Zapojte svoji obrazotvornost, poněvadž u čtení příspěvku od čtenářky s nickem onohlo, ji budete rozhodně potřebovat.

Pěkná den,
dnes mi to nedá nenapsat. Když jsem ještě chodila na základní školu, vyprávěli jsme si  s holkami večer o dušičkách strašidelné příběhy.  Já a moje tři kamarádky jsme dělali, že tomu vůbec nevěříme.  S ostatními jsme se tedy vsadili, že zajdeme přesně o půlnoci na blízký hřbitov a budeme tam vyvolávat duchy.

Cestou ke hřbitovu jsme ani jedna na sobě nedali strach znát. Jako první jsem přeskočila hřbitovní zeď a holky pěkně za mnou. Snad na každém kousku hřbitova hořela svíčka. Úžasný pohled, ale za to horší pocit.

Překonala jsem svůj strach a povídám: „pokud jdeme vyvolávat ducha, zajdeme na hrob mého dědy a vyvoláme jeho“. Holky souhlasily. Hrob jsme našli hned, sedli si k němu a …….. vtom to začalo.

Zvedl se vítr a celý hřbitov začal šustit, jako by přímo k nám někdo šel. To už jsme nečekali. Utíkali jsme jako o život. Až doma nám došlo, že je listopad a na hřbitově šustilo listíJ

A co se týče duchů v mém okolí, tak jeden bydlí u mé kamarádky.  Ona má na duchy štěstí.

Mají starší opravený domeček na vesnici a v něm se pořád něco děje. Nedávno mi vyprávěla, že přišla domů už za tmy a pod schody viděla postavu ženy, která plakala. Rychle běžela nahoru pro manžela, ale on už nic neviděl.

Jindy se jí zase stalo, že viděla u postele stín. Pořád se jí jen tak vypíná televize, nebo šustí kytka jako by někdo kolem ní právě prošel.

Nedalo jí to a zašla za paní zabývající se těmito jevy. Paní se prošla domem a zjistila, že stín je pán zřejmě dřívější majitel domu, který ochraňuje dům a  její rodinu. A ta paní byla, nějaká zlá duše, která jim chtěla ublížit a brečela zkrátka pro to, že ji onen „ochránce“  za nimi nechtěl pustit.

onohlo

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

Uf, to bylo krásné a napínavé čtení. A já tomu věřím, nám se něco podobného dělo v minulém bydlišti. (a ten dům nakonec vyhořel, tam bohužel žádný ochránce nebyl)
Děkuji, že jste napsala.
Krásné a pohodové Dušičky
Saša

Téma dnešního dne: Dušičky a duchové

  • Uctíváte Památku zesnulých?
  • Vzpomínáte s úsměvem nebo s uplakanýma očima?
  • Pokoušela jste se někdy dostat své blízké zemřelé „zpátky k nám“?
  • Máte zkušenosti s duchařinou?
  • Zúčastnily jste se někdy nějaké spiritistické seance?
  • Věříte, že je „něco“ nad námi?
  • Věříte, že nás naši zemřelí „vidí“ a svým způsobem i ochraňují?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Toto téma je mi velmi blízké, a tak se opravdu moc těším na vaše příspěvky.

  • Všem pisatelkám, které se zúčastní dnešního tématu, bude přiděleno 500 bodů do věrnostní soutěže.
  • A jeden nejzajímavější příspěvek bude ještě zvlášť odměněn pěkným dárkem: dvěma knihami z nakladatelství Knižního klubu

knihy

Reklama