Zdraví

OFTUM - Váš nový pohled na svět

V PRAZE 4 SE OTEVŘELO ŠPIČKOVÉ CENTRUM LASEROVÉ OČNÍ CHIRURGIE OFTUM

Vidět hru světel a stínů, zachytit nejjemnější odlesk slunce v kapce rosy a pak sklopit zrak a číst si noviny u ranní kávy. Pokud vám to vaše oči neumožňují, není nic jednoduššího než navštívit špičkové oční centrum OFTUM, které otevřelo v říjnu v Praze.

Svěřte to nejcennější, co máte, svůj zrak, nejlepším odborným kapacitám oboru. V exkluzivním prostředí se vám dostane nejen té nejlepší lékařské péče, ale milý a precizní personál se postará i o vaše maximální pohodlí. Svým očím vrátíte ostrost a zároveň se vytrhnete ze shonu všedních dní.

Oftum

OFTUM disponuje nejmodernější švýcarskou technologií – jako jediné pracoviště v České republice operuje nejdokonalejší metodou laserové korekce dioptrických chyb současnosti: Jednak excimerovým laserem Wavelight EX500 Excimer Laser od firmy Alcon, který je vůbec první a jediný v ČR, dále pak femtosekundovým laserem Femto LDV Crystal Line od firmy Ziemer.

Na rozdíl od klasické laserové operace očí není při tomto zákroku potřeba používat skalpel, operace trvá jen několik minut, je zcela bezbolestná. Zrak se vám zpravidla vrátí do několika minut, už večer si přečtete další kapitolu napínavého románu a druhý den můžete jít do práce.

Špičkoví lékaři v OFTUM dokážou operovat krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus a pomohou i klientům, kteří dosud nemohli laserový zákrok absolvovat, například při plusových dioptriích.

Centra laserové chirurgie oka OFTUM jsou vedena špičkovými lékaři v čele s profesory oftalmologie prof. MUDr. Tomášem Juhásem a prof. MUDr. Petrem Strmeněm, CSc. Na Slovensku OFTUM působí již od roku 1995 v Bratislavě, Banské Bystrici a v Košicích.

OFTUM v kostce:

BEZPEČNOST Zákrok trvá jen několik minut. Doba, po kterou je laser v kontaktu s okem, je naprosto minimální.

KOMFORT Hlava pacienta se během zákroku nefixuje, pacient necítí žádnou bolest ani při operaci, ani po ní.

ŽÁDNÉ KOMPLIKACE Energie laseru Z-LASIK Crystal plus je přibližně 100krát nižší než u jiných laserů. Je tak vůči rohovce oka mnohem šetrnější, a díky tomu je možné předejít následným komplikacím.

OKAMŽITÝ EFEKT Pacienti zpravidla vidí během několika minut.

V PRAZE NAJDETE OFTUM NA ADRESE:

Na Strži 1702/65, 140 00 Praha 4, www.oftum.cz

Oftum

Spolu s oční klinikou Oftum jsme pro vás připravili krásnou soutěž!

Soutěž o operaci očí zdarma – zapojte se!

Jaké jsou vaše trable s očima? Napište nám svůj příběh pod tento článek. Nosíte brýle, nebo čočky? V čem vám překáží? A co budete dělat, až se jich zbavíte? Podělte se o to s námi. My z vašich příběhů vybereme ty nejzajímavější a oceníme je.

Hlavní výhrou je operace očí metodou Non touch Lasik zcela ZDARMA a pro další dva finalisty máme připravenou 30% slevu na zákrok metodou Z-Lasik, takže vás jedno oko vyjde na bezkonkurenčních 13 300 Kč.

Z operace připravíme reportáž, takže pokud se chcete zapojit do soutěže, výherce 1. ceny (operace očí zdarma) dává přijetím výhry souhlas s realizací a se zveřejněním reportáže ze vstupního vyšetření, z vlastního operačního zákroku a s rozhovorem po operaci.

   
05.12.2013 - Oči - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [82] Milena306 [*]

  Brýle nosím od první třídy, kdy mi zjistili krátkozrakost, již skoro 50 let. Bohužel mám rozdíl mezi pravým a levým okem cca 5 dioptrií, před lety opravdu nebyly brýle žádná krása, lepší oko jsem musela mít zakryté, aby se to slabší více namáhalo, ale stejně to nepomohlo. Dodnes mi nikdy není možno vidět ostře, protože tak velký rozdíl mezi očima nejde na brýle nastavit, trochu lepší je to s čočkami, ale s těmi pak v práci špatně vidím na počítač, takže je nosím pouze na sport, kdy nepotřebuji vidět na blízko. O operaci 1 oka uvažuji již dlouho, ale nějak jsou vždy důležitější výdaje než operace a s blížícím se důchodem to zjevně už lepší nebude. Výhra by se hodila.

  superkarma: 0 18.01.2014, 18:49:59
 2. avatar
  [81] lenka.ms [*]

  Brýle jsem měla už jako dítě, nejprve ve škole - na tabuli. Později, v pubertě, už natrvalo. A tak je to dodnes. Jen už mám problémy i s viděním na blízko. O možné operaci očí jsem četla už hodně dávno, psali o ní jako o novince v bývalém SSSR - možná nejen tam - a doufala jsem, že třeba i já se jednou brýlí zbavím. Když jsem se v r. 1995 dostala poprvé do Itálie, brýle jsem utopila v moři (předposlední den!) a cestu zpátky jsem absolvovala uslzená a bez zážitků ze zpáteční cesty.

  Výhru bych ale dala svému synovi, studentovi, který se s brýlemi stále nedokázal vyrovnat. A že je potřebuje, dost dlouho úspěšně pro jistotu tajil, ve škole si toho ani nevšimli, až když jsem se ptala, jestli brýle vytáhne z tašky, tak se někteří zamysleli a připustili, že brýle nenosí a že teď už jim je leccos jasné... Občas situaci řeší kontaktními čočkami, ale jsou drahé, a myslím že tady je i nějaké riziko spojené s možnou infekcí. Takže: budu optimistka, třeba to vyjde Sml67

  superkarma: 0 31.12.2013, 20:44:19
 3. [80] ami30 [*]

  Nosím brýle od druhé třídy. Mám jen 1 a 1,5 dioptrie na dálku, a když nemám brýle nebo čočky, skoro nic nevidím.. je mi strašně moc líto těch, kteří mají daleko horší vadu.  Na operaci bych šla ráda, ale upřímně: penízky jsou potřeba vždy na něco důležitějšího, jako samoživitelka platící hypotéku mám co dělat......když bych operaci získala, byla bych moc ráda.

  superkarma: 0 27.12.2013, 14:16:12
 4. [79] balunka1 [*]

  Dobrý den, chtěla bych tuto operaci vyhrát pro mou tchyni, je jako moje máma a je mně moc líto, že už skoro nevidí. byla na operaci před rokem a nepovedla se jí a to si ji platila. Vidí, při pohledu na věci nebo lidi, šedé fleky a druhé oko se jí taky zhoršuje. Paní doktorka na ni byla moc hodná a tak jí řekla, že brýle ji nenapíše, že za půl rok- rok je už nebude potřebovat. Je to vážně moc fajn ženská, starala se mi o obě děti, abych mohla chodit do práce a tím nám moc pomohla. Já bych jí chtěla pomoci touto výhrou. Děkuji

  superkarma: 0 14.12.2013, 21:47:43
 5. avatar
  [78] rendvo [*]

  Dobrý den, chtěla jsem být originální tak jsem složila básničku a až po sléze jsem zjistila že už mě někdo předběhl a proto jsem se rozhodla vám napsat ještě příběh. O tuto cenu bych velice stála a myslím že úplně každý kdo špatně vidí a nemá dostatek financí aby si tuto operaci zaplatil.

  Zrak se mi začal zhoršovat zrovna v tu nejhorší dobu a tou byla puberta. Zrovna když jsem se chtěla líbit klukům tak mi pan doktor oznámil že musím začít nosit brýle. V tu chvíli se mi zhroutil svět.Teď už je mi 32 let a vím že to byla blbost a ti co se mi posmívali nestáli za můj pláč.

  A proč bych chtěla vyhrát teď ?

  Na brýlých mi vadí že se zamlžují,neustále je musím někde hledat a nejsou pohodlné hlavně při sportu.Taky se mi pořád zhoršuje zrak a výměna skel není zrovna zadarmo. Jelikož mám malé dítě tak už se mi párkrát stalo že jsem ho neuhlídala a doplatili na to mé brýle.

  Vyzkoušela jsem  i čočky a ty jsou opravdu pohodlnější. Akorát jsem tenkrát s nimi usnula a to je pak velmi nepříjemné je vyndávat z očí. Bohužel vychází moc draho a tak si je nemůžu dovolit často používat.

  Moc bych si přála abych mohla vidět jako dříve. Strašně moc bych vám byla vděčná za tuto výhru. Předem díky za váš čas strávený čtením tohoto článku a předem se omlouvám za pravopisné chyby s pozdravem Dvořáková

  superkarma: 1 14.12.2013, 00:40:53
 6. avatar
  [77] tjety [*]

  moc bych si prala operaci pro meho 65 leteho tatinka.jel na dovolenou a jak nevidel,tak spadl a zlomil si rameno.moc bych si to prala.ma i spatne kolena a sotva chodi.

  superkarma: 0 13.12.2013, 21:33:03
 7. avatar
  [76] rendvo [*]

  Tato soutěž je opravdu skvělá,

  do smrti vděčná bych za výhru byla.

  Ve škole terčem posměchu jsem byla,

  zrovna dobře jsem se necítila.

  Teď je mi 32  a čas letí,

  chtěla bych bez brýlí vidět i smetí.

  Do dálky vidět jak dříve bych chtěla,

  sen o kterém jsem tak dlouho snila.

  Při sportu, při práci brýle mi překáží,

  zrak už mi navrátí jedině lékaři.

  Po porodu se mi zrak zhoršil moc,

  proto píši o pomoc.

  Nevím jak zaujmout abych to vyhrála,

  proto jsem příběh svůj pro vás dnes složila.

  Teď už mě napadá jedině,

  že klinika Oftum je moje naděje.

  superkarma: 1 12.12.2013, 21:51:58
 8. avatar
  [75] Saturninka [*]

  Problémy s očima mámSml15. Levé mám krátkozraké a pravé dalekozrakéSml80. Brýle mám asi posledních 5 let, předtím, přiznám se, jsme je nenosila. Poslední rok až rokapůl se mi krátkozraké oko hodně zhoršilo, dřív sjem na telku mouhla koukat i bez brýlí, nyní vidím čím dál víc rozostřeně, takže si brýle beru na televizi dennodenně. jenže já jsme zvyklá u televize pracovat rukama - korálky, drátky, ruční šití... a tak chvilku čučím na TV a chvilku na práci... a v tom je kámen úrazu - když mám brýle, vidím sice na telku, ale pak nevidím na to, co tvořím a naopak, když nemám brýle.... 

  A co bych dělala, kdybych vyhrála operaci očí?

  1. byla bych moc rádaSml16

  2. brýle bych dala naší feně a udělala jí tím radost - oni jí asi dost chutnaj, neb mi nedávno v nestřeženém okamžiku řádně okousala nožičky Sml30

  superkarma: 0 12.12.2013, 10:26:39
 9. [74] marketka77 [*]

  Já mám brýle též od malička:) No..jenže postupně se mi zrak stejně zhoršuje...už teď mám dioptrie kolem cca 4,5...teď co mi je přítel v neděli rozsedl..je to znát ještě víc...:) ale...vidím aspoň něco, někdo je na tom i hůř.)

  superkarma: 0 11.12.2013, 18:43:25
 10. avatar
  [73] 13042000 [*]

  brýle nosím od mala a protože mám stále silnější dioptrie, navíc nějaký ten cylindr + osa, musím mít u sebe neustále dvoje, kdyby se jedny rozbily. Nyní mě přítel přemluvil na plastové brýle, vždy jsem nosila skleněné, je to rozdíl hlavně co se váhy týká. Bez brýlí chodím plavat, ale nevidím okolo sebe. Pak mám problém při lyžování, když sněží, nebo prší, je to problém, protože nestíhám brýle otírat. Jistě by byl život bez brýlí lepší, ale bohužel to stojí moc. Kdybych to vyhrála byla bych určitě šťastná.

  superkarma: 0 11.12.2013, 12:36:43
 11. [72] Fezoj [*]

  jaksi se mi horší zrak, jen musím to řešit stálym přetíráním očí... A stejně je to k ničemu...

  superkarma: 0 11.12.2013, 09:05:58
 12. [71] wovopicka [*]

  já osobně s očima problém nemám ale muj přítel ano proto bych mu v případě výhry tuto operaci darovala. a jake jsou jeho problémy? často dělá noční pracuje na bagru vyklada uhlí z vlaku a bryle se mu furt mlzi nebo spini uz se mu i poskrábaly a bez nich proste svou praci nedokaze vykoavat

  superkarma: 0 10.12.2013, 21:24:11
 13. avatar
  [70] janablatna [*]

  Pohodový den, brýle nosím již skoro 40 let, v dětství při školní prohlídce doktorka najednou zjistila, že nepřečtu ani první písmeno. Zažila jsem toho hodně, bylo i období, kdy mi brýle vadily hodně, teď už jsou to takové běžné situace - plavání, nejhorší je přechod  v zimě do tepla, kdy nevidím na krok. S čočkami jsem koketovala pouze jednou, ale protože jsem na oči "hajsavá" - vyndat řasu, mast či kapky do oka je porod - rychle mi to přešlo.

  Pravda je, že teď již potřebuji brýle dvoje - na dálku, na blízko a někdy i na počítač, protože pracuji v kanceláři. Jsou situace, kdy v brýlech na blízko píšu a v podstatě nepoznávám osoby, se kterýma jednám. Ale zase, dokud člověk vidí a je relativně zdráv, zas o tolik nejde.

  superkarma: 0 10.12.2013, 13:24:45
 14. avatar
  [69] LisElka [*]

  Všem přeji krásný den.

  Špatný zrak mám přibližně od třinácti let.Dnes je mi devatenáct. Začalo to pozvolna,když jsem přestávala vidět nápisy a televizi.Potom už to dospělo k rozmazaným lidským postavám v dálce. Když jsem si někoho spletla,bylo jasné že to musím řešit. Moje maminka mě vzala na oční ,kde mi řekli že je to způsobené růstem. V naší rodině nikdo na krátkozrakost netrpěl.Proto jsem byla docela překvapená. Co vám budu povídat,pro puberťačku to nebylo jednoduché nosit brýle .Zažila jsem hodně posměváčků ,když na mě řvali : ,, Co to máš za popelníky?" ..to nezapomenu dodnes. Přišla jsem si méněcenná,jako nějaká ošklivka. Proto i mé sebevědomí nerostlo a zůstávalo na bodu mrazu. Zlom přišel někdy v mých šestnácti letech ,možná i dříve ,kdy jsem začala nosit čočky.Zprvu jsem se velice bála,nevěděla jsem jestli je snesu,ale nakonec jsem byla nesmírně vděčná ,že můžu. Nezapomenu ten pocit,kdy jsem s čočkami otevřela oči. Najednou jakoby kolem mě zmizely všechny překážky. Viděla jsem a nemusela se omezovat.Mohla jsem jít konečně plavat a nebát se ,že někoho nepoznám. Mohla jsem jít běhat,aniž bych si musela brýle sundávat nebo neustále posouvat. Ten pocit bych přála každému. Od té doby,co jsem je začala nosit jsem se zbavila svých komplexů ,začala jsem si konečně malovat oči a také si toho všimlo mé oko. Z věčně přihmuřující dívky se stala usměvavá osoba. Kdybych,měla možnost se navždy zbavit mé krátkozrakosti bylo by to úžasné. Na operaci peníze nemám,a proto si aspoň vážím toho ,že mám zdravý zrak ,akorát jednoduše ,,nevidím na dálku" .. Každý bychom si měli vážit toho co máme. To je vše ,co můžu říct.

  Eli

  superkarma: 0 10.12.2013, 11:19:34
 15. [68] olly [*]

  Nosím brýle od dětství (cca od třetí třídy). Pokud jsem potřebovala brýle jen na dálku docela to šlo, i když jsem vždy měla jen jedny. Abych si pořídila brýlí několik, na to mi nikdy nezbývalo. Nové brýle byly vždy velkou položkou v rozpočtu a je to tak dodnes. Nyní ve stáří potřebuji brýle i na blízko. Operaci bych brala všemi deseti, ale kde na ni vzít....? Jako důchodkyně jsem ráda když poplatím bydlení a na ostatní moc nezbyde.

  superkarma: 0 10.12.2013, 06:28:03
 16. [67] UVita [*]

  Výhru bych darovala mé dceři. Nosí brýle a necítí se v nich zrovna moc dobře. Proto je nosí jen doma a jinak používá kontaktní čočky. Jenže jsou docela drahé.Sml15

  superkarma: 0 09.12.2013, 21:41:52
 17. [66] Kraketka [*]

  Já nosím brýle už od dětství, bohužel mi překáží hodně, protože díky nim se mi i ve škole hodně smály, protože sem pocházela z chudé rodiny a na nějaké pěkné a módní jsem opravdu ani neměla, také mi i spousta lidí říká, že by mi to bez brýlí slušelo i víc, jenže na kontakní čočky přejít nemohu, protože ani teď na to peníze nemám, nosím jedny brýle už přes osm let a musejí mi pořád držet. Rozhodně to byl vždy můj sen, abych mohla jít na operaci očí, ale vím, že to bude můj sen nadosmrti, protože na to prostě mají jen bohatí a i v soutěžích to většinou vyhrává člověk, co by si to možná mohl dovolit i sám, nevím. Prostě mě překážejí furt, v létě si nemohu vzít sluneční brýle, protože bych neviděla a hned by mě boleli oči, prostě jsou překážkou pořád. Sml15Sml15

  superkarma: 0 09.12.2013, 16:19:13
 18. [65] libra [*]

  Velké a dlouholeté trable s očima mám

  a teď to píšu tady vám.

  Lidé se mne ptali, proč je nezdravím ?

  Co mám dělat když vás přes ulici nevidím ?

  Zašla jsem k očaři na prohlídku

  a ten objevil vadu zraku na dálku.

  Na dálku nevidím, a proto nezdravím

  od optika brýlemi známé překvapím.

  Však brýle mi vadí v zimě i létě,

  ve vodě, na lyžích, při řízení v autě.

  Přecházím proto na čočky kontaktní,

  život s nimi je hned komfortní.

  Však jednu vadu to má stále,

  na noc je vyndat a mít ve futrále.

  Když v noci se probudím,

  tak zase nevidím,

  celodenní čočky já nenosím,

  citlivými oči já občas trpím.

  Však kdyby mne chtěl překvapit ježíšek

  a věnovat operaci Non touch Lasik jako dárek

  bylo by to nejkrásnější vánoční kouzlo,

  které by mi centrum Oftum Praha dalo.

  superkarma: 0 09.12.2013, 09:42:29
 19. avatar
  [64] pajda [*]

  Sama jsem nikdy netušila, že bych mohla mít problémy s očima. Psala jsem neúhledně, špatně jsem zvládala třeba krájení zeleniny na drobné kousky, ale vždycky se to svedlo na "úžasnou" LMD nebo moderněji ADHD. A taky na fakt, že jsem levák, ale přecvičený. Někdy ve dvaceti letech jsem ale začala mít potíže s tím, že se mi motá hlava a poctivé vyšetření ukázalo astigmatismus a půl dioptrie na každém oku.

  Brýle byly úžasné, jenže po pár měsících mě z nich začala bolet hlava. Nezvykla jsem si. Během let jsem pořídila asi sedměry, v různých otpikách, za různou cenu, ale nikdy nepomohly na víc jak pár týdnů, pak se oči rozbolely a brýle letěly do šuplíku. S řízením auta to bylo ještě horší - jezdím nerada, protože mám pocit, že nevnímám všechno.

  Asi před dvěmi lety jsem spadla ze schodů a lékařka mě poslala na oční. A diagnóza pořád stejná: astigmatismus, půl dioptrie a doporučení na neurologii. Teprve neurolog, starý, hodný lékař, který mě léčí několik let, mě poslal do specializované optiky na komplexní měření. Kromě už určených vad mám na pravém oku prizma. Brýle vyšly celkem ošklivých 6 tisíc, ale stejně pomohly jen na pár měsíců...ale nevzdala jsem to a na doporučení jsem zašla do jiné optiky. Tam už vyšetření trvalo hodinu a půl a výsledek: na levém oku skoro nic, na pravém dvě prizmata, jedno na blízko a druhé na dálku. Brýle jsou už za 17 000 Kč - celkem tedy mám různě po šuplíkách nějakých cca 50 000 Kč v brýlých, ale ty poslední opravdu pomohly. Konečně vidím na to, co dělám a vidím i věci v okolí. Jen za ten volant si pořád netroufnu, protože pro změnu vidím mnohem víc věcí, než kdykoliv předtím za celý život. Nejvíc mě fascinuje, jak si v pedagogické poradně zjedodušili život - prostě stanovili ADHD, aniž by je napadlo, že nemusím  prostě jen dobře vidět...teprve loni jsem se v rámci specializačního studia dověděla, že sám postižený opravdu nemá jak zjistit, že dobře nevídí, pokud má vadu od narození.

  superkarma: 0 08.12.2013, 11:51:58
 20. [63] Viera01 [*]

  Vyšší věk přináší i slábnutí zraku. Proto nosím brýle na čtení i na dálku. Brýle mi hodně vadí při hře na klavír a začínám uvažovat o operaci, která by mně jich zbavila. Moje kolegyně ji absolvovala letos a nemůže si vynachválit výsledky.

  superkarma: 0 07.12.2013, 18:11:36
 21. [62] kikinela1 [*]

  Nevím,jestli by mi operace pomohla ,na očním ,kam chodím na kontroly každý rok,my říkají,že mi žádná operace nepomůže, mám prý zakřivenou rohovku, tudíž na levé oko prakticky nevidím, mám tam snad i jizvu, stejně mi po každé tvrdí něco jiného, rodiče vždy říkali,že mám oko tupozraké, brýle nosím už od malička, dokonce i ráda, protže mě chrání, kdyby mi spadlo něco do pravého oka,tak bych prakticky neviděla, jsem z toho docela nešťastná, zrak se rok od roku zhoršuje, musím mít už dvoje brýle na dálku i na čtení, byal bych ráda,kdyyb mi opravdu pomohla operace a já konečně normálně vioděla, jaké to je koukat oběma očima najednou, dokonce jsem jako malá byal na operaci strabismu-šilhání, děkuji.Blanka

  superkarma: 0 07.12.2013, 16:50:14
 22. avatar
  [61] Lubička [*]

  Asi před pěti lety jsem měla zánět duhovky tam na pravé oko trochu méně vidím, po čase se k tomu přidalo i to levé. Každoročně chodím na kontroly kvůli práci, kde mi vyšetřujou i zrak a pořád slibuji, že se stavím u očaře, ale nějak se bojím nosit brýle. Dělám vlakvedoucí osobní přepravy a zrak bych měla mít jako ostríž. Brýle jako praktickou věc moc nepovažuji docela by mi v práci překážely, tak jsem si pořídila na kontrolu jízdenek když je šero třeba lupu na krk jako šperk, aby mi nikdo nepodstrčil nějaký padělek. Brala bych operaci všema deseti. Snad to vyjde. Bojím se totiž, že by se mi v provozu brýle zamlžily a já stratila směr :)

  superkarma: 0 07.12.2013, 12:53:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [60] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  Já už mám špatné oči zhruba od deseti let, možná i dříve. Ze začátku jsem nosila brýle, ale ty mi vadili jak vzhledově tak i celkově na očích. A od 15 let jsem přešla na kontaktní čočky, se kterými jsem jakštakš spokojená. Mým největším snem je ovšem ráno vstát a okamžitě vidět a ne vidět rozmazaně jako vidím už stále...Byl by to pro mě skutečně zázrak, už jsem i uvažovala o laserovém operaci, ovšem je to pro mě hodně finančně náročné...:-(

  superkarma: 0 07.12.2013, 12:18:51
 2. [59] Alena07 [*]

  Vidím skvěleSml16

  superkarma: 0 07.12.2013, 12:15:35
 3. [58] dixonkakkk [*]

  Je mi 22 let a již 12 let vidím špatně na dálku. Brýle jsem všude ztrácela, tak jsem přešla na kontaktní čočky, ty si ale zase zapomínám večer vyndatSml30 o laserové operaci jsem dlouho přemýšlela a rozhodně bych neváhala ani sekundu, mám malé dítě tak by mi to rozhodně ulehčilo plno věcí-nemuset neustále myslet na to, že s sebou kamkoliv jdeme mám mít roztok, kdyby se mi něco na čočku nalepilo atd atd. Jistě víte, že jsou dny, kdy se nic nestíhá a já sama kolikrát z roztržitosti zapomínám čočky nasadit, a zjistím to až když sedím v autě a nevidím do zpětného zrcátka při vyjíždění z parkoviště. Až se krátkozrakosti zbavím, budu nejšťastnější osoba na světěSml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 06.12.2013, 22:19:39
 4. avatar
  [57] átéčko [*]

  V jedenácti letech jsem měla úraz oka. Rodiče léčbu zanedbali, na to, že nevidím přišla lékařka ve škole, kde nám dělali prohlídku. Půl roku jsem se pak léčila, ale na oko už jsem nikdy neviděla 100%. Jen jakoby přes zakalenou vodu, ve které se táhnou jakési řasy.

  V 54 jsem si nechala zoperovat šedý zákal, který se v oku vytvořil. Najednou jsem viděla mnohem lépe. Dokonce lépe, než na zdravé oko, které vlastně po celou dobu muselo koukat i za to které jsem si v dětství zranila.

  Je mi 57 a šedý zákal se mi prý tvoří i na pravém oku.Je to velice nepříjemné, protože vidím dvojitě.

  Chci co nejdříve operaci, protože si zraku velice cením. Je to pravdu nejcennější dar, co máme.

  superkarma: 0 06.12.2013, 22:12:27
 5. avatar
  [56] margot [*]

  astigmatismus se korigoval rovnou přidáváním dioptrií pěkně v tempu, marně jsem se jako dítě bránila, že se mi z toho až motá hlava, že se mi dělá blbě - bylo to bráno jako výmluva, že brýle nosit nechci. noční můra, jak mě kolikrát bolely oči k večeru. po čase jsem si na dioptrie zvykla, ale brýle mi hodně vadily, zejména při sportu. jak byla možnost nosit čočky, tak jsem brýle zahodila.

  superkarma: 0 06.12.2013, 21:27:12
 6. [55] Maxim [*]

  Od střední školy jsem začala špatně vidět na dálku a dodnes mám bifokální brýle. Zkoušela jsem si dávat čočky, ale oči má tak citlivé, že mi pořád slzely a tak jsem musela zůstat u brýlí. Vybrala jsem si k mému typu obličeje a tak mi zase až tak nevadí, že nemůžu mít čočky, i když bych je kolikrát potřebovala, protože třeba u cvičení, na plavání a u jiných podobných věcí by se mi moc hodily a ještě mi vadí v zimě, když se přejde z chladna do tepla, tak se zamlží.

  superkarma: 0 06.12.2013, 20:47:45
 7. avatar
  [54] rusalka2008 [*]

  Jsem krátkozraká, v raném mládí jsem často četla dlouho do noci (někdy i pod peřinou s baterkou) Sml58 a mírné zhoršení vidění - na 0,5 dioptrie přišlo ke konci puberty. Zrak se mi výrazněji zhoršil na dálku hned po porodu mých dvočat, nejdřív jsem to přikládala únavě a chudokrevnosti, ale stav se nezlepšil, teď brýle z nosu nesundávám, jinak ani nepoznávám kolemjdoucí... A nedávno jsem zjistila, že asi budu potřebovat silnější dioptrie.

  superkarma: 1 06.12.2013, 19:50:20
 8. avatar
  [53] bonda [*]

  Oči se mi začaly zhoršovat v pubertě, kdy jsem seděla v zadní lavici a zhoršily se mi známky, protože jsem se nepřiznala, že špatně vidím na tabuli. Na gympl už jsem nastoupila s půldioptrickými brýlemi. Nzapomenu na potupu, když mě profesor nechal celou hodinu stát v lavici za to, že jsem ho ve městě nepozdravila, ale já jsem ho prostě nepoznala, protože jsem brýle ve dveřích školy zase schovala do tašky. Na vysoké z toho byla už jedna a půl dioptrie a po každém porodu to bylo o jednu dioptrii horší, takže mám skor čtyři na každém oku. Navíc trpím šeroslepostí zvláště v zimě, v noci nemůžu jezdit autem. Po pětatřicítce už jsem začala mít problém i se čtením na blízko, ale na bifokální brýle jsem si nemohla zvyknout, zakopávala jsem na schodech. Nejvíc mi vadí v bazéně a v sauně, že jsem téměř slepá. Na čočky jsem si nikdy nezvykla, moc to škrábalo. Po rozvodu jsem se chtěla seznámit, jenže chlapi se mě vždycky lekli, protože s brýlemi vypadám jako přísná profesorka. Já jsem sice hodná profesorka, ale asi nevěří...

  superkarma: 0 06.12.2013, 19:20:30
 9. [52] ROSALINDAAA [*]

  Já jsem krátkozraká a brýle nosím už od 9 let. Vždycky se mi ostatní smáli, že jsem brejlounka a dokonce mě kvůli nim i spolužačka šikanovala takže jsem měla časem sebevědomí na bodu mrazu. Zkusila jsem i brýle bez rámečků, ale stejně jsem už byla ,, kazová´´ Když jsem ve dvaceti letech začala vydělávat, pořídila jsem si kontaktní čočky, a díky nim se mi sebevědomí aspoň o něco zvedlo a přišla jsem si hezčí :) Někdy je to sice nepříjemné nadávat nebo vyndávat čočky a sahat si do očí, ale jsem vděčná aspoň za ně :) Vím,ale že čočky nebudu moci nosit věčně a proto bych si moc přála operaci očí,abych viděla dobře a hlavně taky proto abych za ty peníze které ušetřím, když nebudu muset kupovat drahé čočky,mohla koupit dárky pro své blízké :)

  superkarma: 0 06.12.2013, 19:05:23
 10. [51] ala63 [*]

  mám kombinovanou vadu,krátkozrakost asi 4 dioptrie,ale bohužel mi v 48 letech řekli,že mám k tomu astigmatismus,nikdy mi to nikdo dřív nezjistil....čočky na to  mám na 5 cylindrů a dělali mi je v Německu,tady se tak velké prý nedělají....bohužel už mám asi i stařeckou vetchozrakosthttp://zena-in.cz/images/smiles/sml16.gi... na operaci sice nemám,ale už pekných pár let po ní marně toužím...oční lékařka mi řekla,že s takovým astigmatismem mi operaci asi nikdo v Čechách neuděláhttp://zena-in.cz/images/smiles/sml15.gi...i když dnes asi existují nové a lepší metody,ale nevím...štěstí ve hře moc nemámhttp://zena-in.cz/images/smiles/sml16.gi...

  superkarma: 0 06.12.2013, 16:50:59
 11. avatar
  [50] monkee [*]

  Mně přišli na vrozenou oční vadu, když jsem začala chodit do školy. Paní učitelka mi brýle znechutila tím, že jsem se v brýlích musela ukázat celé třídě. Jak já se styděla... Po přestěhování jsem brýle tutlala. Ve škole to byl docela problém, patřila jsem ke třídním předčítačům v hodinách literatury. Brýle jsem vytahovala, až už byly oči hodně unavené, tedy až doma večer. Ale zase možná díky tomuto tréninku se mi zrak nezhoršoval tak rychle. Zlom přišel s těhotenstvím. Po porodu +2 dioptrie. Druhý zlom přišel, když jsem zjistila, že potřebuju brýle nejen na čtení, ale i na běžný provoz. Naštěstí existují kamarádky a mě ta jedna "nakopla" k návštěvě kontaktoložky. Od té doby střídám brýle s čočkami, za které jsem velice vděčná. Řízení auta, kolo, plavání, v létě možnost nosit sluneční brýle, v zimě nemusím po příchodu do obchodů utírat orosená skla. O pohodlí při fotografování ani nemluvím - zkuste se dívat do okuláru a ostřit přes brýlové sklo!

  A tohle všechno bude bez problémů, pokud se (někdy časem) podrobím laserové operaci očí.

  superkarma: 0 06.12.2013, 13:40:28
 12. [49] kamir [*]

  Se zájmem čtu všechny informace o operacích očích a také přiznám,že se bojím.Děkuji všem čtenářkám které napsali,že operaci mají.Povedla se,moc mě to nabíjí.Dokud byly děti malé omlovala jsem se až povyrostou, rozečtou se. A pak operaci zkusím.Děti už dávno čtou,hrajou,studujou na kde co i na nervy.Brýle nosím pořád.Pořád mám strach. Když máte 1 4dioptrie snad to není moc ale co ty co mají víc? a co jednou tolik?Ono už nemáte moc kam jít?třeba potom už nebudu s Vámi relaxovat po práci na ženě IN a trápit se nad samoloděma na 53 nebo obtěžovat celou rodinu s anagramem? Musíte se bát...?????Sml80A trošku z dětství...Moji rodiče to velice špatně nesli,že vidím- nevidím.Abych hlavně mamce udělala radost naučila jsem se zpaměti celou tabuly na kterou ukazují pacientům stačilo ukázat a padaly ze mě písmena i o půlnoci(cvičení paměti výborné) Popravdě bez brýlí vidím pouze 2 řádky ty největší. Mamka měla radost sice chvilku:) ale měla.Děti jsem naučila,že v bazénu oni hledají mě,číst příjezdy a odjezdy musí oni nebo manžel nebo půjdeme těsně pod desku.Naposledy jsem se zasmála s paní optčkou,když mi upravovala nové brýle a řekla,že na 15 minut můžu odejít.Moje odpověď ,že zůstanu abych nepřehlídla auto či bagr.Dnes jsou krásné obroučky,plasová skla která snižují sílu skla na 1 pohled nepoznáte kolik kdo má dioprii.Každý 3 rok mám krásné nové brýle nejsou levné stojí podobně jako operace 1 oka.Ale přesto jste výzva Sml16 Sml16Sml16A víte co jsem nikdy neměla,nenosila  - sluneční brýle. Krásný Vánoční čas přeje Kamir

  superkarma: 0 06.12.2013, 12:57:45
 13. avatar
  [48] Mel40 [*]

  Mě brýle trápí odmalička - vrozený tupozrak na levém oku, takže odmalinka okluzor, viděla jsem na něj vždycky špatně...

  Poslední roky mám rozostřené vidění, vnitrooční tlak hraniční, na čtení brýle musím mít už pořád, jinak mám rozmazanou čáru před očima..

  Bohužel si myslím, že vzhledem k tupozrakosti operace moc nepřipadá do úvahy, tak mi nos budou drtit brýle už pořád...

  superkarma: 1 06.12.2013, 12:26:03
 14. avatar
  [47] Žofie [*]

  Brýle mě trápí moc, nenosím je ráda a nepovažuji je za módní doplněk.... Alespoň u sebe tedy ne Sml23 Teď v zimě opět nastal problém, že pokud vcházím z venku třeba do krámu, jsem 5 minut slepec, protože se zamlženými brýlemi nevidím a bez nich taky ne Sml15 Jedny brýle mám na dálku a druhé na čtení, multifokály nechci, protože celý den pracuji na počítači a to lomení by mi vadilo. Takže do obchodu si beru brýle na blízko, abych vůbec přečetla ceny a nebo složení výrobku a to potom zase nikoho nepoznávám a pokud to udělám obráceně, tak lidi vidím, ale doma se docela divím, co jsem si narovnala do košíku Sml32 

  superkarma: 0 06.12.2013, 12:20:02
 15. avatar
  [46] Victoria-sub [*]

  Já sama nosím brýle už od malička. Vadí mi, nemám je ráda a tak mám místo nich občas nasazené kontaktní čočky. Ale tohle nebude můj příběh. Mám rodiče, které mám moc ráda a z hloubi duše je obdivuji. Maminka když se narodila, viděla bez problému. Postupem času se jí ale zrak zhoršoval, až nakonec ve svých 13 letech musela přestoupit na školu pro nevidomé a slabozraké. Oslepla úplně. V dospělosti jí řekli, že jí žádný zákrok nepomůže. Byl to ale rok 1990. Že by tady, o několik let později, byla naděje?

  Můj tatínek se narodil z nádorem, takže ho museli ihned ozařovat. Jedno oko nemá po úrazu vůbec a na druhé je prakticky nevidomý. Bojí se někam jít, aby mu nevzali i tu trošku zraku, co má. Nedivím se mu. Že by tohle byla naděje i pro něj?

  Věřím, že jednou (možná díky této soutěži už brzy) rodiče "otevřou oči" a podívají se na mě a na okolní svět. Dva nevidomí mě vychovali, dnes je mi skoro 19 a jsem jim vděčná za vše, co mi dali. Chtěla bych se jim nějakým způsobem odvděčit. Nějak jim pomoci a vrátit jim něco, co jim bylo odebráno. Zrak...

  superkarma: 0 06.12.2013, 12:04:50
 16. avatar
  [45] bleblemcy [*]

  Brýle nosím od dětských let. Ještě dřív než jsem se naučila číst jsem začala chodit k očnímu a ukazovat mu dřevěné éčko podle toho jak bylo to na jeho tabuli. To éčko mi vyřezal můj tatínek a ještě ho mám na památku. Nosila jsem klapku na jednom oku a tenkrát byly všechny brýle ošklivé a šedé, zrovna tak jako ty klapky a tak se mi to snažili rodiče zkrášlit a na klapku mi lepili veselou samolepku. Co to bylo, ale platné děti ve škole se mi stejně smály a já jsem se raději zašívala doma s knížkou než abych šla ven. Nejen kvůli posměchu, ale ony mi ty brýle i dost vadily při blbnutí venku. Co já jsem jich zničila všemi různými možnými i nemožnými způsoby a taky co jsem se jich za svůj život nahledala. Ony se brýle bez brýlí špatně hledají a jednou jsem je strčila s nákupem i do lednice. Časem jsem začala nosit hezčí brýle a odlehčené, ale co naplat mám i dnes pocit, že mi překáží. Když chci dělat blbinky se svým tříletým synem musím si je sundat a pak, když mu chci přečíst pohádku zase si je musím vzít a stačí, když mi na ně sáhne svým prstíčkem a už abych je leštila a hlavně, když se mi nějakým nedopatřením zkřiví to bych vraždila. Mám sice jedny náhradní, ale ani ty už nejsou nejnovější a tak je různě prohazuji a lítám do optiky aby mi brýle srovnali.  Ono třebas i když jsme jezdívali na vodu tak to byl problém a nebo při hraní různých her a sportů. No třebas paintball  ten se s brýlemi hraje příšerně. Taky nemůžu nosit sluneční brýle a na zatmavení skel u dioptrických brýlí nemám zase ty prokleté peníze. A tak pořád dokola těch drobných problémů s brýlemi je mnoho a mnoho a

  dohromady se mi skládají do jednoho rozhodnutí, že bez nich by mi bylo

  líp. Na operaci nemám peníze a dokonce už jsem o ní i před mnoha lety uvažovala, když jsem tedy ty finance měla, ale tenkrát ta technika ještě nebyla na takové úrovni a dokonce sám můj lékař mě od operace zrazoval. Možná si říkáte proč jsem nezkusila čočky, ale já je zkusila a pěkně jsem s nimi zkusila. Když už jsem se je naučila konečně nasadit tak mě v nich strašně bolely oči a slzely mi. Neustále jsem si prokapávala oči a nebo jsem si do nich stříkala sprej, ale nic nepomáhalo. Nakonec jsem to musela asi po měsíci vzdát. Prostě čočky v očích nesnesu ať jsou sebelepší.

  Dnes bych s radostí šla na operaci, ale prostě si to nemůžu dovolit a musím přiznat, že si nemohu dovolit ani zaplatit těch 13 300 za jedno oko.

  Mám na obou očích něco kolem mínus čtyř dioptrií a, když si brýle sundám vidím jen mazanici. Taky jsem dlouho nebyla u očního. Vím, že bych měla, ale nějak se děsím toho, že si asi budu muset vybrat zase nějaké šedé ošklivé obroučky a do nich si nechat dát obyčejná skla. Brýle jaké bych si přála mít jsou pro mě nedosažitelné. Celé je to vlastně o penězíchmít je už bych měla buď po operaci a nebo bych měla spoustu krásných brýlí, které bych střídala podle nálady.

  Nejdůležitější je pro mě, ale jedna věc. Jak vidí normální zdravé oči? Jaký je jejich pohled na svět. Nevím to a moc ráda bych tak svět alespoň na malou chvilku uviděla.

  superkarma: 0 06.12.2013, 11:56:06
 17. avatar
  [44] Tulinka [*]

  Neustále řeším opravy brýlí.Dcera je nosí od 5.roku.Protože má silné dioptrie,je problém sehnat vhodné obroučky.Její dioptrie jsou silné 4 a 4,5.Proto se bez brýlí neobejde ani při pohybových aktivitách.Je z nich nešťastná.O operaci jsme uvažovaly.Mluvila jsem s její oční lékařkou a ta operaci doporučila.

  Dcera se narodila s Downovým syndromem.Těch zdravotních problému má více.Tahle operace by ji aspoň trochu ulehčila už tak složitý život.

  superkarma: 0 06.12.2013, 11:49:15
 18. avatar
  [43] pucky [*]

  Brýle nosím od začátku puberty, nejdřív jsem neviděla jen na tabuli a pak se oči začali zhoršovat a zhoršovat, už jsem měla strach, že se to nikdy nezastaví. Nakonec jsem se zastavila na -4 a -6 dioptriích. Brýle nosím minimálně, protože jsou mi strašně nepohodlné, kloužou po nose, mám je věčně zapatlané, brnkají mi do skel řasy a ještě mám pocit, že mi nesluší. Proto jsem přivítala kontaktní čočky a ty nosím už od 16 let. Bohužel mám atypický rozměr a tak můžu nosit pouze jednodenní čočky, sice je to pro oči to nejlepší, ale dost to leze do peněz. Teď jsem zůstala s dcerkou sama, ale nebudu si stěžovat, hlavně že jsme zdravé a v pohodě. A co bych dělala bez dioptrií? Já ani nevím...určitě bych si hned ráno oddechla, protože svět kolem mě by byl krásně ostrý a ne rozmazaný.Sml22

  superkarma: 0 06.12.2013, 11:40:34
 19. avatar
  [42] nagy [*]

  Zrovna tento problém řeším, nosím čočky, které už jsou, pokud se týče adice, na nejzazší možné hranici. Pokud se mi dále zhorší zrak, mám s čočkami utrum a ten život bez brýlí je tak sladký, žádné zamlžování skel, žádné bolesti hlavy ze zaostřování (mám bifokály). Bohužel, u čoček je také problém, stačí málo a objeví se zánět. Můj lékař mi tehdy řekl: "To se dá řešit operací", ovšem kde na to momentálně vzít mu nesdělil...

  Takže tato šance by pro mě byla opravdu ŠANCE!

  superkarma: 0 06.12.2013, 11:26:12
 20. avatar
  [41] dasena [*]

  Závidím lidem, kteří nenosí brýle, za mlada jsem viděla jako ostříž a ted bez brýlí ani ránu, klidě bych to postoupila, ale ty prachy, chci se nčechat prohlídnout, jak nám dali tu pozvánku na prosinec zdarma

  superkarma: 0 06.12.2013, 11:03:24
 21. avatar
  [40] Babca.p [*]

  Od malička nosím brýle, když se na světě objevili čočky, tak tak to byla správná volba pro mne. Já své brýle stále někde zapomínala, rozšlapávala, rozsedávala, při pádech na kole ničila. Čočky pro mne byly výhrou, při mém aktivním způsobu života. Problém je, že poslední dobou mi začínají vadit čím dál víc. Oči asi protestují. Nicméně ono je to furt otravné ráno nasadit večer sundat. Ráda bych se toho konečně zbavila a chtěla bych vidět jako rysSml54

  superkarma: 0 05.12.2013, 21:20:03
 22. [39] sofia3 [*]

  Sml54

  superkarma: 0 05.12.2013, 18:10:08
 23. avatar
  [38] Semyaza [*]

  Od 9 let nosím brýle. Když jsem je dostala, nenáviděla jsem se, nesnášela jsem pohled do zrcadla. Nikdo mi nedokázal pomoc, upadala jsem do depresí. Byla jsem kvůli tomu i šikanovaná ve škole. Změnilo se to pubertou, kdy jsem ze svého nedostatku udělala výhodu. 

  Bohužel u moře jsem musela nechávat brýle v apartmánu, takže jsem věčně neviděla nic (jsem krátkozraká). Jednou mi je exmanžel ve vzteku a opilosti rozšlápl a pro mé děti jsou super atrakcí, takže doma chodím skoro bez brýlí, když si hrajeme (mám 2,5dioptrie na jedno oko).

  Kdybych vyhrála operaci očí, byla bych neskutěčně šťastná, že se nemusím bát, že mi je někdo rozbije, rozšlápne nebo zlomí. I sebevědomí to trošku posílí. A hlavně uvidím své potomky i bez brýlí jak doma, tak na dovolené.

  superkarma: 2 05.12.2013, 17:05:30
 24. avatar
  [37] marketas [*]

  Nosim cocky denne uz od stredni asi 15 let. Tedy ted uz vlastne nemuzu, protoze mi nedelaly dobre, pry jakasi keratinizace, paleni oci a velka unava. Takze jsem se musela smirit s brylemi ve svem dost aktivnim zivote. Hrat squash nebo volejbal v brylych neni zadna parada, ale risk urazu. Plavani v brylych uz je zcela nemozne... O laserove redukci dioptrii jsem toho slysela mnoho pozitivniho, muj kolega ji podstoupil a nemuze si ji vynachvalit. Nesmirne rada bych se diky teto soutezi zbavila sve kratkozrakosti a videla svet bez nutne korekce  skutecne takovy, jaky je.

  superkarma: 1 05.12.2013, 12:33:14
 25. [36] Ajula1 [*]

  Hančule — #35 úplně Vám rozumím,já jsem začla nosit brýle ve 3.třídě.Začala jsem na 0,75 diop.Dnes je mi 35 a mám 11,5 diop.Nosím kontaktní čočky,ale ty jsou jen do 12 diop.Tak pak je začnu asi kombinovat s brýlema.Na nočním stolku musím mít vše urovnané,ať je pěkně pohmatu najdu.Vzbudit se a vidět , nebo pozorovat noční oblohu je také můj sen.Ale bohužel hodně nereálný.

  superkarma: 0 05.12.2013, 11:23:49
 26. [35] Hančule [*]

  Zdravím Vás,

  brýle na dálku nosím již od 1. třídy ZŠ, z počátku jsem z nich měla velkou radost, začala jsem s půl dioptrií a brýle jsem moc nenosila. Zrak se zhoršoval a zjistili mi astigmatismus, naštěstí nijak silný, ale další dioptrie na víc. Když jsem musela nosit brýle již každý den, byla jsem z nich velmi nešťastná, neměli jsme moc peněz a já nechtěla doma otravovat s drahými rámečky, tak jsem si vždy vybrala ty nejlevnější, aby mamince zbylo více peněz. Jenže nejlevnější znamenalo i dost škaredý. A já byla škaredá nebo jsem si aspoň tak přišla. To víte, holka v pubertě a mé brýle byly opravdu děsné! V 17 letech jsem dostala levně docela dobré brýle, takové lenonky, maminka mi onemocněla, tak jsem ji nechtěla nijak otravovat s mou touhou po krásných rámečcích :). Tak jsem si šetřila na čočky, i když mám astigmatismus, nemusela jsme mít torické čočky a jedno oko jsem vždy šidila, abych mohla kupovat jen jednu krabičku kontaktních čoček. Dnes mi je 33 a koupila jsem si konečně vysněné brýle a střídám je s čočkami, ale ten pocit, když se večer probudíte a můžete třeba vidět hvězdy na tmavé obloze či po ránu rozeznávat předměty nebo rozpoznat grimasy v lidské tváři, vám nic nenahradí. Kdybych mohla jít na operaci a opět viděla ostře, asi bych furt zkoumala veškeré detaily, četla hloupé billboardy, všímala si všech maličkostí, které mi bez brýlí snadno uniknou. Zrak je velké kouzlo, které Vám nikdo a nic nenahradí. Byla bych děsně šťastná, ale já stále vidím, a pokud tu je někdo, kdo má mnohem větší problémy než já, tak si to zaslouží mnohem více, takže to dejte tomu člověku, který to opravdu potřebuje. Já to ještě nějakou dobu vydržím. :) A když tak se budu snažit překonat konečně své komplexy :D

  1. na komentář reaguje Ajula1 — #36
  superkarma: 1 05.12.2013, 09:10:16
 27. [34] lidicka [*]

  Nosím brýle, měla jsem dioptrie - 7,5 takže bez brýlí jsem byla úplně slepá. Musela jsem však na operaci šedého zákalu a dioptrie mi operací snížili na -2,0 , někdy brýle ani nepotřebuji. Ráda bych však kdyby mohl na operaci i manžel, jako řidič musí mít dobrý zrak, on sice nosí brýle jen při čtení, ale už má docela dost vysoké dioptrie.

  superkarma: 0 05.12.2013, 08:42:07
 28. avatar
  [33] HankaPU [*]

  Nosím brýle na čtení. Kdysi jsem viděla jako ostříž ... chtěla bych ten pocit znovu zažít, ale vím, že to nedám. Zpětně lituji nocí probdělých studiem, četbou a mikroskopováním ... stejně v našem regionu práce není. Mohla jsem být sice blbá, ale zato bych nemusela trapně luštit písmenka pod lupou přes brýle. 

  superkarma: 0 04.12.2013, 23:17:34
 29. [32] Zdenecek1 [*]

  BRÝLE NA DÁLKU NOSÍM OD 20 LET,POSTUPNE SE MI ZHORSOVAL ZRAK,NYNÍ MÁM JIŽ 3,5-4 DIOPTRIE.UŽ MNOHO LET PŘEMÝŠLÍM NAD ODSTRANĚNÍM DIOPTRIÍ.PRAVDA JE,ŽE MÁM STÁLE OBAVY Z TAKOVÉHO ZÁKROKU,ALE NEJVÍCE MĚ LÁKÁ PŘEDSTAVA ZAPLAVAT SI KDEKOLIV U RYBNÍKA,V KOUPALIŠTI,V MOŘI A MOCI VŠECHNO VIDĚT, VŠECHNU TU KRÁSU A UŽÍT SI  TO.ROLI HRAJÍ TAKÉ FINANCE A MOŽNOST VYHRÁT TUTO OPERACI NA ŠPIČKOVÉM PRACOVIŠTI JE SEN PRO KAŽDÉHO,KDO UŽ DLOUHO(V MÉM PŘÍPADĚ JIŽ 20 LET)NOSÍ BRÝLE A SNY SE OBČAS SPLNÍ...

  superkarma: 0 04.12.2013, 23:05:45
 30. [31] m4rk3t4 [*]

  Momentálně ještě brýle nenosím, ale jsem objednaná k očnímu lékaři, protože zrak se mi opravdu zhoršuje. Neumím si představit, že budu nosit brýle - vadí mi i sluneční. Navíc často sportuji, takže vážně uvažuji o kontaktních čočkách. Nevím, ale zda na to budou peníze - na brýle i čočky.... O očních operacích jsem slyšela jen pozitivní. Znám hned několik lidí, kteří zákrok podstoupili a moc si to chválí. Momentálně je to ale úplně mimo mé finanční možnosti. Byl by to krásný vánoční dárekSml54 Ať už jej vyhraje kdokoliv, moc mu to přeji!

  superkarma: 0 04.12.2013, 18:26:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme