Olympiáda je v plném proudu a dnes máme čtvrtek. Dnešní otázka se olympiád týká. Zjistěte otázku. Odpověď bude hračka.

Chtělo by se mi na úvod této šifry říci shalom vaší duši. Ale přiznávám, že hebrejsky neumím a vím jen že shalom znamená pozdrav a také mír.

A ten mír znamená, že dnes vám to moc komplikovat nechci, spíše vám dám nahlédnout do historie

Dnes jsem použil šifru, která je velmi jednoduchá. Je tzv. substituční, kdy jedno písmeno odpovídá právě a pouze jednomu jinému. Neboli se za něj schovává.

Otázkou ale zůstává, které za které.

Pwl arhpzo kiemr aozglf nvwzror kil xvhplf ivkfyopf mz ovglhmrxs ovgmrxs lobnkrqhpbxs sizxs e Olmwbmv?

Hezké že. Dám vám malou, vlastně velkou nápovědu. Ve starém zákoně se v jedné knize touto šifrou šifrovala některá slova.

Přeji příjemnou zábavu

Odpověď na otázku, ne otázku samu, vložte do odpovědního boxu.

KLIKNI odpovědní box KLIKNI

Nevkládejte odpověď DO DISKUSE POD TÍMTO ČLÁNKEM.

Dále vás žádám, abyste si pod tímto článkem nenapovídaly, neradily atd., abyste nezkazily zábavu těm, co si chtějí na řešení přijít samy.

Soutěž začala dnes tedy ve čtvrtek 9. 8. 2012 v 8.00 a skončí zítra, tedy v pátek 10. 8. v 8.00. Zítra dopoledne zveřejním správné řešení i odpověď.


Co můžete vyhrát?

 

knihaV této hádanakové soutěži můžete získat opět dvě ceny. Tentokrát je to kniha Mystický sex od A do Z autorky Cassandry Lourisové (vydala METAFORA) a krásný balíček kosmetiky AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

anew

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 19. 7. 2012 do 20. 8. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o knihu Mystický sex od A do Z. Pokud odpovíte správně alespoň na 11 hádanek, zařadíte se také do slosování o kosmetický balíček AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

Reklama