Vztahy

Odstěhoval se z ložnice. Už mě nemiluje?


Scéna jako z filmu. Dvojice spočívající noc co noc v láskyplném propletenci na společném loži. Spontánní milování. Jistota. Stoprocentní záruka kvalitního partnerského vztahu... Omyl!

 

Odborníci odhadují, že celá třetina manželských či partnerských dvojic ve Spojených státech a až jedna čtvrtina Evropanů spí odděleně ve vlastní posteli, nebo dokonce v jiných místnostech. Příčinou bývají jejich spací návyky či potřeby, které nevyhovují druhému partnerovi.

 

Jistě, existují páry, které v jedné posteli setrvají po celý společný život, ale současný (nikoliv záměrný) trend je spát odděleně.

Náročný životní rytmus, hektické pracovní tempo a společenské vytížení unaví. Lidé v produktivním věku potřebují spánek, a to spánek kvalitní, ničím nerušený. Proto současná generace stále častěji volí oddělené ložnice.

 

„Nároky na kvalitu odpočinku se však velmi zásadně liší téměř s každou dvojicí,“ říká psychiatr a manželský terapeut MUDr. Miroslav Plzák, CSc. „Není proto vůbec divné, že přestože si partneři velmi dobře rozumějí, nezřídka potřebují spát odděleně.“

 

Podle doktora Plzáka se navíc mohou zvyky každého konkrétního páru měnit s průběhem společně strávených let. „Noc co noc stejná vymezená plocha postele. K tomu většinou odlišná, různě intenzivní sexuální touha. To může nahrávat nekvalitnímu odpočinku, přerušovanému spánku či nevyspání, následně únavě a oboustranné frustraci.“

 

Oddělené ložnice mohou vztah utužit
Sexuologové se často ve svých poradnách setkávají s laickým názorem klientů (většinou partnerky), že když manžel volí oddělené spaní, nebo se neztotožňuje s manželčiným časem pro odpočinek a chodí například spát v jinou dobu než jeho žena, že se vyhýbá „manželským povinnostem“, a tudíž ženu už nemiluje.

 

„To je ovšem nedopatření,“ říká sexuoložka Mgr. Kateřina Hollá. „Oddělené spaní naopak může partnerský vztah posílit a být pro něj přínosem. Rozhodně to neznamená konec vztahu.“

Podle Hollé to lze ve skutečnosti považovat za nový začátek. „Když si totiž unavený člověk pořádně odpočine, dostane se do formy a přirozeně se i víc zajímá o sex. Když ale spí (respektive bdí) v pokoji s chrápající osobou, cítí se po několikero probuzeních utahaný jak kotě. To ovšem na přátelském ovzduší mezi partnery nepřidá.“

..............................

 

„Po bouračce začal manžel chrápat,“ svěřila se Ženě-in pětačtyřicetiletá učitelka z pražského Proseku Vanda. „Operaci nosní přepážky odmítal a já začala řešit, jak se v noci ve společné ložnici aspoň trochu vyspím, abych druhý den neusínala ve škole u tabule,“ popisuje dennodenní noční martyrium.

„Začala jsem si dávat vatu do uší, později jsem přešla na těsnější voskové ucpávky pro řidiče náklaďáků, ale nebylo to nic platné. Manžel v noci vydával zvuky jak
»ržající jelen v říji«,“ popisovala s nadhledem situaci paní učitelka.

 

Vanda začala chodit do postele s předstihem, aby stačila usnout, něž do ložnice dorazí manžel, ale i přesto se často stávalo, že jí manželovo „zařezávání“ nedalo spát. Unavená žena vyzkoušela snad všechno.

„Mlaskání ani nevnímal, po zacpání nosu se vyděšeně probouzel. Stejný účinek mělo i překulení na břicho – to když už jsem si doopravdy nevěděla rady. Výsledkem ovšem bylo, že jsme se ráno motali po kuchyni naštvaní jeden na druhého.“

 

To trvalo skoro rok a manželství začalo zaznamenávat povážlivé trhliny. Naštěstí zasáhla prozřetelnost, když se Vandin třiadvacetiletý syn odstěhoval z bytu ke své přítelkyni. „Ještě si ani nezabalil všechny věci, a už jsem okupovala jeho válendu. Ta úleva,“ libuje si naše čtenářka.

 

Napjaté vztahy v rodině se postupně uvolnily a manželé spolu dokonce opět začali intimně žít. Podle Vandy jsou nynější vzájemné noční návštěvy překvapivě mnohem víc vzrušující. „Jsme si víc vzácní a často mívám pocit, že děláme něco zakázaného, na co se těším celý den.“

 

Má to však i stinnou stránku. „Když u nás byli na návštěvě mí rodiče z Vysočiny, ihned »vycítili«, že se děje cosi podezřelého. Jak jinak si vysvětlit, že noc trávíme každý zvlášť, než manželskou krizí a rozvodem na obzoru?“

..............................


Psychologové odmítají tvrzení, že oddělené ložnice jsou hrobem manželského sexu. Vždyť i naši předkové na hradech a zámcích nikdy žádné společné lože nesdíleli.

Chce se mi spát!

S přibývajícím věkem a následně i stále častějšími zdravotními potížemi mají oddělené ložnice bezpochyby řadu praktických výhod. V první řadě kvalitnější spánek...

 

Hit v podobě oddělených ložnic se ve světě začíná rychle prosazovat. Vzrůstající požadavky na pracovní výkon také vyžadují kvalitní odpočinek, potažmo spánek. A Češi začínají se světem držet krok. Lidé, kteří poctivě pracují, mají také nárok na kvalitní relaxaci.

   
05.02.2009 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [66] Solei [*]

  OlgaMarie: Znám - náš boxer spal u stěny, ležel na zádech, nohy opřené o zeď pysky mu zakrývaly oči a zkoušel za doprovodu pleskání těch pysků trumfnout tatínka. A prděl děsně. A když se k němu ještě přidala belgická ovčačka, která coby princezna nechrápala tak se muselo dost často větrat.

  superkarma: 0 05.02.2009, 22:02:43
 2. avatar
  [65] Andula [*]

  Kassy: jo, jo, tomu rozumím
  Máme to naštěstí oba podobně. Před spaním můžeme dělat ledacos, včetně tulení se při usínání, ale jak dojde na vlastní spánek, tak se většinou každý zabalí do své velké peřiny a přetočí na svůj oblíbený bok. Jinak bych se nevyspala. A on taky ne.

  superkarma: 0 05.02.2009, 21:00:12
 3. avatar
  [63] Kassy [*]

  OlgaMarie: A semtam ještě ze spaní štěká

  superkarma: 0 05.02.2009, 20:52:48
 4. avatar
  [62] OlgaMarie [*]

  Víte prdlajs, když neznáte, jak chrápe pes, který si k tomu ještě prdí.

  superkarma: 0 05.02.2009, 20:41:33
 5. avatar
  [60] Beruška1 [*]

  Spíme odděleně, můj totiž hrozně chrápe, a to tak, že ani když jezdil na vodu, tak s ním nikdo nechtěl spát ve stanu a ještě ho nutili, aby si svůj stan postavil na druhý konec louky. No aspoň se oba krásně vyspíme.

  superkarma: 0 05.02.2009, 17:17:36
 6. avatar
  [59] Kassy [*]

  Můj drahý naštěstí nechrápe, zato mě vytlačuje z postele Spí totiž zásadně na úhlopříčku a já pak nemám kam dát nohy a divím se, že mi padá peřina na zem... Tak do něj vždycky dloubnu, on se přetočí a umístí své nohy na svou polovinu postele.
  Nedokážu se vyspat, když se mě někdo dotýká, v obětí bych neusnula ani kdybych byla zamilovaná až po uši Oddělené ložnice bych ale nechtěla, cítím se tak nějak líp a líp se mi usíná, když mám přítele vedle sebe. Možná bych uvažovala o dvou postelích v jedné místnosti.

  superkarma: 0 05.02.2009, 17:07:07
 7. avatar
  [58] Kerridaenn [*]

  Mě by oddělené ložnice asi mrzely, ale zase na druhou stranu vím, že chrápu, tak bych nechtěla partnera týrat, kdyby projevil přání spát odděleně.
  A všechny, kteří chrápajícím drží nosy nebo ještě rafinovaněji i pusu, bych vraždila. Je to ten nejhnusnější způsob probuzení, jaký existuje vzbudit se téměř udušený Jeden můj ex to provozoval. Nemohl mě vzbudit nějak rozumně zvukem, ne, musel mě skoro udusit. Však je to ex

  superkarma: 0 05.02.2009, 16:59:18
 8. [57] korinkovanada [*]

  Pozor,ani já nevěřila,dnes spí vedle ,zítra s jinou,jsme rozvedeni.

  superkarma: 0 05.02.2009, 16:51:42
 9. [56] Rikina [*]

  Hlasovala bych pro ložnici společnou, ale mít někde ještě možnost odděleného spaní, například v případě různých chorob je to praktické. Chrápání mi nějak zvlášť nevadí, sice to zaregistruju, pokud se to děje, ale když spím, tak je mi to jedno. Samozřejmě ne každý holt má ty prostorové možnosti, aby měl kromě společného lože ještě i své vlastní, to je mi jasné.

  superkarma: 0 05.02.2009, 16:39:49
 10. avatar
  [54] ellinor [*]

  Mě začal bejt tak nějak odpornej celej, tak jsem si udělala spaní v obýváku, On se toho bál, prý takhle to měli jeho rodiče, než se rozvedli. No, do půl roku jsem se vystěhovala úplně. Ne nadarmo se říká, že "od stolu a lože".

  superkarma: 0 05.02.2009, 15:58:26
 11. avatar
  [52] Micuska [*]

  Tak nevím, kolik z nás má předků na zámcích i hradech. Spíš jsme všichni z podhradí, kde se tlačila celá rodina v jedné posteli.

  superkarma: 0 05.02.2009, 15:25:31
 12. avatar
  [51] fialinka [*]

  Berčík: mně je taky při 23 zima :-), já doma v ponožkách a ve svetru, manžel v trenkách a bosky...

  superkarma: 0 05.02.2009, 15:25:09
 13. avatar
  [50] Odemětobě [*]

  byla jsem před týdnem na lyžích se synem.na manželské postele jsme si zvykli,ale tentokrát byla i společná přikrývka.jak to vyřešit s 20ti letým synem,že?půjčili jsme si spacák a já si nechala deku.

  superkarma: 0 05.02.2009, 15:13:58
 14. [49] BUBLINKAKA [*]

  FAXÍK: Ahoj dělám to samý a on se pořád diví co jako dělám.

  superkarma: 0 05.02.2009, 15:11:04
 15. avatar
  [48] Odemětobě [*]

  Už přes rok jdu občas spát na dceřino opuštěné letiště.není nic lepšího než nerušeně spát bez party dřevorubců v plné práci20 cm od ucha.Na vztahu to poznat není,jen si manžel občas postěžuje,že se v ložnici sám bojí.uklidním ho jeho výrokem,že chrápáním zahání medvědy a nemůže se mu tedy nic stát.

  superkarma: 0 05.02.2009, 15:03:58
 16. avatar
  [47] Meander [*]

  FAXÍK: To tě ještě nezabil?

  superkarma: 0 05.02.2009, 15:02:58
 17. avatar
  [45] femme [*]

  po několika desítkách let sdílení společné ložnice můžu bez váhání říct, že není nad oddělené větrám si jak chci, svítím do kdy chci a hlavně, hlavně mě ze spaní nebudí to jeho odporné chrápání

  superkarma: 0 05.02.2009, 14:03:50
 18. [44] FAXÍK [*]

  já spím s přítelem v ložnici a když chrápe,tak ho chytím za nos,nebo do něj trošku kopnu...

  superkarma: 0 05.02.2009, 13:46:49
 19. avatar
  [43] Evča [*]

  Dimsy: takhle jsem se jednou probudila zimou a ejhle nemám peřinu, prohledala jsem kde co a nakonec zírám a na své ležel a mou byl přikrytý

  superkarma: 0 05.02.2009, 13:43:55
 20. avatar
  [42] Luni [*]

  Koukám,že bych měla být opravdu ráda za to, že můj nechrápe (to spíš já někdy), v ložnici nevětrá (to spíš já, on spí i pod třema dekama ) a navíc - zavírá úplně záchod (narozdíl ode me, já mám vždy dole jen prkýnko ) Že bychom měli prohozené mužské a ženské hormony ?

  superkarma: 0 05.02.2009, 13:27:25
 21. avatar
  [41] Lilinka [*]

  Já v noci spím v 17-18 stupních a vyhovuje mi to. Ve 23 st. bych se nevyspala. Špatně se mi dýchá, škrábe me v krku a mám ucpaný nos.

  superkarma: 0 05.02.2009, 13:04:46
 22. avatar
  [40] Solei [*]

  Berčík: pračka vzduchu je filtr, ta ho nezvlhčí a ani na vlhkost moc vliv nemá takže může běžet obojí

  superkarma: 0 05.02.2009, 13:01:20
 23. avatar
  [39] Berčík [*]

  Solei: mame tam pracku vzduchu ale je fakt, ze ji v zime moc nepoustime.. Kazdopadne uz se tesim na jaro/leto

  superkarma: 0 05.02.2009, 12:06:13
 24. avatar
  [38] Ťapina [*]

  Manx: U nás je to naopak, já furt v ložnici stahuju topení, Egi ho pouští a spí v ponožkách

  superkarma: 0 05.02.2009, 11:56:05
 25. avatar
  [37] Dimsy [*]

  cmelda: Mít společnou peřinu, tak bychom se v boji o ní pozabíjeli.

  superkarma: 0 05.02.2009, 11:47:03
 26. avatar
  [36] cmelda [*]

  oddeleny loznice bych brala. na spani potrebuju klid a tak 18 stupnu. a perinu pro sebe. manzel potrebuje TV a teplo. a chrape. a chce spolecnou perinu. vysledkem je velka perina a 18 stupnu.

  superkarma: 0 05.02.2009, 11:37:36
 27. avatar
  [35] Solei [*]

  Berčík: kup si do ložnice zvlhčovač vzduchu, trochu to upraví vnímání tepla a navíc ho po tom chrápání nebude tak škrábat v krku

  superkarma: 0 05.02.2009, 11:26:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [33] Berčík [*]

  Berčík: prave jsem mu psala, co jsi psala sem a reakce: "no vidis, jak jsem hodnej, ze ti dovolim dokonce 23!!!!" Mne je zima proste doma porad. Vecer tady chodim ve svetru a tlustych fuseklich a muz v trenkach. Aspon jsi me uklidnila, ze nejsem divna..

  superkarma: 0 05.02.2009, 11:21:11
 2. avatar
  [32] Solei [*]

  Berčík: těch 23 jsem neuhájila argumentoval, že máme flanelové povlečení a že mi koupil teplé pyžamo a že by se uvařil

  superkarma: 0 05.02.2009, 11:17:33
 3. avatar
  [31] Berčík [*]

  Solei: tak to jsem se zasmala: muz chce v loznici 18 a kvuli me topi dokonce na 23!!! Ale remca, ze chrape kvuli tomu VEDRU. Ja spim pod duchnou, ve flanelovym pyzamu a frote ponozkach, on pod letni dekou v kratkem pyzamu

  superkarma: 0 05.02.2009, 11:10:46
 4. avatar
  [30] ToraToraTora [*]

  Ano, odstěhoval se mi též z ložnice. Navštívila nás střevní chřipka a chtěl být blíž záchodové míse než mě. Znamená to, že mě nemiluje?

  superkarma: 0 05.02.2009, 11:06:22
 5. avatar
  [29] Solei [*]

  Dimsy: Mně vadí, že chce mít v ložnici chladno - nejradši by tam měl 18, to jen kvůli mně se topí na 22. Taky mi vadí, že zatahuje žaluzie a dělá tmu. Do světla se mi vstává líp. Naštěstí neremcá když zavřu okno - už si zvyknul, že mně nepřevychová.

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:54:40
 6. avatar
  [28] Dimsy [*]

  Ložnici máme společnou.Jak na sebe položím peřinu,okamžitě spím.Manžel teda moc nechrápe,ale ... no, to sem asi nepatří. Nejvíc mi vadí,že ráno,když začnou jezdit auta zavře okno,aby ho to nebudilo.

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:48:43
 7. avatar
  [26] olga ebertová [*]

  Máme oddělené ložnice,né že by chtápal můj drahý a chrápu prý já.

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:34:43
 8. avatar
  [25] kareta [*]

  Manx: ne Já dělám, že nic a spím

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:33:05
 9. avatar
  [23] kareta [*]

  Solei: normálně ho pravidelně buď

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:28:38
 10. avatar
  [22] Solei [*]

  kareta: mám doma podivné cosi... na žduchání nereaguje, funguje na pohlazení, průšvih je když přestanu hladit tak zase začne funět

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:20:12
 11. avatar
  [20] kareta [*]

  Já do manžela kopu, když mě chrápání probudí. Nemá tloustnout

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:14:09
 12. [19] mindulinka [*]

  Tak naštěstí můj muž chrápe jen, když přijde nacamranej z hospůdky - což moc často není. Ale asi ho brzy z ložnice taky vykopnu, jsem ráda, když mimouš usne, že konečně můžu taky spát a on přijde otravovat s

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:12:18
 13. avatar
  [18] evelyn [*]

  átéčko: muj ex tvrdil, ze mu chrapani nevadi (sam byl jak motorova pila), prej si z nej udela melodii

  superkarma: 0 05.02.2009, 10:06:08
 14. avatar
  [17] átéčko [*]

  evelyn: Jo a jsou ještě nějaké přístroje, co se dávají při spánkové apnoe, kdyyž člověk chrápe. S tím jsem se také setkala. Vlastně nesetkala
  ten přístroj má má známá. jely jsme spolu snašima "dětma" do Prahy a tam měly (bohužel společnéu místnost ke spaní)
  známá se chlubila, že ten přístroj nechla doma, aby si od něj odpočinula.
  Co se začalo dít, když začala, tak to jsem ještě neslyšela.
  Ne, že jsem nezamhouřila oko, ale ani můj syn, který usne klidně v jakémkoliv řevu a kraválu, nespal. Ptal se CO TO JE?
  W. ráno vstala a prohodila, jé, ty už posloucháš hudbu? Měla jsem do sluchátek puštěné celou noc ty nejdivočejší skladby, jen abych to trošku zmírnila...stejně marně

  superkarma: 0 05.02.2009, 09:28:36
 15. avatar
  [16] átéčko [*]

  Můj manžel chrápe. Chrápe tak, že v manželské posteli s ním se opravdu nedalo spát. Byla jsem z nespání zničená, pak jsem to začala řešit tím, že jsem běžela spát dříve, ve snaze usnout dříve než on.
  Nepomohlo!
  Poradila jsem mu kapky proti chrápání. Tu začal u mě získávat mínusové body - on prý nebude brát kvůli nikomu léky...
  prosila jsem ho o operaci...
  tak jsem začala já kvůli němu brát večer co večer Rohypnol.
  ten mi sice pomohl usnout, ale když manžel začal chrápat, probudil mě.
  Navíc byl ještě tak protivný, když jsem ho vzbudila, že jsem pak z toho nemohla znovu usnout...Nebuse se prý omezovat, aby spal celou noc na boku...v téhle poloze nechrápal.

  A tak jsem jeden večer vzala deku a poštář a šla spát na lehátko.
  Nelíbilo se mu to, ale vysvětlila jsem mu, že není v pořádku, když se musím omezovat já, když on sám to nechce.
  Že není v pořádku, abych večer co večer brala léky, kvůli něj já.
  A že nikdo na světě nemá nikoho tak rád, aby noc co noc kvůli němu nespal.
  Pořídila jsem si do toho malého pokojíku jinou postel a po mnoha letech konečné spala v klidu.

  superkarma: 0 05.02.2009, 09:21:45
 16. avatar
  [15] Kassy [*]

  Vždyť i naši předkové na hradech a zámcích nikdy žádné společné lože nesdíleli.
  Kolik asi podle vás, milá redakce, těch "předků na hradech a zámcích" bylo? Já bych spíš řekla, že většina obyvatelstva zhusta sdílela jednu místnost nejen s manželem/manželkou, ale i s dětmi a v některých dobách i dalšími členy rodiny.

  superkarma: 0 05.02.2009, 09:18:56
 17. [14] apina [*]

  zlatá svoboda!! Žádný chlap = žádné chrápání a zabírání nejlepšího místa v posteli :-))

  superkarma: 0 05.02.2009, 09:11:25
 18. avatar
  [13] Solei [*]

  Tatínka a psa jsme nechávali zapomenuté v kuchyni (většinou uvízl sedíce v židli a kinklal hlavou). Navzájem se nerušili a když se tatínek ve tři ráno hrabal do ložnica tak už všichni spali tak tvrdě, tě nikoho jeho chrápání nerušilo.
  To moje zlatíčko to zatím nepřehání a zatím mne má natolik rád, že pokud bych si stěžovala tak by jednal .... buď zásahem, nebo by se odkýbloval z místnosti.
  Ráno drahý vstává po tmě, věci má nachystané na hromádce a rychle vypadne. Já si musím rozsvítit a chvíli nechat hrát rádio abych byla schopná vylést, takže jsem ráda, že vstává o hodinu dřív.

  superkarma: 0 05.02.2009, 08:11:03
 19. [12] Lindaa [*]

  Kdyz jsem unavená usnu kdykoliv a kdekoliv, ale poslední dobou se tesím, az se potomstvo odstehuje a já zaujmu prázdný pokoj. Nevadí mi jeho obcasné chrápání, smatání po tme, sem tam se rozmáchne tak ze obcas i nejakou ve spánku slíznu, nevadí mi jeho chození do postele pár hodin pred mým vstávaním, VADI mi jeho nápad spinkat s . Kdyby si ty chlupatý potvory aspon zalezly pod jeho deku a me ignorovaly, ale ony jsou tak nadsený, ze me uprostred noci nasly, ze mi skocí na oblicej a olizují dokud me nevzbudí, pak mi vlezou pod deku a lízou kazdá jednu nohu od rozkroku az k palci a nakonec se ke me láskyplne pritulí a jakmile se po zbytek noci pohnu tak zacne olizování nanovo, otocit se nemám sanci . Starsí dcera v pátek odjízdí na lyzák a já si uz zamluvila její pokoj na celý týden....hura konecne se vyspím....jak já se tesím az jí zamávám u autobusu

  superkarma: 0 05.02.2009, 08:07:03
 20. avatar
  [11] evelyn [*]

  Berčík: takyne jake pristroje, kdyz zacne clovek chrapat, dostane slabou ranu (el vyboj, porad lepsi nez kopanec od manzelky, co nemuze spat

  superkarma: 0 05.02.2009, 08:04:53
 21. avatar
  [10] Dudlajlama [*]

  Berčík: tady prodavaji prouzky, ktere se na spani nalepi na nos, moc bych ale na ucinek nespolehala .

  superkarma: 0 05.02.2009, 07:52:28
 22. avatar
  [9] Berčík [*]

  zname velmi dobre.. Zvykli jsme si spat oddelene, ale co se z "pracovny" s valendou stal pokojicek, kde spi dcera, neni kam utect. Vic mistnosti na spani neni. Kdyz je nejhur, jdu spat na gauc do obyvaku, nic moc. Ale to chrapani je nekdy strasny a operace nam taky moc nepomohla.

  superkarma: 0 05.02.2009, 07:45:30
 23. avatar
  [8] Andula [*]

  Mívala jsem manžela, co chrápal, bylo to strašný Takže to chápu.

  superkarma: 0 05.02.2009, 07:36:22
 24. avatar
  [7] evelyn [*]

  mit celou velikanskou postel pro sebe je nadhera Jarous v noci porad nekam smatle, chodi spat podstatne pozdeji, ja zas rano driv vstavam a chystam se v loznici, asi bychom se spis pozabijeli, nez utuzovali lasku spolecnou loznici

  superkarma: 0 05.02.2009, 07:33:19
 25. avatar
  [6] Dudlajlama [*]

  Kdyby se muj muz odstehoval z loznice, brala bych to jako dukaz lasky nejvetsi, protoze by si konecne uvedomil, jak moc me okopava, stahuje ze me perinu, mele se, cimz me budi, chrape, cimz me budi, brbla, kdyz si do noci ctu atd.

  superkarma: 0 05.02.2009, 04:04:16
 26. avatar
  [5] Eva_CZ [*]

  Ze budeme mit vyhledove kazdy svou loznici jsem planovala driv, nez jsme se osobne poznali. A je to uuuuuzasny.

  superkarma: 0 05.02.2009, 02:22:50
 27. [4] schnaxy [*]

  Naprosto souhlasím s oddělenou ložnici a vřele doporučuji.Není to překážka ,milujeme se jednou v jeho pokoji podruhé u mne.Když spím sama v pokoji tak je mi fajn,zapomenu se u něj,tak jsem potom nevyspala ,také chrápe.

  superkarma: 0 05.02.2009, 01:28:50
 28. [3] GPS [*]

  Muj manzel tu operaci mel a nepomohla mu. Reseni nemame.

  superkarma: 0 05.02.2009, 01:12:15
 29. avatar
  [2] mysak [*]

  mně by se asi oddělený spaní líbilo, jen manžel by to nepochopil

  superkarma: 0 05.02.2009, 00:59:44
 30. avatar
  [1] dajdada [*]

  ono takový chrápání, že se třese barák je taky pěkný žrálo. . Co se týče operace, to je snad jen dočasný řešení, objeví se to po čase znova, už né tak silně, ale stejně si koleduje

  superkarma: 0 05.02.2009, 00:36:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme