Bulvár

Odsouzené ženy – co o nich víme?

Odsouzené

Hlavní hrdinka seriálu Eva se musí naučit žít ve světě, kde platí jiná pravidla. Každý tu žije na vlastní pěst, přátelství se nenosí, respekt je třeba tvrdě si vydobýt...

Koprodukční česko-slovenský seriál, který natáčí TV Barrandov a TV JOJ, můžete sledovat každé pondělí a středu od 20.05 na TV Barrandov. Hlavní hrdinka Eva, kterou mistrně ztvárnila slovenská herečka Zuzana Mauréryová, je vhozena do prostředí, které jí není v žádném případě přirozené. Přesto se do podobného prostředí může špatným řízením osudu dostat vlastně každá žena. Sledujte tento seriál a diskutujte o jednotlivých dílech vždy den po odvysílání na televizní obrazovce v magazínu Žena-in!

Shrnutí zápletky

OdsouzenéEva je odsouzená za dopravní nehodu, způsobenou v opilosti. Při nehodě málem zahynul i její dvanáctiletý syn Filip. Manžel Roman se od ní odvrátil, jen její rodiče stojí při ní a snaží se obnovit proces.

Roman před Evou úzkostlivě tají informace o zdravotním stavu Filipa a firmu, kterou společně s Evou založili, chce převést pouze na sebe.

Co se vlastně odehrálo před tou nešťastnou dopravní nehodou? To je zatím nejasné...

Eva se musí naučit žít a přežít v úplně jiném světě, než ve kterém dosud žila. Platí v něm jiná pravidla, každý tu žije na vlastní pěst. Přátelství se tady nenosí. Respekt je třeba tvrdě si vydobýt. Šance, že člověka tohle peklo nezlomí, je mizivá. Každý chybný krok může být tím posledním. Eva se musí přizpůsobit, ale zároveň si chce zachovat svoji důstojnost.

Dokáže to? A za jakou cenu? Dokáže srdcem poznat, která strana je ta správná, co je přátelství a co je past? Vězení je místem, kde má trest mnoho podob.

Co se přihodilo v prvních třech epizodách?

Odsouzené

Epizoda 1

Eva je odsouzená. Manželem, společností, soudem. Svět se jí změní na celu, rodina na spoluvězeňkyně. Naráží na úplně novou a neznámou realitu - bachaři, kápo, nedostupnost obyčejných věcí, jako je telefonát domů. Havarovala s autem, její syn Filip leží v nemocnici, ale proč manžel odváží jejich dítě do zahraničí a tají jeho zdravotní stav? Proč byl soudce tak tvrdý? Proč se kolem ní dějí tak podivné věci?
Eva tráví první noc za mřížemi se svými novými spolubydlícími - Nevadou a Magorkou. Jejich vztahy se začínají vyvíjet - budou z nich přítelkyně, nebo rivalky?

Odsouzené

Epizoda 2

Eva se pokouší spojit se svojí rodinou, ale nejdřív se musí dostat k telefonní kartě nebo k mobilu. To je za mřížemi velmi vzácný artikl a platí se víc než jen penězi. Eva poprvé naráží na intriky a nenávist mezi dvěma tábory vězenkyň, poprvé poznává, co to je „být v korekci“. Kaplan zvaný Batman učí ženy, jak se fyzicky bránit. Ředitel mu to ale zatrhne. Eva si pomalu vzpomíná na podivné okolnosti své havárie a těžkého zranění syna Filipa.

Odsouzené

Epizoda 3

Přichází nová vězenkyně - česká dívka Petra alias Barbie. Je to feťačka a pro drogu udělá cokoliv. Aniko si na ošetřovně podřeže žíly, protože se bojí Grófky a návratu na celu. Eva se dozvídá, že Filip není v nemocnici - unesl ho snad Roman? A jak vysokou cenu bude chtít Grófka za telefonní kartu? Díky lsti se Grófce podaří dostat se na noc do cely s Barbie, která se stává její milenkou. Magorka před tímto osudem zachrání Evu díky tajně vyrobenému noži.

 

Další články

Odsouzené dnes poprvé - budete se dívat?

 

Sledujete seriál Odsouzené? Zajímá vás, jak žijí ženy ve vězení? Dokážete si představit sebe za mřížemi - jak byste se chovala? Která seriálová hrdinka je vám nejsympatičtější?

   
08.09.2009 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [8] FAXÍK [*]

  odsouzené sleduji, je to super seriál Sml67

  superkarma: 0 23.10.2009, 17:14:41
 2. avatar
  [7] ala 312 [*]

  Ringcoriel — #5 klikni na datum 1.september a sleduj první díl atd., pak samozřejmně 3.september 2. díl, 8.9 - 3.díl

  superkarma: 0 09.09.2009, 17:09:43
 3. avatar
  [6] ala 312 [*]

  Ringcoriel — #5 http://televizia.joj.sk/tv-archiv.html 

  1.9, a 3.9,vždy v úterý a ve čtvrtek to dávají tak hned další den na to koukám, včerejší díl 8.9 už je tam taky dnes si ho pustím

  superkarma: 0 09.09.2009, 17:06:19
 4. avatar
  [5] Ringcoriel [*]

  ala 312 — #4 prosim, nemohla by si mi poslat presny link. ja to tam neviem najst.

  1. na komentář reaguje ala 312 — #6
  2. na komentář reaguje ala 312 — #7
  superkarma: 0 09.09.2009, 12:35:06
 5. avatar
  [4] ala 312 [*]

  Tv Barrandov už nechytáme, ale koukám na Odsouzené na www.joj.sk tam to dávají v úterý a ve čtvrtek ve 21.15 a druhý den už je to v archivu tak si to pustím, je to super seriál taktéž jsem koukala i na slovenský seriál Panelak, co skončil na Primě a už ho zase dávají na slovenské televizi, mám slovenské seriály moc ráda.

  1. na komentář reaguje Ringcoriel — #5
  superkarma: 0 08.09.2009, 15:16:23
 6. avatar
  [3] Jakub D. Kočí [*]

  Holly73 — #2 No, u nás se to jmenovalo Přítelkyně z domu smutku... nepřijde mi to jako kopírování, spíš jako živý téma... Sml80

  superkarma: 0 08.09.2009, 13:12:32
 7. avatar
  [2] Holly73 [*]

  teda co se neskopiruje, takovy serial bezel pred par lety v nemecku, x epizod to melo... a"Hinter Gittern" se to jmenovalo.. fakt nemam slov

  1. na komentář reaguje Jakub D. Kočí — #3
  superkarma: 0 08.09.2009, 12:17:31
 8. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  pravidelně to sleduji,je to perfektní serialSml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 08.09.2009, 00:36:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme