Přečtěte si, jaké nespravedlnosti se příroda dopustila na ženách, když jim nedopřála to potěšení čurat vestoje. Vyhrajte knížky Olgy Suchomelové: Pivo které strašilo a Nepáchejte dobré skutky i s autorčiným autogramem!

V úryvku z knihy Nepáchejte dobré skutky, si můžete přečíst o nespravedlivosti, které se příroda dopustila na ženách. Autorkou povídky je Olga Suchomelouvá (alias naše čtenářka Bludička). Vy můžete vyhrát její dvě knihy: Pivo, které strašilo a Nepáchejte dobré skutky.

Třetí úryvek: Ženský to maj těžký III.

Babička se ocitla v úzkých krátce poté, co dala dohromady houf svých vnoučat, zavelela dědečkovi, aby se postavil do čela výpravy a všichni společně vyrazili do lesa na sběr lesních plodů a hub.

Když babička seznala, že jest jí uchýliti se do ústraní, nařídila dědečkovi, aby odvedl vnoučata stranou, vyhledala klidné místo, provedla částečné odstrojení a přidřepla.

A nyní se právě projevila ta odvěká nespravedlnost, kterou trpí ženy oproti mužům; babička si bohužel vybrala místo přesně nad hnízdem vos. Vosy její počínání mimořádně dopálilo, sešikovaly se a vyrazily do útoku, aby hanobitelku rodného hnízda ztrestaly.

Poté, co babička inkasovala první čtyři žihadla, pochopila, že je zle a chtěla se spasit útěkem. Bohužel však babička patřila mezi dámy počestné, proto se před svým úprkem náležitě ustrojila a natáhla si znovu kalhotky.

čteš-li ji podruhé,

Inu, řečeno zcela na rovinu, zdrobnělina není tak úplně na místě; babička byla dáma korpulentní a kromě toho si potrpěla na solidní prádlo, takže se ve skutečnosti jednalo o pořádně rozměrné bombarďáky.

Jak s oblékáním z dobře pochopitelných důvodů spěchala, nabrala do prádla i značnou část útočících vos a neprodyšně je tam uzavřela. Vosy, do té doby jen uražené a naštvané, se z pocitu bezprostředního ohrožení života zbláznily a bodaly kolem sebe jako - v ryzím slova smyslu - šílené.

Reklama