Milé čtenářky,

nezapomeňte, že dnes odpoledne se budete moct on-line zeptat očního chirurga na Vaše problémy - nebo se dozvědět odpovědi na otázky, které jste vložily během minulého týdne.Odpovídat bude odborník na slovo vzatý, který pracuje právě na klinice Lexum – MUDr. Martin Filipec, CSc.


 


Dnes 15. 1. 2007 ve 13.00 se můžete odborníka na oční operace, Prof. MUDr. Martina Filipce, CSc. na cokoli zeptat.  Prof. MUDr. Martin Filipec, CSc.

Prof. MUDr. Martin Filipec, CSc. vystudoval Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Po ukončení studia byl přijat na II. oční kliniku Fakulty všeobecného lékařství UK v Praze jako interní vědecký aspirant. V roce 1984 získal atestaci I. stupně a v roce 1991 atestaci II. stupně v oboru oční lékařství. Na II. oční klinice pracoval nejprve jako odborný asistent, následně byl pověřen funkcí vedoucího lékaře rohovkové a imunologické ambulance a oční výzkumné laboratoře. Jako docent očního lékařství vyučuje od roku 1992 studenty 1. lékařské fakulty UK v Praze. Vědecký titul získal v roce 1987 obhajobou dizertační práce na téma Zrcadlová mikroskopie rohovky. Výzkumná práce prof. Filipce je zaměřena na problematiku chorob, transplantace a hojení rohovky. Od roku 1993 se věnuje také laserové refrakční chirurgii v Lexum. V letech 1998 - 2004 byl prof. Filipec přednostou Oční kliniky 1. lékařské fakulty UK v Praze.

Ve své klinické činnosti se prof. Filipec specializuje na chirurgii rohovky (transplantace, refrakční chirurgie) a na chirurgii šedého zákalu a glaukomu. Dále se specializuje na onemocnění rohovky, zevní choroby oka, uveitidy a oční imunologii.

Prof. Filipec se zúčastnil řady stáží a studijních pobytů na očních klinikách ve Francii a v USA. Je hlavním řešitelem dvou grantových úkolů. Prof. Filipec je lektorem České lékařské komory pro postgraduální doškolování očních lékařů. Je členem České oftalmologické společnosti, Association for Research in Vision and Ophthalmology, European Association for Eye Research, International Ocular Inflammation Society a čestným členem Francouzské oftalmologické společnosti. Na domácích i zahraničních kongresech přednesl více než 150 přednášek. Rozsáhle publikuje v českých i zahraničních odborných časopisech. Je spoluautorem učebnice očního lékařství.

Vše o oční klinice Lexum najdete na www.lexum.cz 

Otázky pro pana Prof. MUDr. Filipce, CSc. prosím vkládejte přímo do stránky rozhovoru - tedy SEM (klikněte) 

Reklama