.

Okopírovaný apríl

Cestování

Okopírovaný apríl


V pátek jsme jako součást článku: Apríloví tříkolka vydali i následující příběh:

Přišel k nám 1. dubna pán zapisovat stav plynu. Šla jsem pro manžela a řekla mu, že přišel pán, co má velký zájem o manželovo staré kolo a že nabízí dost peněz. Manžel celý potěšený doběhl pro kolo a jal se ho nadšeně předvádět a vychvalovat pánovi. Ten hleděl zaraženě, dlouho nic neříkal, manžel švitořil a vychvaloval a nakonec pán pronesl: "A stav plynu máte jaký?" To zase ztuhnul manžel,  nevěřícně zíral a zmohl se jen na:"Prosím?"
Já už jsem to dál nevydržela a s výbuchem smíchu se utíkala schovat. Jak si to potom dovysvětlovali, už jsem neslyšela.

 

 

Děkujeme!

 

Poslední příspěvek přišel záhadně od více čtenářek… Proto beze jména.

 


A netrvalo dlouho a přišel i následující rozhořčený e-mail:

Milá redakce,

bouří se mi krev v žilách. Vztekem.
Poslední příspěvek, jak píšete v Aprílové tříkolce, zaslalo více čtenářek. No to je od nich moc hezké, že si půjčují můj příběh..A mohu to dokázat.
Je totiž uveřejněn na www.dovekosmetika.cz v sekci Zábava - soutěže, duben 2004 a je tam u něj mé jméno - Marta Toboláková. Takže si ho, milé dámy, hezky zkopírovaly, aby se mohly zúčastnit soutěže o ceny na ženě-in.
No, je to obrázek naší společnosti, nemyslíte? Škoda, že jsou mezi námi další Grossové...
Vaše Marta Toboláková alias Martas
 

 
A protože rozhořčení chápeme, posíláme Martas malé odškodnění ve formě knihy "Deník šílené nevěsty" napsané Laurou Wolfovou a vydané vydavatelstvím Motto.  
Nám už se několikráte stalo, že přišel do redakčního  příběh, který napsal někdo z nás z redakce a byl vydáván za dílo odesílatele.
A dotyčná na autorství trvala, i když jsme se pro jistotu zeptali ještě jednou :-)
 
   
04.04.2005 - Zahraničí - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [15] saruz [*]

  i takové věci se dějí Sml80

  superkarma: 0 26.11.2012, 12:18:53
 2. avatar
  [14] *Kotě* [*]

  Babca: To klidně můžou převést, ale ten originální soubor v PDF už nikdo nezmění - mám ho v počítači a můžu kdykoli dokázat, jak vypadala původní verze.

  superkarma: 0 05.04.2005, 14:16:56
 3. avatar
  [12] *Kotě* [*]

  Jinak o copyrightu nebo o svévolném pozměňování mých výtvorů bych už mohla napsat ságu Stalo se mi už dokonce, že jsem odevzdala překlad, klient ho v pořádku převzal, a poté v něm DOVYROBIL chyby, na jejichž základě mi pak odmítl zaplatit. Donutilo mě to k tomu, že mám-li větší zakázku, kde jde o hodně peněz, nechám si přeložený text od jednoho kamaráda převést do formátu PDF, který nelze měnit. Klienti se sice tváří, že jim nedůvěřuju a že s textem nemůžou pracovat, ale já už o další desítky tisíc přijít nechci.

  superkarma: 0 04.04.2005, 23:50:15
 4. avatar
  [11] *Kotě* [*]

  Kimmy: Jde to, na některých stránkách to mají. Jak to funguje, nevím. Mám třeba oblíbené stránky, z nichž posílám virtuální pohlednice. Tu pohlednici můžu přes jejich stránku poslat, ale kdybych si obrázek na ní chtěla uložit do počítače, nedovolí mi to možnost "uložit obrázek", místo toho se objeví "promiňte, tyto obrázky jsou chráněny autorským právem".

  superkarma: 0 04.04.2005, 23:44:40
 5. avatar
  [10] Kimmy [*]

  Ozaj Majucha, ako to robis ze sa neda stiahnut obrazok, doteraz som nevedela, ze sa to da tak poistit... nechcela by si mi poslat nejaky ukazkovy kod (nemusi byt autenticky z Tvojej stranky, iba ako priklad) do vzkazu? I ked - podla mna sa este daju veci kopirovat cez cut&paste (teda aspon text)...

  superkarma: 0 04.04.2005, 20:26:14
 6. avatar
  [9] Kimmy [*]

  No ja som si tiez na moju webstranku dala par veci, co som ja nepisala sama... ovsem u kazdej takej veci som bud naznacila autora (alebo povodny zdroj) alebo som iba dala poznamku, ze som to nenapisala ja ale prislo mi to mailom a neviem kto je autor, atd. ... Mozete sa pozriet: http://members.fortunecity.com/kamaratka30/

  superkarma: 0 04.04.2005, 20:23:05
 7. avatar
  [8] Crash_override [*]

  Majucha: problém je v tom, že pokud se někdo alespoň trochu vyzná ve zdrojovém kódu, tohle ho nezastaví...

  superkarma: 0 04.04.2005, 19:39:39
 8. [6] Rikina [*]

  Majucha: někdo si právě ani ten "copyright" nedává... to je těžký, můžeš si věci stokrát označovat a podepisovat, lidi jsou zvěř. Jediná ochrana je obzvlášť cenné věci nepublikovat celé ( a důvěrné raději vůbec ), ale třeba jen jako ukázku - ale taky to vždycky nejde... po síti třeba koluje pár mých fotek, které se někomu zalíbily... no přinejmenším můžu hlásat, že si každého takového dobráka najdu, a pak si to za rámeček nedá, pacholek.

  superkarma: 0 04.04.2005, 14:56:06
 9. avatar
  [5] catcat [*]

  Holky, teď se mi stalo, že jsem dostala meilem úžasné záběry bouřky v Sydney. Jen shodou okolností jsem tam zrovna byla a toho člověka, co to fotil, znám. Svět je halt malinkej...

  superkarma: 0 04.04.2005, 14:45:10
 10. [3] Rikina [*]

  Lidi by si měli víc uvědomovat, že všechno, co zveřejní volně na internetu, je tím okamžikem každému dostupné, a ztrácejí nad tím kontrolu. Víc si rozmýšlet, co a kam napíšou, jaké údaje nebo příběhy o sobě dávají k dispozici. Počítat s tím, že se může stát i případ uvedený v tomto článku, a nebýt potom nepříjemně překvapen. Čímž nechci říct, že kopírování cizích materiálů a vydávání za své schvaluji. Vůbec ne. Ale bohužel se to děje, tedy je třeba o tomto riziku vědět a zařídit se podle toho...

  superkarma: 0 04.04.2005, 13:56:32
 11. [1] Martas [*]

  Já už jsem přes víkend vychladla, takže jsem teď alepsoň ráda, že ten můj příběh natolik zaujal, že některým stál za to ho okopírovat....A jak jsem si všimla dle ohlasů - taky někoho rozemál. Každopádně to odškodnění mě velmi těší a tím zdravím Radka Kříže...

  superkarma: 0 04.04.2005, 13:31:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme