Bulvár

Ondřej a Jakub v Klokánku i o Vánocích


 

Brněnský městský soud dnes rozhodl, že devítiletý Ondřej a jedenáctiletý Jakub, které týraly jejich matka a teta, zůstanou i nadále v azylovém centru Klokánek. Zároveň zbavil jejich matku Kláru Mauerovou rodičovských práv.

 

Podle znění rozsudku ale není vyloučeno, že by děti mohly později žít u otce nebo prarodičů z matčiny strany, kteří o ně usilují. Soud dnes zároveň zbavil matku chlapců – Kláru Mauerovou – rodičovských práv.

 

V Klokánku chlapci pobývají už přes 18 měsíců, tedy od doby, kdy policie našla v komoře domu jejich matky nahého svázaného Ondřeje. Později vyšlo najevo, že skupina lidí zřejmě týrala i Jakuba.

V říjnu za to sestry Mauerovy (Klára 9, Kateřina 10), sourozenci Škrlovi, Hana Bašová a Jan Turek dostali tresty vězení od pěti do deseti let. Jejich odvolání by měl do konce dubna začít řešit Vrchní soud v Olomouci.

 

V případě, že olomoucký soud tresty potvrdí, měla by se Klára Mauerová dostat z vězení, až budou její synové téměř dospělí.

Chlapci nyní chodí do školy v Brně a podle pracovníků Klokánku se pomalu vzpamatovávají z krutých zážitků, kdy je tyrani údajně pálili cigaretami, a dokonce jim prý vyřezávali kůži z těla. Podle odborníků budou mít ale následky po celý život. 

   
22.12.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] wich [*]

  Jupíí: Ale já hovořím čistě o vychovatelích, o dětech jsem se nezmiňovala.

  superkarma: 0 23.12.2008, 23:21:18
 2. [3] gentiana [*]

  Ano, ještě víc o nich pišme, publikujme fotky s diskrétní, téměř rokokově operní pásčičkou přes obličej. Ať mají chlapci radost, jak národ přesně věděl o každém jejich kroku.

  superkarma: 0 22.12.2008, 20:01:21
 3. avatar
  [2] Jupíí [*]

  wich: Mno, blaze je jim v Klokánku, taky mohli být nazí v kumbále nebo kleci pro psa.

  superkarma: 0 22.12.2008, 15:53:53
 4. avatar
  [1] wich [*]

  Přemýšlím o tom, že musí být pro vychovatele, kteří zůstávají s dětmi o Vánocích v zařízeních docela nápor na psychiku a určitě musí hodně zakrývat tu lítost nad dětmi, která když nikdy, tak právě o Vánocích přijde. Pamatuji si, že jeden můj kolega z fakulty zůstával, tuším předloni, na Štědrý den v práci jen s jedním dítětem...

  superkarma: 0 22.12.2008, 14:18:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme