Zdraví

Onkologické pacientky to dokážou již posedmé!

Ženy s rakovinou prsu budou závodit na dračích lodích.  Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu pořádá 31. 5. a 1. 6. 2008 již 7. celorepublikový sraz organizací v Praze ve Žlutých lázních pod názvem Dokážeš to taky! Hlavní závod odstartuje v neděli 1. 6.  v 11.00 ve Žlutých lázních. Vyhrávají všechny ženy, které se rozhodly bojovat s nemocí i v přátelském závodě.

 

Tradiční setkání žen, které překonaly rakovinu prsu, pod názvem Dokážeš to taky! se koná letos již po 7. Jejím cílem je motivovat onkologicky nemocné k návratu do aktivního života. Chtějí tak dodat sílu, odhodlání a odvahu všem, kteří mají boj před sebou. Sportovní výkon je symbolem jejich vůle po vítězství.

 

Dalším a velkým důvodem této akce jsou vzájemná setkání, rozhovory a diskuze nad budoucími plány. Každá organizace má své plány dobrovolné pomoci ženám - ať už současným pacientkám, nebo ženám zdravým ve formě osvěty.

 

„Tyto ženy jsou opravdu hodné obdivu. Za to, čím prošly, jak se se vším vypořádaly a jak šíří naději a optimismus dál. Je pro mě radost pořádat takové setkání. Těším na skvělou atmosféru, která tuto akci pravidelně provází, a samozřejmě také na úžasné výkony,“ řekla ředitelka akce Michaela Beránková.

 

Tradice byla založena v srpnu v roce 2002, kdy se vydaly zástupkyně  z několika organizací žen s rakovinou prsu na vysokohorský výšlap  s horským průvodcem do Rakouska na horu Sonnblick. Byl obrovský a nezapomenutelný zážitek. I přes nepřízeň počasí se třem z nich podařilo vrchol hory zdolat. Právě po návratu byla „Aliance“ založena.

Pak následovala Plavecká štafeta (2003), Vyšlápneme si - pojď s námi (2004), Kolem s kolem (2005), Proplujeme spolu peřejí (2006),  Až na vrcholky, hor, kopců  kopečků (2007).

 

Rok 2008 Aliance pořádá pod názvem „S Tebou se dračích lodí nebojím“.

 

Aliance je obecně prospěšná společnost, jejíž cíle jsou:

-          Vytvořit informační a edukační centrum pro veřejnost, onkologicky nemocné a jejich organizace

-          Poskytovat metodickou pomoc organizacím onkologicky nemocných

-          Koordinovat projekty a kampaně ve prospěch prevence a léčby rakoviny prsu

-          Sjednotit snahy pacientských organizací i jednotlivců o prosazování práv a rovných podmínek a rekonvalescenci žen s rakovinou prsu

-     Zastupovat onkologické pacienty v mezinárodních strukturách 

   
30.05.2008 - Zdraví - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. [4] bludicka178 [*]

  PŘEJI VŠEM TĚMTO ŽENÁM,HLAVNĚ ZÁBAVU,AT´ZAPOMENOU CO JE TRÁPÍ.PAK JE JEDNO KDO ZVÍTĚZÍ.VÍTĚZKAMI BUDOU VŠECHNY,CO TO DOKÁŽI PŘEKONAT!!

  superkarma: 0 31.05.2008, 16:27:54
 2. avatar
  [3] Léthé [*]

  Když já nevím, jak vypadá dračí loď …to abych po té, co jsem zdolala toho „čolka“, někde neutonula . To by mě asi fakt naštvalo .
  Přeji všem ženám, které tímto prošly, aby na to nepříjemné zapomněly tak brzo, jako já . Jen ty kontroly mi připomínají co se loni přihodilo.

  superkarma: 0 31.05.2008, 10:31:29
 3. avatar
  [2] phoebe24 [*]

  Aloren: - bohužel, z žen nad 60 let, je to každá desátá

  superkarma: 0 30.05.2008, 13:44:57
 4. avatar
  [1] Aloren [*]

  Přeji zdar, všem akcím podobného charakteru a vážím si těch, které nesedí doma se založenýma rukama a nebrečí nad svým osudem a naopak pomáhají těm, které potřebují povzbuzení ke kvalitnímu životu a které bohužel prošly touto těžkou nemocí...!!!

  superkarma: 0 30.05.2008, 12:54:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme