Zdraví

Okamžitě se vyrojili lázeňští šviháci

Milá redakce!

V roce 2000 jsem onemocněla těžkou formou klinické deprese. Paní doktorka mi nasadila prášky, ale nijak zvlášť nezabíraly. Z toho důvodu mi řekla, že se sebou musím provést něco jiného - buď si jít lehnout do léčebny, nebo jet do lázní. Pochopitelně jsem si vybrala to druhé a jela jsem do Lázní Jeseník. Měla jsem z toho strašné obavy, protože jsem do té doby nikde nebyla sama a opravdu jsem se necítila dobře. Největší obavy jsem měla z toho, že budu muset být s někým cizím na pokoji. To se vyřešilo - dostala jsem jednolůžkový pokoj.

Lázně Jeseník jsou moc krásné, v krásné přírodě, vzduch je tam prý nejčistší v celé naší republice. Ještě k tomu bylo nádherné počasí - byl totiž květen. Po vstupní prohlídce a ubytování jsem vyrazila na procházku na tzv. kolečko bláznů, což je asi 1 km okruh v lázeňském parku. Musím říct, že se okamžitě vyrojili  „lázeňští šviháci" a začali opruzovat. Všechny jsem odmítla. Někteří to zkoušeli ještě příští den, ale když viděli, že opravdu nemám zájem, stáhli se a dali pokoj.

Měla jsem každý den předepsané procedury. Všechny byly strašně příjemné - koupele, masáže, zdravotní jóga, zábaly, cvičení v bazénu. Měla jsem strach ze skotských střiků, ale i ty byly docela příjemné. Ve volných chvílích jsem chodila po okolí lázní, večer plavat do bazénu. Našla jsem si tam dvě spřízněné duše, se kterými jsem občas zašla na kafe.

Pobyt v těchto lázních mi hodně dal, žila jsem z něho snad celý rok. Moc se mi to líbilo a hodně mi to pomohlo. Od té doby jsem v žádných lázních nebyla, ale na tyto budu vždycky ráda vzpomínat.

Pentlička


Tak to jste mne překvapila - netušila jsem, že lázně se předepisují i při léčbě depresí. Hlavně že pomohly. Ten váš příspěvek by mohli v Jeseníku používat jako propagační materiál. :-)

   
01.06.2007 - Zdraví - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. [7] Samík97 [*]

  V Jeseníku léčí VŠECHNO,mně vyléčili hlasivky.Jsou tam kouzelné výlety po okolí.

  superkarma: 0 01.06.2007, 22:33:25
 2. avatar
  [6] cicinka [*]

  annamarie: tak to máš pravdu,já se sem po lázních přivdala.Pár let po mém pobytu ten náš dům hrůzy předělali na luxusní hotel Adler.By mně zajímalo kam teď jezdí lidi na pokladnu. A ty seladoni jsou fakt hrozný,a pomalu je to tu německé.I náš hotel,kam jsme chodili na jídlo,měl extra jídelnu pro němčoury.

  superkarma: 0 01.06.2007, 14:40:10
 3. [5] annamarie [*]

  Bóbika:Jestli jedete do lázní, tak Vám přeji příjemný pobyt, dobrou spolubydlící, správnou partu a užijte si to. Je to úžasný balzám nejen pro tělo, ale i pro duši.

  superkarma: 0 01.06.2007, 10:47:04
 4. [4] annamarie [*]

  Ve Frant. lázních jsem byla 7x. Takže mám mnoho zážitků. To s těmi šviháky je pravda, ale daj se odrazit. Poznala jsem tam také svou nejlepší kamarádku, se kterou tam pravidelně každý rok jezdíme na dovolenou (sportovní-cykloturistika). Máme tam již hodně známých, takže "šviháci", ti na nás nemaj. A život v lázních tak do roku 1994, byl úplně jíný, než je teď. I klientela se hodně změnila. Francky-ty jsou celé opravené a vše se předělává na jinou klientelu než českou. Taky tam teď moc českých lidí na léčení nepotkáte.Lázním zdar.

  superkarma: 0 01.06.2007, 10:43:18
 5. avatar
  [2] zla_ticko [*]

  jo jo to souhlasím, taky jsem byla ve Frant. lazni na mesic. Nasla jsem si tam skvelou kamaradku, se kterou se pravidelne navstevujeme a jsou z nas nejlepsi kamaradky. Vecer jsme chodili na vino nebo si zatancovat a ty dedci byly fakt sileny. Zkouseli to jako blazni ale mi odolali, ale zase nam objendavali sampansky s jahodama.

  superkarma: 0 01.06.2007, 10:31:49
 6. avatar
  [1] arjev [*]

  rojení lázeňských šviháků znám,byla jsem ve Frant.lazní a to celkem 3x.Rojení ,když si vzpomenu na ty plesnivce,jak se naparovali před námi mladými děvčaty a doma byli k nepoužití

  superkarma: 0 01.06.2007, 10:24:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme