K tématu přispěla také čtenářka Bleblemcy. Poslala nám nejen povídání, ale také fotky svého synka, jak sbírá po lese odpadky. Záslužná činnost!

Takhle se to má dělat - pěkně od narození. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a fotky, milá Bleblemcy, přeju krásný den.


Dobrý den,

kontejnery máme přímo za zadkem. Tedy chci říci za domem, tak proč bychom netřídili. Nechám stranou své nepochopení jiných lidí proč je jim tak zatěžko roztřídit odpad dle barev kontejneru. Omlouvám pouze barvoslepé, slepé a negramotné.

Co mě, ale hodně štve je postoj mého tatínka. Tříděný odpad podle něho prý vypadá na společné skládce mnohem estetičtěji než netříděný. Chce mi tou ironií naznačit, že pokud odpad roztřídím stejně ho odvezou na jednu skládku. Pevně věřím, že nemá pravdu a tak občas mezi námi vznikne malá odpadková hádka.

Vadí mi i místní bezdomovci, kteří všechno vyhazují z kontejnerů ven, aby měli lepší přehled co je zrovna v odpadním sortimentu nového a zajímavého. Věřte mi, že to nejsou zrovna nemohoucí a ubozí staříci, ale lidé úplně jiného vzezření. Pak se zvedne vítr a odpadky se vesele rozletí po okolí.

Můj syn Ondra tak občas běhá za papíry a igelitovými sáčky a hraje si s nimi na honěnou.

Asi jsem divná, ale Ondrovi říkám, že odpadky patří do kontejneru a do koše a kdo je tam nedává je čuně co by mělo dostat nasekáno na holou. Asi to tomu prasátku zapomněla jeho maminka v dětství říct, ale snad nikdy není pozdě.

Aby jste si nemysleli, že jen remcám, posílám pár fotek z loňské podzimní procházky do lesa. Takhle ten můj ekolog sbírá to co do lesa nepatří a pak to odnášíme do koše. Je to jeho vlastní iniciativa a k ničemu jsem ho nenutila. Snad mu to zapálení vydrží....

a jako poslední fotka smutného povánočního odpadu

Přeji všem krásný a čistý den

on

m

on

on

ob

Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Odpady a odpadky

  • Máte doma hodně odpadků?
  • Třídíte doma odpad?
  • Máte kontejnery na tříděný odpad blízko bydliště?
  • Co vám nejvíc vadí?
  • Jaké máte zkušenosti s odvozem odpadků?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kdo dostane dárek, tedy krém BB od Oriflame (SPF 30) a doplněk stravy Bioaktivní Beauty, se dozvíte kolem 16. hodiny.

bb

Reklama