Martina (27) sedí na oddělení dermatologie kliniky Asklepion a ukazuje lékařce své první vrásky. Objevily se jí hlavně kolem očí a na čele. Jaké je řešení? „Pokud jste objevila pouze drobné prvotní vrásky, například v okolí očí nebo lehce na čele, které jsou ještě schopny během dne zcela vymizet, řešení samozřejmě jsou,“ uklidňuje ji MUDr. Kateřina Klauzová, MBA, zástupkyně primářky oddělení dermatologie v Asklepionu, „z těch nejméně náročných a řekněme konzervativnějších je to aplikace chemického peelingu a dobré oční krémy, eventuálně kvalitní hydratační krémy.

Na první vrásky doporučujeme například také mikrojehličkování (microneedeling) či omlazení pomocí biostimulačních nebo neablačních laserů či radiofrekvenční ošetření, které stimulují tvorbu kolagenu. I botulotoxin působí proti vráskám jako prevence,“ dodává dr. Klauzová.

Na chemický peeling k dermatologovi
Jak nejlépe a efektivně tedy můžeme pokožku omladit? Řešením může být například kombinace vhodné kosmetiky na domácí použití a chemického peelingu provedeného lékařem. V estetické dermatologii je lékařský chemický peeling jeden z nejčastějších neinvazivních zákroků.

Čtěte také: Jak dokáže plastika prsou zvednout sebevědomí?

K provedení chemického peelingu se nejčastěji používá kyselina glykolová, která je dostupná v nejvyšší koncentraci 70% a má omlazující účinky. Druhá vrstva je cílené ošetření pigmentových skvrn kyselinou citronovou nebo ošetření problematické pokožky kyselinou mandlovou, která prostupuje do mazových žláz, kde omezuje tvorbu mazotoku a navíc působí antibakteriálně, což je příznivé pro aknózní a hrubší pleť s nerovnostmi. Chemický peeling lze podstoupit, i když vaše pleť žádným zásadním problémem netrpí, jen ji toužíte rozjasnit a omladit.

Objednám se na chemický peeling a vyřeším

  • Pigmentové skvrny
  • Akné
  • První vrásky
  • Hrubý povrch pokožky
  • Rozšířené póry

Výsledky už po prvním ošetření
Chemický peeling lze doporučit v jakémkoli věku. Nicméně je nutné mít na mysli, že není peeling jako peeling. Pokud si chcete být jistá výsledkem, je nutné se objednat k dermatologovi. „Obecně platí, že domácí peelingy i peelingy prováděné kosmetičkami jsou a musí být méně účinné, je tedy potřeba více návštěv. Peelingy prováděné lékaři jsou jednak bezpečnější, ale také efektivnější díky dostupnosti větších koncentrací kyselin,“ potvrdila MUDr. Klauzová v Asklepionu s tím, že první výsledky by měly být viditelné po prvním ošetření. K dosažení dokonalejších efektů, které přetrvávají měsíce, se doporučuje série 4-6 ošetření, které lze zopakovat po 6 měsících. Chemický peeling je ideální podstoupit před letní sezónou, kdy sluneční paprsky nebudou mít na pokožku takový vliv.

Jak se zbavit vrásek a mít krásnou pleť co nejdéle?

Chemický peeling revitalizuje vrchní vrstvy kůže a stimuluje novotvorbu kolagenu, botulotoxin zklidní nadměrnou mimiku, tedy kůže se nemůže tolik lámat v grimasách a nově ukládaný kolagen vzniká v ideálních podmínkách. „Koncentrovaná kyselina hyaluronová v injekcích funguje jako okamžité vyplnění jednotlivých vrásek zevnitř, ale z dlouhodobého hlediska též jako nosič vody a stimulátor novotvorby kolagenu, je podpořena ovocnými kyselinami. Botulotoxin naopak působí hodně hluboko, až v mimických svalech a je odstraňovačem hlubokých mimických vrásek, s kterými by si samotný peeling neporadil,“ doplňuje doporučení pro správnou péči o pleť dr. Klauzová.

Znáte Asklepion?
Pokud hledáte špičkového dermatologa, najdete ho právě v Asklepionu. Mezi nejčastější ošetření patří vyhlazení vrásek, omlazení pleti laserem, epilace nebo třeba trvalé odstranění pocení.
Plastická chirurgie kliniky Asklepion to je tým světově vyhledávaných chirurgů a akreditovaná pooperační péče. Oddělení cévní chirurgie se zaměřuje na léčbu křečových žil nejšetrnějšími metodami.

Lepšího partnera pro zdraví a krásu si v Česku vybrat nemůžete.

Reklama