi, ale i ty mají své limity - ostré vidění je jen v ohnisku uprostřed, ne na krajích, takže když se za někým ohlédnu, nevidím nic. No a cena - i když si pořizuji ty nejlacinější, počítám, že by se mi operace tak do 10 let zaplatila na ušetřených brýlích - protože mám samozřejmě ještě i další brýle na doma na čtení. Jo a na čočky jsem si nezvykla, mám nějakou "strmou rohovku", takže jsem je pořád posunovala z okrajů oka do středu, zkoušela jsem, ale nešlo to. Prožila jsem s brýlemi celý život a určitě bych to už vydržela, ale konečně už nikoho dalšího neživím, děti jsou samostatné a můžu utrácet na sebe, tak o tom vážně uvažuju.

  superkarma: 0 15.03.2015, 13:12:59
 4. [7] Honey66 [*]

  Kdybych měla tolik peněz, jdu do toho hned, mám 6,5 na obou očích, občas dvojité vidění....když jdu po schodech, musím se držet zábradlí, protože se mi schody míhají před očima, tolik dioptrií mi dělá problémy s koukáním na blízko, takže na čtení , háčkování atd brýle sundávam, jenže pak nevidím na metr, takže když mi na stole třeba zvoní mobil musím honem nasadit brýle abych viděla ten mobil-( pokud ovšem uvidím brýle) vzít mobil do ruky a sundat brýle abych viděla kdo volá.mám s tím problémy v každodenním životě, o práci ani nemluvím, ted dlouhodobě marodím a co bude pak...nevím.

  superkarma: 0 28.01.2015, 23:53:37
 5. [6] Lyoness [*]

  Mam ve svem okoli 3 kamaradky, o kterych vim, ze operaci podstoupily... Hrozne si to chvalily a byly nadseny.

  Po cca 5-6 letech maji vsechny min 1-2 dioptrie zpet a nosi bryle nebo cocky.

  Mam take jednu znamou, ktere se operace nepovedla, nemuze cist, koukat do PC, musela kvuli tomu zkoncit v praci.... Jde na reoperaci a netusime, jak to dopadne...

  Mam vice jak 3 dioptrie na obou ocich, pred cca dvema roky jsem hodne premyslela, jestli do toho jit. Nakonec jsem se rozhodla, ze ne... Myslim si, ze riziko, ze se to nepovede, nebo ze se mi vada vrati, za to proste nestoji. Tak dal nosim cocky a bryle...

  Zajimalo by me, jak jsou na tom dneska jini lide, kteri operaci podstoupili pred 6 a vice lety,..

  superkarma: 0 28.01.2015, 14:27:53
 6. [5] assaly [*]

  taky si brýle už nechám, tak nějak ke mě patří, připadala bych si bez nich jak naháSml22

  superkarma: 0 28.01.2015, 11:03:30
 7. avatar
  [4] datura [*]

  Ani optimistický článek mě nepřesvědčí Sml23. Určitě existuje, jako všude, procento ztrát a dovedu si sama sebe představit na vozíku, ale ne být slepá. Takže to už doklepu s brýlemi, za těch 54 let už jsme se zkamarádily. Taky nejspíš existuje věková hranice, kdy už to ani nejde.

  superkarma: 0 28.01.2015, 08:25:07
 8. [3] prototype [*]

  Sml67

  superkarma: 0 28.01.2015, 07:18:18
 9. avatar
  [2] tami21 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 28.01.2015, 07:10:36
 10. avatar
  [1] samecka [*]

  Sml59Sml67

  superkarma: 0 28.01.2015, 00:39:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme