Věřte!

Netušíte, k jaké činnosti můžete mít tajné vlohy? Kde se skrývá nějaký váš talent?

 

Říká se totiž, že naprosto každý člověk má nějaké vlohy, které jsou u něj vyvinutější než u jiného. Každý z nás tedy může v něčem excelovat.

Jenže sami to těžko poznáme.

Malým vodítkem můžou být naše zájmy a činnosti, které nás baví. A tak je nejlepší se chopit této šance a už ji nepustit. Šplhat se po svém koníčku dál, a kdoví? Třeba to jednou k něčemu bude…

 

Jenže nejspolehlivěji tohle odhalí naše okolí. Jsou to totiž nezaujaté osoby, které mají nad vaším životem důležitý nadhled.

Třeba nalíčíte kamarádku a ona vám místo pochvaly řekne: „Páni, ty bys mohla být vizážistka!"

Potom si můžete být na beton jistá, že byste se uživila nejmíň jako průměrná vizážistka.

 

Nebo vás baví pečení a vaše výrobky jsou slavné v celém okolí. Proč to nezkusit profesionálně a péct dorty na svatby?

A ten, kdo výborně ovládá kameru, se na svatbě taky neztratí…

 

Na naší cestě životem nás často postrkují kupředu rodiče. Jsou ale nestranní?

Řekla bych, že by museli být velmi moudří, aby tomu tak bylo.

Většinou do svých dětí bohužel promítají vlastní nesplněné sny, a tak své děti přeceňují v oborech, které jsou jim milé. Nebo je do vlastních zájmů dokonce násilím strkají. Pokud to dítě nebaví, výsledek nemůže být nikdy ani průměrný.

 

A naopak, syn může mít opravdový talent na závodní jízdu na motorce nebo na hokej. Maminka to ovšem nerada vidí, a tak celý koníček a s ním i talent pomalu skomírá…

Což se dá i trochu pochopit, ne každý by byl rád pravidelným návštěvníkem dětské pohotovosti tu s vyraženým zubem, tu zase s rozšmelcovaným kolenem.

Přiznejme si, že občas tyto koníčky umírají na přílišnou finanční náročnost, kterou sebou nese například ona závodní motorka nebo hokejová výstroj.

 

Ale jsme zpátky v dospělosti.

Kupodivu vás můžou kupředu posunout i pracovní kolegové. Někdy totiž vycítí, že to, co děláte, není to pravé ořechové a vykonávané povolání vám nesedí.

Pokud budete mít štěstí, tak potkáte dobrou duši, která vám dokáže nezaujatě říct, že máte na něco víc. Nebo na něco úplně jiného.

Pokud vás baví práce s lidmi, pak se jistě více uplatníte za přepážkou než v zapadlé kanceláři na konci chodby.

 

Tady ale hledejte opravdu v kvalitních lidech. Dejte pozor na zášť a závist. Kolegyně, které nesednete, vám totiž může radit naprosto opačně. V lepším případě vás pošle prodávat do obchodu, protože jste tak báječně ukecaná… V horším případě vám řekne, že to není ani na uklízení na veřejných toaletách.

 

Poslouchejme své okolí, to nám může někdy dávat signály, kam jít.

A pokud máte ve svém životě jasno – tím líp. A gratuluju!

Reklama