Rodina

Odstříkávání

Odstříkávala jste mateřské mléko? Zkušenosti čtenářky Pajdy si přečtěte v této novince, kterou zaslala k tématu dne: Kojení...


Já měla kojení „na etapy". Hned po porodu mi totiž odvezli dítě na JIP do jiné porodnice, ale protože já byla v takovém stavu, že nikdo netušil, jestli vůbec přežiju, tak jsem zůstala na původním oddělení. A doktorka mě přesvědčovala, že musím odstříkávat. Ze začátku jsem spíš brečela než odstříkávala, ale maminky z mého pokoje byly obdivuhodné. Dodnes vzpomínám na jejich přístup a na to, jak se mi snažily všechny pomáhat. A na výrok jedné z nich: „Ten se bude mít - nebyl na světě ani hodinu a už se vozil v Mercedesu!" A paní doktorka od miminek byla opravdu DOKTORKA - dokázala mě přesvědčit, že pro své dítě můžu udělat jen a jen právě to, že mu dám nezbytné protilátky v podobě mlíčka.

Takže odstříkávání jsem zvládla. Horší pak bylo, když jsem přišla za synem do porodnice na JIP. Donesla jsme poctivě všechno mlíčko za 24 hodin, sestřička si ho vzala, poděkovala - a když mi podaly miminko, zjistila jsem, že ono dostává umělou stravu! Tehdy to byl Feminar a upřímně řečeno zapáchal tak, že se mi dělalo zle. A miminko zvracelo a zvracelo a hublo a hublo. Když skončilo na kapačkách, tak jsem si postavila hlavu. Za vydatné pomoci známých lékařů a pod výhružkou právníkem jsem si miminko vyžádala domů - s podmínkou. Pokud se do čtyř dnů vrátí alespoň na porodní váhu, zůstane u mě, jinak znovu na JIP - ale jinam, kde už by byli ochotni přijmout i mě.

Doma byla zásoba flaštiček s nejrůznějšími dudlíky, vyvařené lžičky a vůbec všechno pro umělé dokrmování, ale světě div se! Paní doktorka z novorozeneckého, která mě nutila od prvního dne odstříkávat, si zasloužila metál - mlíčka bylo tolik, že jsem mohla patnáctý den začít normálně kojit! A miminko přestalo zvracet a krásně nabíralo - až na to, že se občas, když bylo v noci málo vzbuzené, mlíčkem málem udávilo.

Syn se odstavil sám v osmi měsících, kdy už jsem si připadla spíš jako skot rohatý než jako matka. Prostě uznal, že maso je výrazně lepší, i když je ho jen lžička:-)

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kojení!

Jaké jsou vaše vzpomínky na kojení?

Pište mi své příspěvky na téma „kojení"! Odpovězte na výše položenou otázku, nebo svou odpověď nějak rozviňte. Napište i o svých zkušenostech, co si myslíte o dlouhodobém kojení, třeba do čtyř let věku dítěte a naopak, co si myslíte o ženách, které vůbec nekojí? Kdy jste přestala kojit? A jaký je váš nejkrásnější kojící zážitek? Kojila byste na veřejnosti? Otázek ke kojení je zkrátka mnoho. Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, jinak nebudou mít šanci na získání skvělého dárku: dévédéčka Cvičení po porodu a čaje Lipton broskev a mango v pyramidových sáčcích!

Příspěvky posílejte na e-mail...

   
08.09.2010 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [2] maje [*]

  átéčko — #1 ty voe, čekala bych spoustu reakcí - i na to mlíčko, ale tohle neSml52Sml52Sml52Sml52 ještě aby doma chlap popohánělSml52Sml52

  superkarma: 0 08.09.2010, 15:33:22
 2. avatar
  [1] átéčko [*]

  bála jsem se, že tu narazím na dnešní Míšino témaSml34

  1. na komentář reaguje maje — #2
  superkarma: 0 08.09.2010, 14:48:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme