Vztahy

Odpustila jsem mu a nevím, jestli jsem udělala dobře

Milá redakce,
Chtěla bych se podělit o svůj smutný zážitek, doufám snad s dobrým koncem.

Byl pondělní večer, a já se svým miláčkem jsme se chtěli zachumlat pod deku, koukat se na film a při tom se držet za ruce. Ach ta naše věčná romantika.
Odešel se osprchovat a já zatím jen tak prouzdala kanály v TV. Najednou mě napadla nesmírně krutá věc, ale nemohla jsem si pomoci. Vím, že se to nedělá, ale vážně jsem neodolala. Chňapla jsem po mobilním telefónu od mého miláčka a tragédie byla na světě. Najela jsem do sms zpráv a v již odeslaných jsem našla jednu, která mi málem urvala srdce. "Ahoj andílku, ani nevíš na co mám takhle po ránu chuť. Chtěl bych tě pomilovat a krásně hladit...."....bože, nemohla jsem tomu uvěřit. Stále dokola jsem četla a četla. Dech se mi zastavil a já hledala důvod, jak si to vysvětlit. V tom zmatku jsem se začala oblíkat..ani nevím proč. Vynořil se ve dveřích onen hříšník a hned ho napadlo, že něco není v pořádku. Neustále se mě ptal co se děje. Já jen zarytě mlčela a se slzami v očích si oblékala rifle. Chodil pořád za mnou a neustále se opakoval s tou otázkou co se stalo. Nevydržela jsem to. Začala jsem zvlykat a do toho řvát....což mi šlo celkem špatně...všechno jsem mu řekla.
Zeptala jsem se ho jak mi to vysvětlí a jestli tam vůbec nějaké vysvětlení je. Začal se hájit a řekl něco co říkat neměl. "Psal jsem to té holce, protože jsem byl prostě nadržený, ale nic to neznamená. Odpusť mi prosím".
Vyběhla jsem z domu a utíkala za svou kamarádkou...dala si pár piv a četla jeho četné smsky, kde se mi omlouval a prosil a omlouval a prosil. Ten den a ještě druhý jsme řešili, jak to bude s námi dále.
Odpustila jsem.

Musím podotknout, že s přítelem jsme spolu dva roky a tohle se stalo už jednou. Udělala jsem dobře?..strašně se milujeme, ale mám strach, že to udělá znovu. I když mi není nevěrný reálně...vadí mi, jeho neustále udržování tzv. kamarádek.

S pozdravem věrná čtenářka mysulina.
   
27.01.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [248] *Kotě* [*]

  Ztráta důvěry bude v tomhle případě bohužel oboustranná. mysulina nebude již asi nikdy svému partnerovi plně důvěřovat, že je jí opravdu věrný, a její partner bude asi docela zaskočen tím, že ona neměla zábrany prohrabávat se jeho soukromím. Oba si budou dávat větší pozor na toho druhého.

  Otázka je, zda má jejich vztah kvality, které stojí za to se přes takovou ztrátu vzájemné důvěry přenést.

  superkarma: 0 12.02.2005, 17:17:56
 2. avatar
  [240] ratonito [*]

  A co takhle navštívit předmanželskou poradnu nebo aspoň psychologa. Ti s tím mají zkušenosti a jsou na to školení. Opravdové rady od odborníků.

  superkarma: 0 30.01.2005, 16:11:44
 3. avatar
  [236] Šéďa [*]

  Nevím jestli jsi udělala dobře. Né každý takový hříšník je napravitelný. má sestra má bohaté zkušenosti. ten jí je ale nevěrný se vším všudy. Ale vždy mu zatím odpustila. Třeba se ten tvůj napravil a poučil že by mohl o tebe svojí lásku přijít.

  superkarma: 0 29.01.2005, 22:02:27
 4. avatar
  [235] ffly [*]

  Mysulino, už si se rozhodla - nemá cenu nad tím hloubat, jestli správně nebo ne. To ukáže jen čas. A chybama se přeci člověk učí. Já ti držím palečky, ale někdy je prostě potřeba pro otevření očí udělat i špatné rozhodnutí, ale stát si za ním. Nikdo ti neporadí líp než ty sama.

  superkarma: 0 29.01.2005, 21:26:16
 5. avatar
  [229] sara.l [*]

  femme fatale: víš,nevím jestli je to správný nápad,i když to chápu,protože jsem tím prošla vyhodila jsem spoustu peněz za kartáře,jasnovidky a astrologa a všechno to bylo na každý řekl něco jiného a jasnovidka,která má podle jiných velké zkušenosti mi řekla,že to mám dát dohromady,že mě miluje a byl to omyl...já jsem ji poslechla a byly to ztracené roky života,každý se musí rozhodnout sám a někdy to trvá delší dobu než přijde to správné rozhodnutí.Pokud se chce poradit at si najde ve vyhledávači kařtáře a určitě z vašeho kraje někoho objeví.přeju ji hodně štěstí.

  superkarma: 0 28.01.2005, 15:21:37
 6. avatar
  [227] Vivian [*]

  MARTIII: i kdybys měla milion zkušeností, tak dotyčného neznáš a kromě toho nemůžeš předpovídat, že myšulina zkušenost bude stejná jako ty tvoje Zkušenosti jsou nesdělitelné. Na základě zkušeností můžeš jen poradit, ale nemůžeš podle nich soudit naprosto cizí lidi a předvídat jim budoucnost. Je to úplně mimo.

  superkarma: 0 28.01.2005, 14:10:54
 7. [223] *Dorota* [*]

  Ikdyz uz Misulina ma zrejme rozhodnuto a zadne rady nepotrebuje, taky napisu svoji zkusenost.
  Bez jekehokoliv podezreni a bez duvodu k proverovani a patrani jsem si taky precetla zpravy na mobilu sveho manzela a nestacila jsem se divit. Po jakemsi vysvetleni a nejake dobe bylo vse (alespon pro mne) zapomenuto a odpusteno.
  Jake vsak bylo moje prekvapeni, kdyz jsem po mesici mimo domov prijela a zjistila jsem, ze uz v nasem byte bydli jina....
  Takze ja uz ted taky vim o cem je rec, ale bohuzel jsem to zjistila takhle krute.

  superkarma: 0 28.01.2005, 12:40:37
 8. avatar
  [221] Hanice [*]

  Nebuďte holky krutý, to že napsal takové zprávy nemusí nutně znamenat, že byl své přítelkyni fyzicky nevěrný. Spousta z nás je nevěrných slovem, písmem nebo myšlenkou, nikoliv doopravdy:-), no ne, je to přece koření života zašpásovat si bez následků. A to, že se do mobilu neleze je také pravda, jenže kdo je dokonalý a bez viny:-)? Milá Mysulino, řiď se srdcem, udělej si skóre co bylo a nebylo ve vašem vztahu krásné, jak se choval doposud a rozhodni se, je to jen a jen na tobě. Držím ti palce, pa pa

  superkarma: 0 28.01.2005, 12:12:21
 9. avatar
  [218] Kocicka [*]

  kašli na něj dokud je čas at si ty svý kočičky nechá

  superkarma: 0 28.01.2005, 11:24:01
 10. avatar
  [216] sara.l [*]

  já jsem bývalému do věcí nikdy nelezla,za to on,který zahýbal mě prolezl kde co... alr stejně se to na něj všechno do puntíčku provalilo,byl tak blbý,že si myslel,že každá ženská je jako já,ale bohužel milenky mu najely do mobilu a dopisů ode mě a holky to začalo to správné vzrůšo...telefony se u nás netrhly,protože chudáčkovi bráním v odchodu no prostě sranda...ted se tomu už směju,ale dřív ani nechtějte vědět co se mi honilo v hlavě,ale on mě pořád miloval a ty ženské samozřejmě lhaly jak jinak.Znovu říkám když se dva lidé milují tak nemají touhu zahýbat a poku ano tak je ve vztahu problém a dost velký.Psát někomu zamilované zprávičky to se na mě nezlob,ale tam jde o víc než o jedno zakopnutí,ale ty jsi ještě mladá a přijdeš na to za pár let,kdy se budeš starat o děti a on si to bude rozdávat s jinou a to už bude větší problém odejít...

  superkarma: 0 28.01.2005, 11:13:00
 11. avatar
  [213] sara.l [*]

  jo jo... taky jsem to zažila jen s tím,že on dokonale lhal byl ten největší chudáček a já mu odpustila..odpustila jsem mu ještě dvakrát co to na něj prasklo a dokonce si udělal dítě a zase jsem odpustila ..říkala jsem si přeci nemůžu připravit holku o otce,ale v byla jsem to já kdo se sním nedokázal rozloučit,nakonec jsem sundala růžové brýle a všechno ukončila,protože ten kdo zahne jednou udělá to zas,dokázal mě vždycky přesvědčit o tom jak mu všechny ty ženské ubližují a on je ta největší obět.Byla jsem velmi velmi zaslepená,protože nemám ráda hádky a navíc jsem dost tolerantní,ale tohle už byla blbost,kterou jsem zaplatila ztracenýma rokama a zbytečným trápením,jestli holka nemáte děti vezmi nohy na ramena a utíkej...a jestli máte děti..tak to udělej pro ně,protože není nic horšího než utrápená mamina se zašlapaným sebevědomím.Ty jsi ve fázi kdy jsi mu opět odpustila,ale chlap,který žije se svojí ženou a dokáže spát s jinou se nezmění.Ale i přesto ti přeji štěstí a lásku...

  superkarma: 0 28.01.2005, 10:32:19
 12. avatar
  [205] i-gabi [*]

  já bych s ním zůstala , už jen kvůli tomu, aby ho po těch letech nelapla tak snadno nějaká jiná

  superkarma: 0 28.01.2005, 08:13:30

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [204] Galina [*]

  nečetla jsem všechny reakce...ale já tím taky prošlqa...a vlastně pořád procházím Je to slabost?...ne,snažím se zachránit manželství a dcerce nechat tatínka!!! Už to bude rok a pul,co manžel přestal mít o mě zájem...samozřejmě jsem za tím viděla ženskou...uhodila jsem natvrdo a začala mu vše vyčítat.bránil se,prý nás miluje a nikdo jiný za tím není,jen měl starosti...měsíc na to jsem mu přečetla v mobilu zprávu...nic takového,ale ženská mu psala...mej se hezky,bude lip...v te době se se mnou bavil jen povrchně...udeřila jsem znovu,co to jako ma byt a proč si píše s někym jiným a nemluví se mnou.Zase to pbhajoval,ze za tim nic neni.nicmene začal nosit mobil u sebe,vapinal zvoneni,porad psal sms...ja se nemohla na nic zeptat,vsechno obratil proti mně...Každý den jsem brečela a ptala se na vysvetlení...byl chladný,ale odejít nechtel,prý to tak nevypadá,ale má nás rád...ke mne ale city opadly...po půlroce jsem se zase dostala k jeho mobilu...na dovolené...pořád si s ní psal,ona psala jemu...jak by chtel byt s ni apod...tehdy jsem to chtela skoncit.prosil,omlouval se,litoval,ale porad tvdril,ze to je jen kamaradka,se kterou si rozumi,nic mezi nimi neni...jen ho drzi nad vodou,kdyz nam to neklape...chcete vedet jak to dopadlo?...je to na román ...tak se ozvete do vzjazíků a já napíšu.

  superkarma: 0 28.01.2005, 08:03:46
 2. avatar
  [203] dadamac [*]

  Mysulino, držím palečky,nevzdávej to, jestli za to stojí .
  Můj bydlel 200 km ode mě, když se přestěhoval ke mě, tak si psal SMS se svou kámoškou z původního bydliště. OK. Když něco dělá a příde mu SMS, přečtu mu jí a naopak. Jednou zapoměl telefon doma a přišla mu od té kámošky SMS : "To je fajn, že přijedete na víkend, tak si skočíme do parku a pak se hupky dupky vrátíš k ženě." Tak jsem jí odepsala, jestli to nepřehání, a ona mi napsala, co prý je mi do toho, že to psala jemu a ne mě, že je chudák, když mu lezu do mobilu, a navíc mám prý držet hubu, neboť ona ho zná déle. To jsem fakt brečela smíchy. Takže jsem si s promluvila, on slíbil, že to dá do pořádku. Po nějaké době jsem si nechala udělat číselný výpis našich mobilů, a když jsem zjistila, že si s ní zase psal, (a tajil mi to - prý abych se nezlobila) tak jsem udělala scénu, nerada, ale natvrdo. Zklamal jednou, podruhý, takže jsem mu vysvětlila svoje pocity, (když mi to řekne sám, tak v tom nehledám nic špatného, když to tají, byť proto, abych se nezlobila, tak ano) nehodlám mu kontrolovat mobil denně, takže se musí rozhodnout, zda ona nebo já. Dneska mám klid, s ní si píše k vánocům a narozkám, to je OK, a kdykoli se ozve, jsem první kdo o tom ví a já mu můžu v klidu věřit a bez obav přečíst SMS když není po ruce. A je to nejskvělejší manžílek !!! Jen zkrátka chlapi přemýšlí jinak, musíš mu to vysvětlit, nejlépe na opačném příkladu.
  Ufff, to jsem se rozepsala. Pa pa, držím

  superkarma: 0 28.01.2005, 01:44:08
 3. avatar
  [194] JaninaR [*]

  Buď mu to nemůžeš odpustit a pak jdi od něj, protože ten vztah nemá cenu. A nebo mu to odpusť a už se k tomu ale nikdy nesmíš vrátit.
  Důvěra je strašně vratká věc. A jestli mu už nemůžeš věřit, tak to vzdej....

  superkarma: 0 27.01.2005, 22:37:41
 4. avatar
  [182] risina [*]

  Feng: Přesně tak, je to druh závislosti.

  superkarma: 0 27.01.2005, 20:43:14
 5. avatar
  [178] risina [*]

  Vivian 62: To, že ty a spousta jiných nemá potřebu při trvalém vztahu chatovat a psát si "nezávazné" erotické smsky neznamená, že přítel autorky to tak ynepotřebuje. Fakt jsou lidi, kteří takové platinické bokovky udržují. Mysulina by se měla zamyslet nad tím, jestli dokáže s tímhle pomyšlením žít a prostě nepátrat. Jestli ne, radši ať se s ním rozejde.

  superkarma: 0 27.01.2005, 20:27:04
 6. avatar
  [164] Vivian [*]

  xoxox: jasně že jsem se spálila. Ale díkybohu mě to nepoznamenalo natolik, abych se musela snižovat k podloudným kontrolám svého partnera...

  superkarma: 0 27.01.2005, 20:00:44
 7. avatar
  [163] Vivian [*]

  Feng: (159)

  superkarma: 0 27.01.2005, 19:59:37
 8. avatar
  [157] JanaVi [*]

  v životě by mi nenapadlo prohlížet manželovi mobil, ani synovi ne. A to vím, že si píše SMS se slečnou - je po lyžáku poprvé zamilovaný

  superkarma: 0 27.01.2005, 19:50:09
 9. avatar
  [153] Vivian [*]

  xoxox: no to teda sorry, nevím, komu tady mluvíš do svědomí, ale já osobně zatím nejsem takovej zoufalec, abych měla potřebu si ho "proklepávat"... Víš, co je to vzájemná důvěra? Přála bych ti to někdy poznat

  superkarma: 0 27.01.2005, 19:44:10
 10. avatar
  [150] Henna [*]

  raduza:

  superkarma: 0 27.01.2005, 19:39:08
 11. avatar
  [147] kubikm [*]

  nečetla jsem diskusi, třeba to už někdo řekl
  jen mě napadlo, PROČ tu zprávu po odeslání nevymazal?
  nechtěl, aby na to přišla?
  třeba se jí chce zbavit, ale tak, aby ho ona vyhodila....

  superkarma: 0 27.01.2005, 19:20:32
 12. avatar
  [145] Henna [*]

  Feng: hele třeba už to jede

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:40:59
 13. avatar
  [142] Henna [*]

  Feng: je to uchylny ;o))

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:32:25
 14. avatar
  [141] Henna [*]

  mam-ča: máš pravdu slušnot a úcta jsou hodně důležité věci!! já si například svého přítele moc vážím a něco podobného bych si nedovolila udělat...ne protože by nebyla příležitost, ale proto že bych si nevážila sama sebe a on by si nemohl vážit mě...vztah dvou lidi je tak křehká věc a když už se někdo tak moc miluje jak píše mišuna......co dodat

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:30:56
 15. avatar
  [139] mam-ča [*]

  Henna: Chybí mu především slušnost a úcta k partnerce, se kterou žije. Bohužel.

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:27:43
 16. avatar
  [138] Henna [*]

  mam-ča: třeba mu chudákovi jen něco chybí a bojí se o tom mluvit s tou svou tak to musí napsat jiné

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:26:05
 17. avatar
  [137] mam-ča [*]

  Nojo, chlap. Asi ještě moc mladej a nevybouřenej...

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:24:22
 18. avatar
  [136] Henna [*]

  hehe a kde ni tu nic

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:22:05
 19. avatar
  [134] mam-ča [*]

  mysulina: 128. Dobře "Mišulíne", tak to nám, nechápavým, a předem - bez znalosti problému odsuzujícím, vysvětli.
  Proč píšeš takové důvěrné SMS svým kamarádkám ?
  Nebo je to jen tak, že předpokládáš, že to nenápadně podstrčíš ke čtení své partnerce, a myslíš si, že ona bude žárlit, a zvýší to tak Tvůj kredit ?
  A potřebuješ si vůbec tímhle zraňujícím způsobem zvyšovat sebevědomí ?

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:17:48
 20. avatar
  [133] Henna [*]

  D,mysulina: pokaždé když si nadržený píšeš takhle ženským? tebe bych chtěla mít doma ;o)) co kdyby to dělala mysulina?

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:13:22
 21. avatar
  [131] lenoška [*]

  mysulina: mě by zajímalo,proč takové smsky vůbec píšeš?chybí ti něco?

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:08:02
 22. avatar
  [130] Henna [*]

  D,mysulina: No když už to tady přetřásáme.....Tak proč si to udělal??

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:07:47
 23. avatar
  [129] Henna [*]

  D,mysulina: zkreslenou predstavu o realite máš ty, soudím tě podle toho co jsi udělal a nepodal si vysvětlení proč......takže to tady jsou jen prázdné plané řeči....

  superkarma: 0 27.01.2005, 18:05:13
 24. avatar
  [127] Henna [*]

  mysulina: ty ho ani opustit nechceš vid? ja kdyby se mi to stalo, určitě bych to neřešila tímto způsobem....tvůj článek nějak ztrácí smysl, když tady čtu tvoje reakce ....jakým způsobem ho omlouváš..omlouváš ho před námi a nebo sama před sebou?? chceš přesvědčit nás nebo sama sebe? No já už bych byla za horama, věř, že tohle nejsou jen nevinné sms!!!

  superkarma: 0 27.01.2005, 17:55:03
 25. avatar
  [125] Henna [*]

  mysulina: je mu z toho smutno jo?? a jak bylo tobě? co

  superkarma: 0 27.01.2005, 17:50:55
 26. avatar
  [124] Vivian [*]

  petruška 2: no, já jsem si taky jednou takovou zkušeností prošla (měl nějaký techtle mechtle se sousedkou a říkal, že se jen líbali... ), ale není důvod to zobecňovat na všechny chlapy a všechna jejich šlápnutí vedle, a taky moje ani tvoje zkušenosti nemusejí pro myšulinu vůbec nic znamenat, protože ta její může být klidně úplně o něčem jiném...

  superkarma: 0 27.01.2005, 17:41:05
 27. avatar
  [122] mam-ča [*]

  mysulina: 111. "Ten můj mi tady kouká přes rameno a je mu z toho smutno."
  Doufej, že smutno bude jen jemu. Abys pak prostřednictvím těch jeho "SMS kamarádek" (ježíši - není to zkratka Sado MaSo ? ) nechytla nějakou ošklivou nemoc.
  To by pak bylo smutno Tobě.

  superkarma: 0 27.01.2005, 17:38:13
 28. avatar
  [120] Vivian [*]

  petruška: ale vždyť ho neznáš. Ty jsi vždycky hrozně rychle hotová, pokud jde o to odsoudit chlapa
  Mně to teda tak krásně jasný není. Jo, já jsem taky psala, že možná ještě není připravenej na monogamní vztah, ale je to jen možnost... neznám ho a nic o něm nevím. Je taky možný, že je to nějakej mladej kluk, kterej prostě jen trochu blbnul... co já vím. Ani já, ani ty nemůžeme s jistotu říct, jak to tenkrát bylo (jestli s nějakou opravdu spal nebo jestli jen tak špásoval po esemeskách a teď ho to mrzí)...
  Kdo ví. Jen on.
  Pokud ho ta blbost fakt mrzí a napraví to, bude to jen dobře. A pokud myšuli zdrhne za nějakou jinou, žádná škoda ho nebude

  Každopádně ta schopnost odpouštět myšuli ctí

  superkarma: 0 27.01.2005, 17:33:49
 29. avatar
  [116] mam-ča [*]

  petruška 2:

  superkarma: 0 27.01.2005, 17:14:25
 30. avatar
  [114] Vivian [*]

  mysulina: no pokud je na jeho straně upřímná ochota to řešit, tak je to dobrý Já bych každýho hned nezatracovala. Pokud teda nekecá

  superkarma: 0 27.01.2005, 17:13:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme