Čerstvé ovoce je doslova nabité vitamíny a minerálními látkami, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Málokdo si ale dopřeje denně několik porcí ovoce natož zeleniny. Jednodušší variantou pro mnohé je přijímání vitamínů z ovocných nebo zeleninových šťáv. Kupované džusy ale nemusí být vždy tou nejlepší, ani nejlevnější volbou. Některé z nich bývají uměle doslazované, nebo dochucované a ty skutečně kvalitní jsou většinou i velmi drahé. Mnohem zdravější a levnější způsob přípravy čerstvých šťáv je domácí odšťavňování. Pro výběr správného typu odšťavňovače je důležité uvědomit si, jaký druh ovoce či zeleniny budeme nejčastěji odšťavňovač.

Pro milovníky citrusových freshů...

Lis na citrusy je ideální pro každodenní přípravu pomerančového nebo grepového džusu. Má kompaktní rozměry, takže je vždy připravený k použití na kuchyňské lince. Designové odšťavňovače citrusů, jako je Kenwood JE450, navíc Vaší kuchyni dodají kouzlo pravého baru.

Ovocné i zeleninové šťávy...

Odstředivé odšťavňovače jsou vynikající pro lisování šťáv i z tvrdých plodů, jako jsou jablka, hrušky, ananas nebo mrkev či celer. Fungují tak, že celý plod vložený do odšťavňovače je rozsekán na drobné části, které se v hlavní nádobě přístroje díky rotačnímu pohybu a sítu odstředí a zároveň oddělí na dvě části - vylisovanou šťávu a pevnou dužinu.

Odšťavňovače Kenwood disponují patentovanou technologií APEX (Advanced Pulp Extraction), což v překladu znamená „pokročilá extrakce dužiny“. Díky tomuto patentu je lisování rychlejší, efektivnější a čistější. Velmi užitečný je také systém Anti Drip, tedy systém proti odkapávání. Jednoduchým pootočením nálevky na šťávu zamezíte odtoku tekutiny a jejím případnému kapání na pracovní desku. Poté lze snadno odejmout džbánek s vylisovanou šťávou. Dužina se hromadí v zásobníku s kapacitou 3 litry, což umožní odšťavnit najednou velké množství ovoce a zeleniny. Díky velkému násypnému otvoru je pak lisování šťávy nejen pohodlné, ale taky velmi rychlé.

Rádi bychom vám doporučili kvalitní odšťavňovače Kenwood, určitě si vyberete ten, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Kenwood JE720 - odstředivý odšťavňovač

je720

- výkon 800 W
- XXL plnicí otvor
- patentovaná technologie APEX = rychlejší, lepší a čistší odšťavňování
- patentovaný systém proti odkapávání šťávy
- kapacita nádobky na vylisovanou dužinu 3 l
- kapacita nádobky na šťávu 1,5 l
- materiál: plast s vysokým leskem

Doporučená cena 3290 Kč

Kenwood JE850 - odstředivý odšťavňovač

JE850

- výkon 1500 W
- XXL kovový plnicí otvor
- robustní kovové tělo přístroje
- patentovaná technologie APEX = rychlejší, lepší a čistší odšťavňování
- patentovaný systém proti odkapávání šťávy
- kapacita nádobky na vylisovanou dužinu 3 l
- kapacita nádobky na šťávu 1,5 l

Doporučená cena 4990 Kč

Kenwood JE450 - lis na citrusy

JE450

- stylový barový design
- vhodný pro všechny typy citrusů
- celokovové tělo přístroje
- kovový lisovací kužel
- skleněná nádoba
- kryt proti prachu
- kovové rameno s pomalým zdvihem lze zajistit v dolní poloze pro pohodlné ukládání

Doporučená cena 4990 Kč

Více informací na www.kenwoodworld.cz

Reklama