Vážená redakce,

Váš magazín navštěvuji pravidelně, v podstatě jsou to mé první noviny. Ráda bych se připojila i k Vašim diskuzím na  různá témata, ale doma ještě bohužel nemám svoji internetovou adresu (záležitosti kolem PC zařizuje manžel, takže asi ještě dlouho nebude). A tak bych chtěla alespoň touto cestou přidat něco k článku o malých fintilkách. Mám doma kromě 13letého syna ještě 11letou dceru. Je hyperaktivní a s pubertou se v podstatě již narodila. Navíc má dvě babičky, tři tety a dvě pratety, tyto dobré ženy ji pravidelně zásobovaly dětskými malovátky již od pěti let, k mé velké radosti...

Když se poprvé zmalovala propisovačkou, začala jsem, hned po umytí, trpělivě vysvětlovat, že má nádhernou, čistou pleť, kterou by si teď mohla nenávratně zničit. A povolila jsem jen pomádu na rty a na obličej niveu. Povedlo se a skutečně svými malovátky a mými rtěnkami natírá už jen panenky. Jenže co s příbuzenstvem, které si nedalo říct, že mi těmi "dárečky" podráží nohy? Pomsta byla krutá, ale mám klid. Když si Mirka balila své čtyři batohy na víkend k babičce a tetě, které bezmezně miluje, řekla jsem jí, ať si přibalí také malovátka. Nic víc. V neděli večer jsem jela pro dceru.

Babička si postěžovala, dřív než jsem si zula boty. Mirka stihla za ty dva dny líčidly zmalovat nejen panenky, různé omalovánky, ale také nábytek a koberec, který na rozdíl od sekretáře, už vyčistit nešel. Babičce jsem v klidu vysvětlila, že Mirka tyto barvičky na nic jiného nepoužívá, a víc jsem se o tom  nebavila.

Moje tchyně je i nadále tou, které se říká zlatá, dále zaplavuje svoji vnučku, čím se dá, ale dětská líčidla  jsem už dobré 4 roky neviděla.
Přeji všem hodně trpělivosti při výchově svých ratolestí a Vaší redakci hodně stejně spokojených čtenářů.

Jitka


Milá Jitko, přejeme krásné mrazivé ráno! Moje kamarádka si na základní škole "lakovala" nehty tak, že je pomalovala červenými fixami. Jo, je to boj. Děkujeme za reakci.

Dnes si povídáme o vašich domácích pravomocích. Jak je máte doma rozdělené, kdo co může a nemůže. Co je u vás výhradně ženská práce a co výhradně mužská. Uvidíte, jak se budeme v názorech na rozdělení domácích prací a pravomocí lišit.

Zatím tu na mě žádný příspěvek nečeká, zkusím vás tedy navnadit cenou za váš článek.
Balzám na vlasy Asia Beauty od firmy Schwarzkopf. Možná právě váš příspěvek oceníme.


Jak je to u vás? Jak jste si rozdělili/nerozdělili domácí práce?

Co jsou mužské a co ženské práce?

Jaké jsou vaše pravomoci, když se zavřou dveře domova? Kdo rozhoduje o penězích, o výletě, kdo o jídle? Kdo má moc nad žaludky, kdo nad kulturou bydlení? Omezuje vás to, nebo to naprosto vyhovuje vašemu naturelu?

Kde je doma vaše pole a kde jeho?

A co přístup k dětem?
Kdo je doma ten zlý, co trestá, a ten, ke komu se chodí na mazlení a usmiřování? Za kým dítě jde, když něco moc chce?
Jak to měli vaši rodiče, prarodiče a praprarodiče? Máte jejich fotku?
Jak to chcete mít vy? Musely jste si některé pravomoci „vydupat“?
Kdy jste se kvůli pravomocím pohádali a proč?
Jak by to mělo být? 

redakce@zena-in.cz

Reklama