Minulý týden probíhal na stránkách Žena-in on-line rozhovor s předním plastickým chirugem MUDr. Romanem Kufou z Perfect Clinic. Odpovídal na otázky, které jste zaslaly. Vybrali jsme několik otázek a odpovědí, celý rozhovor si můžete přečíst ZDE:
 

Co vás nejvíce zajímalo? Liposukce, zvětšení prsou, operace nosu... prostě zákroky, které mohou zájemcům přinést lepší vzhled a zvýšit sebevědomí.

 

Jitulinka: Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, co je na tom pravdy, že se implantáty za rok asi o 10 % zmenšují(vstřebávají). A zda výměna bolí úplně stejně jako při první operaci. Jakou velikost si ženy nechávají nejčastěji dělat, tipla bych že 3 - kolik je to zhruba ml? Co říkáte značce Mentor a zda se dají prsa s implantáty ještě nějak upravit. Také by mě zajímalo, když bych se u Vás objednala na augmentaci, jak dlouho bych musela čekat?? Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.
MUDr. Roman Kufa: implantáty se nezmenšují, ty se nemění. Krátce po operaci jsou prsa oteklá a pak otok během měsíce ustoupí, a tím se můžou prsa o něco zmenšit, ale samotný implantát se nemění. Výměna implantátů tolik nebolí jako první operace, protože je už vytvořena kapsa pro implantát, takže se tolik tkáně nepoškodí jako u první operace. U mně je čekací doba na operaci 6 měsíců, pokud chcete dříve, tak na klinice Perfect Clinic působí ještě moji kolegové, kteří mají termíny dříve, tak do 2 měsíců. Jinak implantáty Mentor používám

 

čína: Hezký den, ráda bych se zeptala, kdy je vhodné jít na plastiku bříška po porodu. Mám ho dost vytahané a další dítě již neplánuji. Můžete mi říci, co tento zákrok obnáší? Děkuji za odpověď. Jana
MUDr. Roman Kufa: Operaci bych doporučoval tak půl roku po porodu, operace se provádí v narkóze, odstraní se nadbytek kůže a podkoží, pokud jsou rozestouplé přímé břišní svaly, tak se sešijí opět k sobě, a tak se stěna břišní víc zpevní.

 

Gabka: Ještě se chci zeptat, moje kamarádka uvažuje o operaci nosu, má velké nosní dírky, kolik takový zákrok u vás stojí?
MUDr. Roman Kufa: Záleží na tom, jestli chce úpravu pouze nosních dírek, nebo celého nosu. Pokud se jedná pouze o špičku nosu nebo nozdry, tak je možné operaci udělat v místní anestezii a cena je 15 000 Kč, pokud se provádí úprava celého nosu, to je i kostry nosu, tak se operace provádí v narkóze a cena je 26 000 Kč.

 

Monina: Pane doktore, musí se prsní implantáty časem vyměňovat? Někde jsem četla, že mají životnost kolem 10 let... nebo jsou navždy? Díky.
MUDr. Roman Kufa: Doporučuje se implantáty vyměnit po 15 letech, ale je pravdou, že dnes jsou už implantáty nové generace, které se můžou ponechat i déle. Je ale vhodné jednou za rok vyšetřit prsa ultrazvukem a zkontrolovat stav implantátu.

 

qvak: Dobrý den, pane doktore. Je pravda, že na místech, kde se provede liposukce, se už nehromadí následně tuk??? Že už třeba na břiše nebo bocích neztloustnu? Děkuji vám
MUDr. Roman Kufa: Ano, je to pravda, v místech, kde se odsaje tuk, se tukové buňky už netvoří, pokud ale po liposukci člověk přibere hodně na váze, může se nahromadit tuk více v jiných partiích, tam, kde se liposukce neprováděla.

 

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

 

Více o plastické chirurgii na www.perfectclinic.cz  nebo na www.kufa.cz

Reklama