Současný módní trend navazuje na znovuzrození stylu 90. let a módu spojenou s rockovou a grunge scénou. Nízké kotníčkové kozačky se objevují v mnoha obdobách a odkazují jak na klasické kozačky „koně“, tak motorkářské boty s přezkami a kovovými detaily.

Nejen cvočky a nýtky, ale dokonce i kovové ornamenty se letos objeví v kolekcích obuvi. Ornamenty na obuvi? Zdánlivě bláznivý nápad nás nepřekvapí v potisku na balerínkách nebo v perforovaných kožených polobotkách. V aktuálních kolekcích jsou kovové detaily mnohem výraznější, než jsme běžně zvyklí, a často pokrývají velkou část boty. Malé cvočky v pravidelném rozmístění nově vytvářejí abstraktní i konkrétní vzory, a to i na tak elegantní obuvi, jako jsou dámské lodičky nebo nízké kozačky.

K čemu je nosit?

K úzkým nohavicím. Aby tyto noty vynikly a byly co nejvíc vidět, oblečte si k nim legíny, úzké kalhoty nad kotníky, nebo džíny, které můžete zkrátit ohrnutím

K šortkám. Šortky už zdaleka nejdou jen výsadou léta. S neprůhlednými punčochami se dají nosit i na podzim. K nim se okované boty skvěle hodí.

K sukním a šatům. Zdálo by se, že se tenhle druh bot k sukním ani šatům vůbec nehodí, ale opak je pravdou. Tenhle zvláštní kontrast ocení hlavně mladé a štíhlé dívky. Sukně a šaty mohou být kostkované, doplněné barevnými punčochami, nebo romanticky květované.

Foto: CCC Boty, Takko, Topshop

Čtěte také:

Frčí ostny a cvočky

Nýty, kovové detaily a štras

Reklama