.

Omega Optix vyrobí náhradní brýle zrakově postiženým dětem ze ZŠ Zrak

Novinky

Omega Optix vyrobí náhradní brýle zrakově postiženým dětem ze ZŠ Zrak

Třicet náhradních brýlí pro děti se zrakovou vadou ze základní školy Zrak v Praze vyrobila společnost Omega Optix, výrobce a distributor brýlových čoček sídlící v Brandýse nad Labem. Dne 6. října je marketingová manažerka společnosti Petra Hilburgerová předala ředitelce školy, Mgr. Martině Malotové. Jedná se o začátek dlouhodobého projektu spolupráce, který tímto obě strany zahájily.

kos  

omeg

mahulena

„Hlavní myšlenkou projektu je pomáhat tam, kde je to z pohledu péče o zrak třeba. Proto jsme se rozhodli pomoci dětem, které mají zrakovou vadu. Náhradní brýle by měl mít každý a u zrakově postižených to platí dvojnásob. V případě poničení vlastních brýlí tak děti budou mít okamžitě k dispozici brýle náhradní, nepřijdou tak ani o vyučování, ani o další aktivity,“ uvádí Petra Hilburgerová, marketingová manažerka společnosti Omega Optix.

Vyrobené brýle symbolicky předala ředitelce školy Mahulena Bočanová, patronka projektu.

bryle

Ředitelka školy PhDr. Martina Malotová říká: „Chtěla bych poděkovat společnosti Omega Optix, která dětem brýle vyrobila. Nešlo by to ani bez Optiky Horní Počernice, která každému dítěti vybrala vhodné obruby a zaměřila potřebné údaje pro výrobu.“

deti

Zrakově postižené děti

V ČR je ve speciálních školách dle posledních údajů Českého statistického úřadu na 1 200 zrakově postižených žáků. Vzdělávání na speciálních školách pro zrakově postižené nabízí třídy s omezeným počtem žáků, aby mohlo docházet k individuální práci s každým žákem. Díky kvalifikovaným učitelům dochází k podchycení a rozvíjení vloh. Prohlášení Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky z 28. května 2016 zpochybňuje vhodnost inkluzivního vzdělávání pro nevidomé žáky základních a středních škol.

   
07.10.2016 - Redakční novinky - autor: (red)

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme