Bulvár

Olympici budou zadarmo!

Městská část Praha 4 pokračuje v zakládání nových tradic dokazujících, že je tak říkajíc „dobrou adresou“. Další akci, pojmenovanou vše říkajícím názvem „My jsme ti Pražáci“, připravila na 14. října do parku na Kavčích horách. Dosud nevídaná akce kombinuje otevřené diskuze nad tématy blízkými občanům této městské části za účasti uznávaných osobností a špičkového moderátora Jana Pokorného, bohatý dětský program a velkolepé koncerty nejpopulárnějších domácích interpretů – nestárnoucí skupiny Olympic, Aleše Brichty, skupiny Blue Effect a celé řady dalších. Na celou akci včetně koncertů je vstup zdarma!

Na sobotu 14. října přichystala městská část Praha 4 další originální akci, pojmenovanou případně „My jsme ti Pražáci“. Dopravně dobře dostupný park na Kavčích horách se na jeden den promění v kulturní centrum metropole. V příjemném parkovém prostředí vyroste velkokapacitní stan, v němž se bude od 14.00 hod. diskutovat nad tématy, které pálí občany Prahy 4. Se svým názorem přispějí i všeobecně uznávané osobnosti, které na Praze 4 bydlí. O to, aby diskuze byla nejen věcná a korektní, ale i atraktivní a přínosná pro občany, se postará profesionál nejpovolanější, moderátor Jan Pokorný.

Bohatý program je připraven i pro ty, na které se v diskuzi nedostane. Celou řadu netradičních pohledů na Prahu 4 nabídne na místě vybudovaná galerie, v níž budou mít návštěvníci možnost poznat jak architektonické zajímavosti Prahy 4 od dávné historie až po současnost, tak i její odraz v uměleckých dílech autorů, kteří zde žijí nebo je tato městská část inspirovala. Část uměleckých děl se představí i v rámci venkovní galerie pod širým nebem. Hladové a žíznivé jistě uspokojí rozmanitá nabídka kvalitního občerstvení, na své si tak přijdou nejen milovníci tradičních klobás a piva, ale i ti, kteří upřednostňují třeba koktejly. Městská část Praha 4 nezapomíná ani na děti, které se mohou těšit na skutečně pestré odpoledne plné zábavy. Ty úplně nejmenší mohou rodiče bez obav svěřit do rukou profesionálů v připraveném stanu.

Hlavním lákadlem akce bude špičkově ozvučené koncertní pódium pod širým nebem, jemuž bude dominovat velkoplošná LED obrazovka. Na ní se kromě záběrů z několika kamer, umocňujících zážitek z koncertů, budou ve volných chvílích objevovat i přenosy z diskuzí ve stanu. Od 14.00 hod. rozehřeje návštěvníky stále populárnější rock’n’rollová skupina The Fireballs. Kolem 15.30 hod převezme otěže rockový klasik a po dlouhá léta jeden z nejoblíbenějších domácích muzikantů Aleš Brichta s kapelou. Následovat bude jeden z nejuznávanějších domácích kytaristů Radim Hladík se skupinou Blue Effect. Atraktivní koncertní program, který zpestří i taneční show, završí ve 20.00 hod legendární skupina Olympic v čele s  Petrem Jandou, která úspěšně oslovuje posluchače napříč generacemi již neuvěřitelná čtyři desetiletí. Celým dnem provede návštěvníky zkušená moderátorka Laďka Něrgešová.

Pro ty, kterým zbude v nabitém dni ještě volná chvíle, je připraven doprovodný program ve filmovém muzeu v Branické 71. Zde můžete shlédnout jak filmy vážící se k Praze 4, tak poutavou výstavu filmových plakátů.

   
11.10.2006 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [6] femme [*]

  mám to kousek, zaskočím si na Brichtu

  superkarma: 0 11.10.2006, 20:37:03
 2. avatar
  [5] Aja [*]

  Majucha: Hladík koncertuje s Hutkou. Je to docela brutální spojení...

  superkarma: 0 11.10.2006, 16:33:34
 3. avatar
  [4] paviocko [*]

  Majucha: :o)))))) Kaťáky jsem slyšela hrát na nějakém plese, nebylo to špatné, ale... ale mám z toho pocit, že jsou to takoví dinosauři, odrhující stále dokola asi 3 písničky... Ale Brichtu jsem tuhle slyšela na předvolebním mýtingu ODS a nebyl zas tak špatnej! Docela mě nadchnul, i když už má lepší léta taky za sebou :o)))) Ale Hladík je prostě Hladík, to je klasika....

  superkarma: 0 11.10.2006, 15:06:39
 4. avatar
  [2] paviocko [*]

  Majucha: moje řeč, na Hladíka bych šla, ale to ostatní bych ani nemusela.....

  superkarma: 0 11.10.2006, 13:26:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme