Bulvár

On - line trendy v ČR

 

Lidé si on-line služby oblíbili a využívají je pořád víc. Mohou tak snadno, rychle a pohodlně zařizovat, pracovat, platit nebo nakupovat. Vychutnávat si vlastní nezávislost a dělat věci tak, jak chtějí, kdy chtějí, jednoduše po svém.

Celosvětově narostl objem on-line služeb a tzv. samoobslužných kanálů a úkonů bez osobní asistence (tj. těch, u kterých nejste závislí na pomoci jiné osoby). Takové chování spotřebitelů je i pro poskytovatele služeb výhodnější (levnější a snadnější), a proto není divu, že se jej snaží různě podporovat a stimulovat (např. bonusy).

„On-line životní styl“ je výrazný už i v Čechách. Uživatelé internetu tu tvoří víc než jednu třetinu české populace - 34 % (Zdroj: ČSÚ, 4.Q 2003) a připojují se nejčastěji v rozsahu 1 až 4 dny v týdnu (Zdroj: ČSÚ, 4.Q 2003).

 

V současnosti existuje několik zajímavých on-line trendů, které ovlivňují zejména bankovnictví, cestovní ruch, ale též mobilní komunikaci.

 

OSKAROVA  SAMOOBSLUHA – NOVÁ SLUŽBA „PO SVÉM“

Oskar jako první přichází s odměňováním zákazníků, kteří si ovládají svůj účet samostatně prostřednictvím hlasové, internetové nebo SMS Samoobsluhy. Za jejich nezávislost se službou „Po svém“ zákazníky odmění 20% bonusem na hovory do všech sítí v České republice, podrobným elektronickým vyúčtováním a SIM Plus kartou zdarma. Nejenom sleduje aktuální trend na trhu, ale též zdokonaluje svůj obchodní model postavený na přímém přístupu k zákazníkovi.

 

ON-LINE BANKOVNICTVÍ

Lidé pořád častěji platí faktury z domova a využívají GSM bankovnictví. Je to výhodné pro obě strany. Zákazníci zaplatí účet snadno a rychle přes mobilní telefon nebo internet, a tím zároveň snižují počet osob na přepážkách. On-line služby je možné využívat bez ohledu na čas, nemají totiž žádné „otevírací hodiny“.  Kromě jiného je pro tyto on-line zákazníky stanovená i výhodnější cena.

Stručně řečeno, máte lepší cenu, 24hodinový přístup k účtu 7 dní v týdnu, snadný přístup i ze zahraničí a k tomu všemu ještě sbíráte bonusy.

 

ON-LINE CESTOVNÍ RUCH

On-line služby značně ovlivnily i sféru cestovního ruchu. Téměř každá cestovní kancelář má zřízené své webové stránky, některé dokonce fungují pouze  „on-line stylem“. Zájezdy on-line cestovních kanceláří totiž mohou být o několik desítek procent levnější (nemusí platit nájemné, sílu na obsluhu zákazníků atd.).

Přidanou hodnotou on-line kanceláře jsou například též meteorologické předpovědi, převodník měn či dopravní zpravodajství. I klasické aerolinky (ČSA, British Airways, Lufthansa) již změnily přístup k prodeji letenek a zvýhodňují prodej přes internet.

 

ON-LINE OSKAROVU PORADNU naleznete ZDE

   
07.04.2005 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Fallbala [*]

  Ahoj, i já využívám všech dostupných služeb přes internet.U Oscara se podívám na provolané peníze, v bance si účet ovládám a i oblečení občas vyberu z katalogu on-line shopů a to si sedím v pohodlí domova.Mám pocit, že pokud bych to měla všechno oblítat, tak bych ten den musela poněkud nafouknout.A koukat se někdy na "příjemné" pohledy úřednic, toho jsem ke slávě internetu také ušetřena.

  superkarma: 0 10.04.2005, 11:04:12
 2. avatar
  [5] *modrá [*]

  Monina: taky využívám oskarovu samoobsluhu když něco zařizuju pro dcerku, vím že Oskar je hodně zaměřený na mladé, ale trochu mi děljí potíž ty jejich "ulítlé" názvy služeb a tarifů, chvilku mi trvalo než jsem se na stránkách zorientovala. Mohly by mít ještě nějakého stínového průvodce stránkama pro odrostlejší dospěláky

  superkarma: 0 07.04.2005, 14:25:52
 3. avatar
  [4] *modrá [*]

  Lilinka:

  superkarma: 0 07.04.2005, 14:23:36
 4. avatar
  [1] Lilinka [*]

  No ano, nekdy je opravdu lepsi bavit se s internetem nez s urednici na prepazce.
  Ale obcas je umeni se na nekterych i-netovych strankach vyznat

  superkarma: 0 07.04.2005, 07:28:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme